GIWYOU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendi ekipmanlarımı sattım daha iyisine geçmek in ve macbook pro kullanıyorum. Dönüştürücü ve windows var o yüzden hangi marka olursa olsun beğendiğiniz kaliteli klavye ve mouse önerisi istiyorum. Mouse sağ el için ergonomik olmalı ve klavyede mavi switch istemiyorum, ya razer green ya da cherry mx red istiyorum. Mousepad olarak SS Qck edge large alacağım galiba. Herkes corsair öneriyor ama videolarda nedense hoşuma gitmedi. Razer blackwidow elite ve deatadder v2 / asus rog strix scope ve asus rog chakram ikilisi kafama yatıyor şu anda. Tavsiyelerini bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim. Yazıyı günde 2-3 saat civarı yazarım ve oyun da oynuyorum. Klavye mouse için ayarların kayıt olması benim için önemli.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Mac için yazılım desteği sadece SteelSeries ürünlerinde var. Diğer markaların hiçbiri yazılım desteği sunmuyor bildiğim kadarıyla. Ben Blackwidow Elite ve Mamba T.E. kullanıyorum. Gayet iyi ürünler ancak yazılımdan kontrol edemesem alır mıydım bilemiyorum.

Yazılım sizin için sıkıntı olmayacaksa, klavye için Blackwidow Elite öneririm şiddetle. Fare için Asus ROG Gladius II Origin, mouse pad için de HyperX Fury S XL öneririm.

GIWYOU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mac için yazılım desteği sadece SteelSeries ürünlerinde var. Diğer markaların hiçbiri yazılım desteği sunmuyor bildiğim kadarıyla. Ben Blackwidow Elite ve Mamba T.E. kullanıyorum. Gayet iyi ürünler ancak yazılımdan kontrol edemesem alır mıydım bilemiyorum.

Yazılım sizin için sıkıntı olmayacaksa, klavye için Blackwidow Elite öneririm şiddetle. Fare için Asus ROG Gladius II Origin, mouse pad için de HyperX Fury S XL öneririm.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, yazılım desteği olarak klavye rgb özelliği ayarlandığı, mouse üzerinden dpi değişikliği yapıldığı ve butonlara değişik fonksiyonları atayıp kayıt edilebildiği sürece sıkıntı yaratmaz bana ve bunlar razer tarafında deathadder v2 ve blackwidow elite’de var.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, yazılım desteği olarak klavye rgb özelliği ayarlandığı, mouse üzerinden dpi değişikliği yapıldığı ve butonlara değişik fonksiyonları atayıp kayıt edilebildiği sürece sıkıntı yaratmaz bana ve bunlar razer tarafında deathadder v2 ve blackwidow elite’de var.
Bildiğim kadarıyla bunların hiçbirini klavye veya fare üzerinden yapamıyorsunuz. Mesela DPI seçenekleri arasında geçiş yapabilmek için, yazılımdan 3 veya daha fazla DPI ayarını kaydetmeniz gerekiyor. Yine butonlara fonksiyon atama olayının da fare üzerinden yapıldığını sanmıyorum. Ben mesela Blackwidows için yazılımla pek uğraşmadım RGB haricinde, ayncak fare için çok uğraştım. Razer fareler optik değil de lazer olduğu için, polling rate değerini 1000 yapmak çok önemli. Ayrıca elinizdeki mouse padi taratmak da ciddi manada performans artışı sağlıyor. Yoksa fare zaman zaman donma veya atlama yapabiliyor. Tabi bunları iyi araştırmak gerekiyor. Yoksa ürünü alınca tam verimle kullanamadıktan sonra bir anlamı kalmıyor. Yazılım desteğinin olmaması çok kısıtlayacaksa, mecburen SS setine dönmek zorunda kalabilirsiniz.

GIWYOU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla bunların hiçbirini klavye veya fare üzerinden yapamıyorsunuz. Mesela DPI seçenekleri arasında geçiş yapabilmek için, yazılımdan 3 veya daha fazla DPI ayarını kaydetmeniz gerekiyor. Yine butonlara fonksiyon atama olayının da fare üzerinden yapıldığını sanmıyorum. Ben mesela Blackwidows için yazılımla pek uğraşmadım RGB haricinde, ayncak fare için çok uğraştım. Razer fareler optik değil de lazer olduğu için, polling rate değerini 1000 yapmak çok önemli. Ayrıca elinizdeki mouse padi taratmak da ciddi manada performans artışı sağlıyor. Yoksa fare zaman zaman donma veya atlama yapabiliyor. Tabi bunları iyi araştırmak gerekiyor. Yoksa ürünü alınca tam verimle kullanamadıktan sonra bir anlamı kalmıyor. Yazılım desteğinin olmaması çok kısıtlayacaksa, mecburen SS setine dönmek zorunda kalabilirsiniz.
Yok dediğinizi anladım zaten de benim kastettiğim şey şuydu: Zaten yazılım vs gibi işler için bilgisayarda windows kurulu ve ona synapse 3’ü kolay şekilde kurup oradan atamaları yapıp sonrasında onu OSX üzerinde de kullanabilirim. Yani dahili hafızası olduğu zaman kullanımı sıkıntı olmaz demek istemiştim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Yok dediğinizi anladım zaten de benim kastettiğim şey şuydu: Zaten yazılım vs gibi işler için bilgisayarda windows kurulu ve ona synapse 3’ü kolay şekilde kurup oradan atamaları yapıp sonrasında onu OSX üzerinde de kullanabilirim. Yani dahili hafızası olduğu zaman kullanımı sıkıntı olmaz demek istemiştim.
Eğer Windows'da kullanıyorsanız sorun olmaz o zaman. Klavye için Blackwidow Elite çok iyi bir tercih olur. Epey iyi bir ürün çünkü. Mouse padi de yaklaşık 2 aydır kullanıyorum çok memnunum. Piyasadaki büyün XL padlerden daha büyük. Dokusu falan harika. Fare için de dediğim gibi Gladius II Origin'e bakabilirsiniz tabi hafızaya kayıt desteği önemli bu durumda sizin için. Benim zamanımda henüz yoktu ürün. Ancak sonradan çok araştırdım, memnun kalmayanı görmedim.

GIWYOU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka önerisi olan yok mu ya hiç?

GIWYOU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Corsair k70 rgb mk2 almayı düşünüyorum, herkes tarafından öneriliyor, daha sessiz, daha kaliteli deniyor. Kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? Birde yanında mouse olarak rival 310 mu 710 mu iyi olur, oynarsam moba oynuyorum onun dışında pek bir işim olmuyor oyunlarla alakalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tavsiyeleriniz benim için önemli, yanıtlarsanız sevinirim.

GIWYOU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mouse kablosuz düşünmüyorum, ayrıca daha mousepad de alacağım için fiyatları hala yüksek, piyasada daha uyguna var k70 rgb mk2

Kubilay Suna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
klavye olarak bunu öneririm denemiştim bi arkadaşımda
mouse olarak bunu deneme fırsatım olmadı ama herkes beğeniyor
kulaklık olarak ben bunu kullanıyorum hem ışıklı falan güzel duruyor birde iki ses kartı var chat mix özelliği de baya kullanışlı öneririm