22.5 W Xiaomi şarj Adaptörü ile iPhone 11 Şarj Etmek

Bu konuyu okuyanlar

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
İphone 11 i 22.W Xiaomi Şarj adaptörü ile şarj ettiğimizde (Normal USB ightning kablo ile ) hızlı şarj olurmu İphone desteklediği kadar verim alırmıyız?
yoksa Apple kullanmıyoruz diye bataryaya zarar verme durumu olma şansı varmı ?

Spacemaster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba. Eğer USB to Lightning kablosu kullanıyorsanız, cihaz sadece şarj aletinin Basic değeri olan 5,2V x 2,4A power değerlerini kullanacaktır. Bu 5,2x2,4=12W yapar. Yani beklenen 18W değere ulaşamaz. 18W için 9V x 2A'lik power aralığını size usb-c to ligthning bir şarj aleti ve aynı özellikteki kablo ile elde edebilirsiniz.

CcerkesS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Merhaba. Eğer USB to Lightning kablosu kullanıyorsanız, cihaz sadece şarj aletinin Basic değeri olan 5,2V x 2,4A power değerlerini kullanacaktır. Bu 5,2x2,4=12W yapar. Yani beklenen 18W değere ulaşamaz. 18W için 9V x 2A'lik power aralığını size usb-c to ligthning bir şarj aleti ve aynı özellikteki kablo ile elde edebilirsiniz.
5V 2.1A adaptör ile USB to Lightning kablosu ile 5V 1A kutudan çıkan adaptörden neredeyse %50 daha hızla şarj dolumu yapabiliyorum XR a
Sizin hesaplamanızı kullanırsam eğer 10.5W bir adaptörüm var.
Bu adaptör sayesine 30 dk %50 göremesemde 45 dk civarında falan görebiliyorum.
Süreden emin değilim hiç ölçme gereği duymadım.
Kutudan çıkan adaptör doldurmak nedir bilmiyor çünkü :)
Ayrıca geceden şarj a takmayı unutsam bile adaptör sayesinde 15 dk içerisinde 15-20 şarj dolumu görebiliyorum.
Bende sizin gibi usb-c to ligthning kablo gerekli diye düşünüyordum hızlı şarj için ama adaptör değiştirmek yeterli oldu benim için :)

Spacemaster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
5V 2.1A adaptör ile USB to Lightning kablosu ile 5V 1A kutudan çıkan adaptörden neredeyse %50 daha hızla şarj dolumu yapabiliyorum XR a
Sizin hesaplamanızı kullanırsam eğer 10.5W bir adaptörüm var.
Bu adaptör sayesine 30 dk %50 göremesemde 45 dk civarında falan görebiliyorum.
Süreden emin değilim hiç ölçme gereği duymadım.
Kutudan çıkan adaptör doldurmak nedir bilmiyor çünkü :)
Ayrıca geceden şarj a takmayı unutsam bile adaptör sayesinde 15 dk içerisinde 15-20 şarj dolumu görebiliyorum.
Bende sizin gibi usb-c to ligthning kablo gerekli diye düşünüyordum hızlı şarj için ama adaptör değiştirmek yeterli oldu benim için :)
Ben iPhone 11'de iPad'lerin 12W'lık adaptörünü kullanıyorum. Gayet yeterli. Zaten 18W'lık adaptör kullanırsanız pil zaman zaman 45 C civarında ısınıyor. Pili asıl bozan etken ısıdır. Hızlı şarjı sadece çok acil durumlar için tercih ediyorum. Hız gerektiğinde benim MacBook Pro'nun 61W'lık aletini usb-c to Lightning kablosu ile kullanıyorum. Ama tabi 61W değil içinden 15-18W arası güç kullanıyor. Ama genellikle 12W'lık adaptörü tercih ediyorum. Çoğu kişinin iPhone 11 pil sağlığı 1 yıl içinde aşırı ısınma nedeniyle (benim tahminim) %87 seviyesine indi. Benim İP11 6 aydır halen %100. Elinizdeki 10,5W'lık şarj aletini güvenle kullanabilirsiniz.

m3801

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
İphone 11 i 22.W Xiaomi Şarj adaptörü ile şarj ettiğimizde (Normal USB ightning kablo ile ) hızlı şarj olurmu İphone desteklediği kadar verim alırmıyız?
yoksa Apple kullanmıyoruz diye bataryaya zarar verme durumu olma şansı varmı ?
telefon yine ihtiyacı olduğu kadar elektrik çekecektir

Spacemaster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
telefon yine ihtiyacı olduğu kadar elektrik çekecektir
Aynen. Örneğin iPhone 7'ye kaç Watt verirseniz verin maksimum 8-9 W çekiyor. iPhone XR ve iPhone 11 yaklaşık 14-16W çekiyor. Yani isterseniz 30W veya 61W'lık şarj aleti kullanın birşey fark etmiyor.