Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Seçim sonuçlarını bakalım kimler daha iyi değerlendirebiliyor, hadi arkadaşlar sadece ama sadece oy oranlarını veya direkt kazanacak adayı ve oy oranını yazalım. seçim sonrası hangimiz en yakın sonucu bulursa hepimiz ona beğeni yollayalım :)

Eğer seçim ikinci tura kalırsa aynen tahminlere devam ederiz ve yine en iyi tahmini yapan kişiye beğeni yağdıralım...

Tahminlerimiz şu şekilde olabilir:

*) 1. ADAY % xx
2. ADAY % yy
.
.
.
gibi olabilir veya sadece şu kişi kazanacak şu kadar yüzde ile diyip tahminlerinizi yazabilirsiniz. (TAHMİNLERİMİZDE YÜZDE ÖNEMLİ ÇÜNKÜ AYIRICI ÖZELLİK OLACAK). Birden çok tahmin edenler için ulusal anlamda seçimlerin başlayacağı güne kadarki en son tahminleri geçerli olacaktır.

Seçim sürecinde forumumuzda hararetli tartışmalar oluyor fakat sonuç her şeyden daha önemli, işte şimdi sonuçları tahmin edebileceğini düşünenler için hodri meydan :)
Anket yapmıyoruz, tahminlerinizi istediğiniz şekilde yazabilirsiniz ama SADECE TAHMİNLERİNİZİ YAZINIZ, tartışma olmasın lütfen. Medeni bireyler olarak güzel bir iş ortaya koyalım, iyi bir insanlık örneği, dostluk değeri sergileyelim. Kimse kimsenin tahminine müdahale etmesin, kimse kimseye kızmasın veya darılmasın. Sadece ama sadece tahminlerimizi ortaya atalım ve 24 Haziran 2018 de bakalım :D

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
İlk seçim tahminini ben yapayım:

Cumhur ittifakı: % 56 alır diyorum ve gerisi teferruattır diyorum (İnşaALLAH). İlk turda seçim sonuçlanır.

Goktug14

Asistan
Reaksiyon puanı
128
AKP %38
CHP %24
İYİ Parti %16
HDP %12
MHP %5
Saadet %5

Erdoğan %42
İnce %32
Akşener %12
Demirtaş %10
Karamollaoğlu %4

İkinci turda ise İnce ya da Erdoğan az farkla kazanır.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Cumhurbaşkanlığında Erdoğan %53 ile ilk turda seçilir(inşallah)

Mv seçiminde ise Ak parti %48 (inşallah)

Reaksiyon puanı
16,118
bütün aktroll ler burada Muharrem İnce %60 CHP %60 gerisi hikaye karanlığa mahkum olmak istemeyen Cumhuriyetçi ve Atatürkçü her vatandaş oyunu CHP ve Muharrem İnce'ye vermeli.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
bütün aktroll ler burada Muharrem İnce %60 CHP %60 gerisi hikaye karanlığa mahkum olmak istemeyen Cumhuriyetçi ve Atatürkçü her vatandaş oyunu CHP ve Muharrem İnce'ye vermeli.
tartışmadan kaçınalım hocam, peki bu %60 oyu ince ilk turda mı alır diyorsunuz yani ?

Reaksiyon puanı
16,118
almak zorunda yoksa ortalık karışır 80'leri mumla ararlar...
potansiyeli yüksek deliler çok çünkü ...
Atatürk yurtta sulh cihanda sulh derken ileri görüşünden.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İlk turda Erdoğana karşı muhalefet eden hiç kimse kazanamaz bu açık ve net. Bu kadar çok sayıda aday çıkmasının sebebi RTE'nin oyunu azaltmak. RTE ne denilirse denilsin güçlü bir aday. Cumhurbaşkanlığı seçimi yüksek ihtimal ikinci tura kalacak
İlk turda
Erdoğan %40-45
İnce %25-30
Akşener %10-15
Demirtaş %10-12
Karamollaoğlu %2-3
Perinçeki boşverin.

İkinci turda
İnce %51-55
Erdoğan %49-45
İnce'nin zaferi olur.

Meclis'te ise
AKP %37-45
MHP %3-5
CHP %25
İYİ Parti %15
Saadet %5-6
HDP %10-12
Vatan partisini siz anladınız.

Mecliste'de Milli ittifak çoğunluğu olacak.

Bu senaryonun Türkiye için en hayırlı senaryo olduğunu düşünüyorum. İnce'nin cumhurbaşkanlığı, Milli(milletmiydi yav o) ittifakın çoğunluğu ve onların ensesindeki AKP ve MHP(Öldü la bunlar. :D :D) İnşallah böyle olur.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Meclis için milletvekili oy oranlarında Akparti: % 50,49 , chp : %19-21 Mhp : %15-18 diyorum ve mecliste de çoğunluğu cumhur ittifakı alacak inşaALLAH diyorum.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Arkadaşlar, hakaret etmeden ve huzur bozucu tartışma yaratmaktan kaçınarak mesaj gönderelim lütfen.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Şöyle bir şey yapsak sizce nasıl olur..?

Şimdi burada yazıyoruz fakat bunun bir de siyasilerde olduğu gibi bir bedeli olmalı :)
Örneğin seçilecek cumhurbaşkanın kim olacağını bilemeyen (1 veya 2. tur farketmez nihai sonuç önemli) sdn üyelerinin beğenileri sıfırlansın ya da bu mümkün değil ise sdn kariyelerini sıfırdan yeniden başlatsın (bir nevi makam mevki feragatı gibi düşünün ) :D

Bence en güzeli sdn kariyerlerinden istifa etmektir, yeniden üyelik oluşturup sdn'ye devam etmektir. Sizin görüşleriniz nedir?

Seçilecek "Cumhurbaşkan"ını bilenler koltuğunu koruyacak ve beğenileri alacaklar,
bilemeyenler sdn kariyerlerini "üyecik" konumuna düşürecek veya yeni hesap açacak :p

Var mısınız yok musunuz ?

İnşaALLAH bu konu da kilitlenmez, bi - iki yorum için konunun kitlenmesi hiç hoş değil çünkü, lütfen yorumlarımızı bu hususa dikkat ederek yapalım. Yönetimden de bize değil yorumu yapana uyarı verilmesini rica ediyorum. Veya konunun kilitlenmesi değil de yorumun silinmesinin daha güzel olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061

Şimdi burada yazıyoruz fakat bunun bir de siyasilerde olduğu gibi bir bedeli olmalı :)
Örneğin seçilecek cumhurbaşkanın kim olacağını bilemeyen (1 veya 2. tur farketmez nihai sonuç önemli) sdn üyelerinin beğenileri sıfırlansın ya da bu mümkün değil ise sdn kariyelerini sıfırdan yeniden başlatsın (bir nevi makam mevki feragatı gibi düşünün ) :D

Bence en güzeli sdn kariyerlerinden istifa etmektir, yeniden üyelik oluşturup sdn'ye devam etmektir. Sizin görüşleriniz nedir?

Seçilecek "Cumhurbaşkan"ını bilenler koltuğunu koruyacak ve beğenileri alacaklar,
bilemeyenler sdn kariyerlerini "üyecik" konumuna düşürecek veya yeni hesap açacak :p

İnşaALLAH bu konu da kilitlenmez, bi - iki yorum için konunun kitlenmesi hiç hoş değil çünkü, lütfen yorumlarımızı bu hususa dikkat ederek yapalım. Yönetimden de bize değil yorumu yapana uyarı verilmesini rica ediyorum. Veya konunun kilitlenmesi değil de yorumun silinmesinin daha güzel olacağını düşünüyorum.

Böyle bir şeyi yapmayız. Bu öneriyi görmedim sayıyorum :)

M

Murat Burç

SDN Okuru

Benim 18 bin mesajım ve 4800 beğenimi kendi hesabınızla bir tutabiliyorsaniz ne ala.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bu sadece bir fikir idi, burada önemli olan "siyasi düşüncemizin ne kadar değerli olduğunu ortaya koymak, ve bu düşünceyi en güçlü şekilde sahiplenmektir". (düşüncelerinizi de öğrenmek istemiştim yazımda belirttiğim üzere)

Şöyle bir düstur vardır: Kimse imkanları, olanakları dışında yük altına sokulamaz, böyle bir duruma zorlanamaz.

Şahsen ben eğer Erdoğan 1. turda Cumhurbaşkanı seçilemez ise PARAzitCELL olarak değil yeni bir lakap ile sıfırdan üyecik olarak bu forumda yine yerimi alacağım inşaALLAH. Bu inandığımız bir Lidere verdiğimiz sadece küçük bir değer. Tabiki burada yazmadığım başka faaliyetlerimiz de var :) Benim değil 18 bin mesaj 4800 beğeni, kat ve kat fazlası olsa yine de inandığımız Lider için "hiç bi şey" hükmünde sayarız.
Eğer farzı misal eğer modaratör bile olsaydım aynı şeyi yapardım, dediğimi ilk ben yapacam ki doğruluğu kabul görsün.

Reaksiyon puanı
16,118
Demokrasi için Cumhuriyet için CHP'ye ve Muharrem İnce kazanmalı diktatörlere oy vermemeliler.

ispeeerlee

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Erdoğan %51
İnce %26
Akşener %12
Demirtaş %8
Karamollaoğlu %3

M

Murat Burç

SDN Okuru
En güçlü olduğu anda karşısında Ekmeleddin İhsanoğlu gibi zayıf bir rakip varken 51 alan RTE'nin İnce ve Akşener gibi iki kuvvetli aday karşısında 54 alması ancak hayalperestliktir. İnce kazanacak inşAllah. Değişim şart RTE artık yapamıyor.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Seçim tahmini konumuz kısa bir zaman olmasına rağmen diğer rakip forum anket çalışmalarına oranla öne çıkmış gibi görünüyor :) Tıklanma sayılarına bakıldığında iyi gidiyoruz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Seçim tahmini konumuz kısa bir zaman olmasına rağmen diğer rakip forum anket çalışmalarına oranla öne çıkmış gibi görünüyor :) Tıklanma sayılarına bakıldığında iyi gidiyoruz.
Forum DH'nin iki tane anketi vardı birisinde 7000 civarı oy vardı. Bizimki hikaye. Tartışma çok çıktığı için sildiler sanırım.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,914
Belli bir istatistik sunamam ama tercihimiz belli.
Demokratik, yargının talimatsız olduğu, herkesin iş yapabildiği, yandaş iş adamlarının ihale kapmadığı, Türk milletine küfür edip milyon dolarlık ihalenin alınamadığı, Ülkenin kurucusuna hakaret-küfür edenlerin volta atamadığı, çiftçilerin kalkındığı, insanların kendilerini yakmadığı, insanların daha huzurlu olduğu, televizyon kanallarında birbirlerini vatan hainliği ve dinsizlikle suçlayan siyasilerin, gazetecilerin olmadığı, en önemlilerinden biride eğitimde fen bilimleri ve matematiği ağırlık verildiği, ayrışmamış REFAH içerisinde yaşayan bir Türkiye istiyorum. Oyum muharrem inceye. Umarım yüksek bir oy oranı ile kapatır. Herkes için hayırlısı olsun.

Son düzenleme:

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Belli bir istatistik sunamam ama tercihimiz belli.
Demokratik, yargının talimatsız olduğu, herkesin iş yapabildiği, yandaş iş adamlarının ihale kapmadığı, Türk milletine küfür edip milyon dolarlık ihalenin alınamadığı, Ülkenin kurucusuna hakaret-küfür edenlerin volta atamadığı, çiftçilerin kalkındığı, insanların kendilerini yakmadığı, insanların daha huzurlu olduğu, televizyon kanallarında birbirlerini vatan hainliği ve dinsizlikle suçlayan siyasilerin, gazetecilerin olmadığı, en önemlilerinden biride eğitimde fen bilimleri ve matematiği ağırlık verildiği, ayrışmamış REFAH içerisinde yaşayan bir Türkiye istiyorum. Oyum muharrem inceye. Umarım yüksek bir oy oranı ile kapatır. Herkes için hayırlısı olsun.

RTE'ye hakaret eden içeride, ülkenin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakareti geçtim, küfür edenler dışarıda. Adalet?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Benim aklıma takılan nokta hatta korktuğum nokta. Olurda muhalefet taraftarları zafer kazanırsa. AKP ve MHP taraftarlarının bu olaya tepkisi ne olacak.
Hile mi diyecekler? Ayaklanmaya kadar gidebilir mi? Yoksa kabullenecekler mi?

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
CHP, İYİ partiye oy vermeyin. adamlar HDP denilen teröristleri destekliyor aksini idda eden varsa yazsın internete MERAL AKŞENER'İN Konuşmasını.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
CHP, İYİ partiye oy vermeyin. adamlar HDP denilen teröristleri destekliyor aksini idda eden varsa yazsın internete MERAL AKŞENER'İN Konuşmasını.

Yazmiyim yazmiyim diyorum ama illa yazdıracaksınız ya gerçekten :D Haburdan PKK kimin zamanında davulla,zurnayla karşılanmıştır? Fetöyü kim desteklemiştir? IŞİD'i kim desteklemiştir? ve kim yardım etmiştir? Bu kadar kör olmanıza gerçekten şaşırıyorum yahu.

( Umarım ironi olarak yazmışsındır :) )

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,914
RTE'ye hakaret eden içeride, ülkenin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakareti geçtim, küfür edenler dışarıda. Adalet?
Küfür edenlerin bazılar hastanede hasta, başında da cumhurbaşkanı hasta ziyaretinde. Daha ne olsun. O kadar rastlar oldum ki bu hakaret küfür edenlere umarım 24 ünden sonra bir şeyler değişir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...