2400Mhz 8GB Notebook Ram önerisi?

Bu konuyu okuyanlar

isacndrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar öncelikle sahip olduğum leptopun ramini yükseltmek istiyorum fakat hangisini tercih etsem bilemedim ,sahip olduğum ram aşağıdaki gibidir. Önerilerinizi sabırla bekliyorum teşekkürler iyi günler :)
IMG_1480.jpg

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
2X 8GB yapacaksan aynı modelden alman daha sağlıklı olacaktır. Aynı özelliklere sahip dahi olsalar sorun çıkartabiliyor. Ha olur ki bulamazsın Vb. Aynı Mhz , aynı CL değerlerine sahip Ram alabilirsin. Fakat sorun çıkarma ihtimallerini unutmadan tabii. Tekli yapacaksan 16GB anakartına uygun hızda bir ram alabilirsin.

isacndrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Letgo ve Sahibinden'de bulabileceğinizi düşünüyorum.
oralarada baktım fakat hala bulmuş değilim
Mesaj otomatik birleştirildi:

2X 8GB yapacaksan aynı modelden alman daha sağlıklı olacaktır. Aynı özelliklere sahip dahi olsalar sorun çıkartabiliyor. Ha olur ki bulamazsın Vb. Aynı Mhz , aynı CL değerlerine sahip Ram alabilirsin. Fakat sorun çıkarma ihtimallerini unutmadan tabii. Tekli yapacaksan 16GB anakartına uygun hızda bir ram alabilirsin.
Ne gibi sorunlar çıkatrır

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
oralarada baktım fakat hala bulmuş değilim

Ne gibi sorunlar çıkatrır
Sistemde kararsızlıklar. Mavi ekran (Tabi bu herkeste olmaz. Kiminde sıkıntısız çalışır. Kiminde kararsız çalışır.)

isacndrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sistemde kararsızlıklar. Mavi ekran (Tabi bu herkeste olmaz. Kiminde sıkıntısız çalışır. Kiminde kararsız çalışır.)
gt940mx ekran kartı i5-8250u işlmeci var yaparmı kararsızlık

fps değerlarim iyi aslında fakat ssd ve ram ile birlikte bilgisayarı daha ucuza birzdaha güçlendirmek istediğimden ram konusunda kararsız kaldım

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Kesin birşey diyemem. Fakat yapabilirde yapmaya bilirde.. Aynı Ram alamıyorsanız en azından aynı CL değeri ve aynı Mhz olan Ram alınız.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,527
Dostum aynı marka model almanda fayda var ama sendeki ramin fiyatını bulamadım satılmıyor anlaşılan. Senin ramin linki

Ama aynı marka model ramin mac müdahilini buldum. Bu ramler eşlenik, senin ramle birlikte çalışma olasılığı en yüksek seçenek olduğu kanaatindeyim.

isacndrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dostum aynı marka model almanda fayda var ama sendeki ramin fiyatını bulamadım satılmıyor anlaşılan. Senin ramin linki

Ama aynı markanın iç müdahilini buldum. Bu ramler eşlenik, senin ramle birlikte çalışma olasılığı en yüksek seçenek olduğu kanaatindeyim.
evet onun için diyorum
2.link mac için dostum

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,527
evet onun için diyorum
2.link mac için dostum
Mac ramleri kullanabilirsin herhangi bir sorun olmayacaktır.
Mac versiyonu g.skill in neo versiyonu gibi düşün büyük oranda marketting olayı.
En kötü iade edersin. Yapacağın en iyi atış önerdiğim mac versiyon ramleri denemek olacağı düşüncesindeyim.

isacndrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Mac ramleri kullanabilirsin herhangi bir sorun olmayacaktır.
Mac versiyonu g.skill in neo versiyonu gibi düşün büyük oranda marketting olayı.
En kötü iade edersin. Yapacağın en iyi atış önerdiğim mac versiyon ramleri denemek olacağı düşüncesindeyim.
tamamdır bunuda düşüneceğim

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,527
tamamdır bunuda düşüneceğim
Bu olayın tamamen pazarlama olduğu düşüncesindeyim. Örneğin "GSKILL Trident Z Neo" amd için özel optimize edilmiş diye lansman yapıyor oysa ki hiçbir etkisi yok intel sistemlerde de herkes kullanıyor.

Hatta mac ramlerinin daha çok performans verdiğini düşünüyorum, biraz daha kaliteli malzeme kullanıyor olabilirler. Sen başlıktaki MAC ibaresine takılma, en kötü takarsın olmaz iade edersin.