24gb SSD de Windows

Bu konuyu okuyanlar

Cet77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, benim Asus bir laptop um var fakat içindeki 1tblık hdd bozuldu ve başka bir disk gözüküyordu ona ubuntu yüklemeyi başardım. Şimdilik Ubuntu kullanıyorum zaten sadece ders için kullandığım bir bilgisayardı. Bazı programlar Ubuntuda olmadığı için Windows yüklemek istiyorum ama Windows 8.1 yüklemeye çalıştığımda daha büyük bir diske yüklemenizi öneririz gibi birşey diyor ve yüklemeye izin vermiyor. Ne yapmalıyım ne olur yardım edin :(

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Merhaba, benim Asus bir laptop um var fakat içindeki 1tblık hdd bozuldu ve başka bir disk gözüküyordu ona ubuntu yüklemeyi başardım. Şimdilik Ubuntu kullanıyorum zaten sadece ders için kullandığım bir bilgisayardı. Bazı programlar Ubuntuda olmadığı için Windows yüklemek istiyorum ama Windows 8.1 yüklemeye çalıştığımda daha büyük bir diske yüklemenizi öneririz gibi birşey diyor ve yüklemeye izin vermiyor. Ne yapmalıyım ne olur yardım edin :(
Ya daha büyük bir disk alacaksınız yada Ubuntu'ya WINE kurup Windows'taki programları kullanabileceksiniz diye düşünüyorum.

Kadir Galip

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
72
24 GB çok cüzi bir miktar en az 32 GB gerek diye biliyorum onu da Intel Atom'lu notebooklardan. 32 GB'ta da yer sıkıntısı çıkıyoru hatta.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Windows yükleyemezsiniz maalesef. Ubuntu yerine linux mint veya lubuntu kurun. Daha sonra Wine isimli programla Windows uygulamalarını çalıştırabilirsiniz.