24 Hazirandan Sonra Eğitim Düzeltilecek Mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Yol ve betonu 80 yıldır niye yapmadın? Bunlar asgari alt yapı yatırımları, 80 yıldır toplanan vergiler kimin cebine gitti de bunlar yapılmadı? Cevap? Elbette yok :D

Cari açık eskiye nazaran düşük, sanayi üretimi ve ihracat arttı ancak enerji en büyük ithalat kalemi, onu kısamıyoruz. MUSUL ve KERKÜK zamanından peşkeş çekilmeseydi şu an enerji sorunumuz olmazdı mesela.

TL'nin değersizliği manipülatif, geçici bir durum. Rahat olun, geçecek

Ülke sözde hukuk devleti ama adalet yok, bu doğru. Çünkü hukuki atamalar hep siyasi kafayla yapıldı. Yeni değil, ben kendimi bildim bileli böyle.

Eğitim konusunda da katılıyorum. Hükümetin en kötü olduğu alanlardan birisi.

Tarımın bittiği falan da yok, tarım sektörü 2017 yılında, 1 önceki yıla göre büyüme sergiledi. Solucan gübresi üretiyorum ben, sektörün içindeyim. Tarım bitti lafı komple bir YALAN.

Marmaray, 3. Havalimanı, nükleer santral, kanal istanbul gibi, muhalefetin hayal dahi edemeyeceği projeler bize yeter. siz kıraathane ile yetinebilirsiniz.
Hala 80 90 yıldır diyorsun demokrat partiden sonra ülkeyihep sağ partiler yönetti.Sanki 2000 den önce hep chp vardı.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Ben cevap vermekten yoruldum, anlamıyorlar da zaten. Boş verin, kendi hallerinde bırakın takılsınlar.

Reaksiyon puanı
5,171
Deha denen şey 0-16 yaş arası için geçerlidir. Bu yaşlardan sonra deha denen şey kendini geliştirmeye Bakar. Zeka testine hiç girdiniz mi bilmiyorum ama zeka testlerinde soruların %90ı matematik sorularıdır. Zeka denilincede insanların baktığı şeyde zaten sayısal hafızadır. Eğer bir öğrenci 100.000 den fazla problem sorusu çözdüyse bu öğrenci zaten zeka denen şeyi çoktan aşmıştır.

Öncelikle mesajımı onaylayacak arkadaşa, bundan sonrası siyaset değil kişisel görüş içermektedir:)

Hocam Türkiyenin en büyük sıkıntısı ise öğrenciyi değerlendirememesi. Türkiyede dünya ortalamasında eğitim için ilk 25 bine girmek gerekiyor. Eğer sınavada 2 milyon kişinin girdiğini düşünürsek biz öğrencilerin sadece %1.2 sini değerlendirebiliyoruz. Bence başa her kim gelirse gelsin 24 hazirandan sonra üni sayısını değil kalitesini arttırmak gerek.
Deha denen şey 0-16 yaş arası için geçerlidir. Bu yaşlardan sonra deha denen şey kendini geliştirmeye Bakar. Zeka testine hiç girdiniz mi bilmiyorum ama zeka testlerinde soruların %90ı matematik sorularıdır. Zeka denilincede insanların baktığı şeyde zaten sayısal hafızadır. Eğer bir öğrenci 100.000 den fazla problem sorusu çözdüyse bu öğrenci zaten zeka denen şeyi çoktan aşmıştır.

Öncelikle mesajımı onaylayacak arkadaşa, bundan sonrası siyaset değil kişisel görüş içermektedir:)

Hocam Türkiyenin en büyük sıkıntısı ise öğrenciyi değerlendirememesi. Türkiyede dünya ortalamasında eğitim için ilk 25 bine girmek gerekiyor. Eğer sınavada 2 milyon kişinin girdiğini düşünürsek biz öğrencilerin sadece %1.2 sini değerlendirebiliyoruz. Bence başa her kim gelirse gelsin 24 hazirandan sonra üni sayısını değil kalitesini arttırmak gerek.
Mesajin ilk satirindan sonrasini okumamissin. Devamini okumus olsa idin benzer seyleri yazdigimi gorup alinti yapmazdin. Ustelik mesajda siyasi hic bir yonelim ya da ima yok. Bu ara da elektronik muhendisiyim, Pyhton ve yapay zeka programlamasi ile ugrasiyorum. Sence IQ testlerinin aciklarinin ne oldugunu bilmiyor olabilir miyim? Sikinti zaten yuzbinlerce kisiye cok kotu egitim vermekte. Onun yerine az sayida zeki + caliskan ( sadece biri cok etkili olmaz ) bir kesime kaliteli egitim vermek cok ama cok daha yararli olmaz mi?

Dostum,

Birincisi alıntı yapmak demek sana karşı bir görüş söyleyeceğim anlamına gelmez.

İkincisi mesajınınzın tamamınını okumuştum. Eğer sizde benim yazdığımı düzgüncene okusaydınız bu yazımın bir eleştiri yazısı olmadığını anlardınız.

Üçüncüsü O siyasi içerikle ilgili mesajım size değil bölüm moderatörüneydi.

Bu üç nokta sizin yanlış anladığınız kısım. Şimdi gelelim eleştiri kısmına.

Ben sizin deha anlayışınıza hala katılmıyorum. Sizin elektirik mühendisi olmanız pyhton biliyor olmanız, sizin dahi olduğunuz anlamına gelmez.(dahi kelimesinin ne demek olduğunu bildiğiniz anlamınada gelmez) Bunların gelebileceği anlamlar sizin kendinizi yazılım hakkında geliştirdiğiniz yada kendinizi bu şekilde pazarlamak istediğinizdir. Az önce yazdığım paragrafdada bahsettiğim gibi dahilik 0-16 yaş arasında fark yaratır. Sizin dahiliğe göre sıralama yapmanız demek yine çalışma oranına göre sıralama yapmanız demektir.

Bu arada eklemek isterim beni eleştirdiğiniz için teşekkür ederim.ve aynı teşekkürü sizdende beklerim:) Sonuçta forumun mantığı bu ancak forumda uslubada dikkat etmek gerekir....

M3ric

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Seçimden sonra bekliyorum.Dolar 6 tl olduğunda ne cevap vereceksin.Tabi eğer kaçmazsan.
Bu kullanicinin kayit tarihine ve attigi mesajlara bakarsan zaten durumu anlarsin. Sirf siyasi mesaj atabilmek icin acilmis fake hesap. Bir tane donanim , yazilim, telefon, spor aklina ne gelirse artik mesaji yok. Sadece insanlari provoke etmek icin acilmis.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Hala 80 90 yıldır diyorsun demokrat partiden sonra ülkeyihep sağ partiler yönetti.Sanki 2000 den önce hep chp vardı.
Aslan parçası anlama sorunun mu var? CHP yapmadı diyen oldu mu? 80-90 yılda niye yapılmadı diyoruz. İktidarda kimin olduğunun bir önemi yok

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Gidin çadırda falan yaşayın gerçekten. Seyrettiğiniz o dizilerdeki hayat bitti.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349

Kendi kendimize bile yetemiyoruz...

Ue19KT.png

NTV'de konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: Soğan ve patates ithalatına müsaade edeceğiz.

21.06.2018

"SOĞAN-PATATES İTHALATINA MÜSAADE EDECEĞİZ"

Son dönemde artan soğan-patates fiyatlarıyla ilgili konuşan Zeybekci şunları söyledi: "Soğan-patates fiyatlarıyla ilgili aşırı oynaklık görüyoruz. Konuyla ilgili müdahalemiz başladı. Tarım Bakanlığı olarak bakıyoruz. Bu ürünlerin ithalatına müsaade edeceğiz. Soğan ve patatesin Türkiye'ye gireceği miktar ve ülke belli. Soğan, patates fiyatında spekülasyona izin vermeyiz."

bkz.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Saman gibi bu da tedbiren başvurulan ithalat uygulaması. Felâket tellallarına prim vermeyelim
Nasıl da seviniyorlar

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349
Saman gibi bu da tedbiren başvurulan ithalat uygulaması. Felâket tellallarına prim vermeyelim
Nasıl da seviniyorlar
Cebinden fazla para çıkan vatandaş nasıl sevinebilir ki;
bu gibi yorumları okumak tebessüm uyandırıyor, ne yalan söyleyeyim. :)

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Biz ülkemizi dolara değişmeyiz merak etme, varsın 10₺ olsun çokta tin.
Dolara, benzine satmayız vatanı. Dolar düşünce yüzünün halini görmek isterim
Yeni bir hükümetin gelmesini istemek vatanı satmak mı oluyor ülkemizle dolar arasında seçim yapmak mı oluyor saçmalığa bak artık ne dediğinizi ne diyeceğinizi şaşırdınız.Biz ekonominin kötü olduğundan bahsediyoruz.Sen vatan satmak diyorsun.Ben diyorum aldığın donundaki iplikten arabana kadar her şeyde doların etkisi var adam gelmiş bana isterse 10 lira olsun diyor.Sonra senin 60 yaşındaki seçmen niye pazar pahalı diye yakınıyo ya avel senin domatesin bile ithal olursa dövizle alırsan tabi pahalı olur.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Yeni bir hükümetin gelmesini istemek vatanı satmak mı oluyor ülkemizle dolar arasında seçim yapmak mı oluyor saçmalığa bak artık ne dediğinizi ne diyeceğinizi şaşırdınız.Biz ekonominin kötü olduğundan bahsediyoruz.Sen vatan satmak diyorsun.Ben diyorum aldığın donundaki iplikten arabana kadar her şeyde doların etkisi var adam gelmiş bana isterse 10 lira olsun diyor.Sonra senin 60 yaşındaki seçmen niye pazar pahalı diye yakınıyo ya avel senin domatesin bile ithal olursa dövizle alırsan tabi pahalı olur.
Ben Erdoğan harici adayların vaad ve davranışlarına baktıkça bu ülkenin onlara teslim edilemeyecek kadar değerli olduğunu düşünüyorum.
Ülkemizin tarım alanındaki seyrini buyrun görün.
IMG_20180621_123942.jpg
IMG_20180621_123932.jpg
IMG_20180621_123936.jpg

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308

Domates ithal demek :D

M3ric

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Adamlar hala domates satiyoruz diyorlar. Senin sattigin 300 bin ton domates 500 milyon TL. O da carisi, kari olsun olsun 50 milyondur. Turkiyenin dis ticaret acigi %37 artarak 77 MILYAR Dolar ~ 362 MILYAR TL olmus farkinda degilsin. Makarna corba ile beslene beslene kafalar erimis gitmis. 362 MILYAR acik var diyoruz adam ama domattan 50 milyon kazandik diyor. Ortaokul cocuguna versen ekonomiyi bunlardan daha iyi yonetir. Haberi veren de domat sattigin Rus'un devlet ajansi, kaynagi TUIK. 2017 yılı Aralık ayında önceki yılın aynı ayına göre ihracat yüzde 11.8, ithalat yüzde 29.6 arttı. Bu bile yeter. Ihracat artmiyor ama ithalat patlamis. Sen domat satarak devleti kurtaracagini san. 3 milyar ton domatesi nasil uretip satacaksan o ayri tabii.

Dış ticaret açığı 77 milyar dolara ulaştı

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118
siz kendinizi kandırın herşey ithal kuru fasulye,mercimek,bulgur...sarmısak...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...