Soru 2050 yılına kadar dünyada en büyük değişimi ne olarak görüyorsunuz?

Ahmet Alışık

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
27
2050 yılına kadar dünyada en büyük değişimi ne olarak görüyorsunuz?

Son düzenleyen moderatör:

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,531
Sanırım tüm dünya ülkelerinde ülkeleri yönetenlerin dünyayı yöneten ailelerin ve Ortadoğu’da oynanan oyunların neticesinde insanların dinden soğup çıkması olacak, pek az kişi Müslüman Hristiyan Yahudi olarak kalır tahminimce, küresel güçlerin istediğide bu zaten.

Öte yandan 2050 li yıllarda yapay zekanın gelişimi üstüne sanırım Terminator filmini gerçek olarak yaşayacaz, Terminator ve 5. Element filmi karışımı gibi birşey olacak dünya.

O filmler boşa çekilmiyor kardeşler

serj

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,953
Sanayi ve hizmet alanında insanlara olan ihtiyacın gittikçe azalacak olması, insanların daha çok sanat ve sporlara yönelecek olması olabilir.

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,193
Cinsiyetsiz toplumlar, et tüketiminin yasaklanması, benzinli ve dizel araç kullanımı yasağı, sadece dijital para, yeni bir çağ dijital paraya geçişten dolayı, bazı ülkelerin o zamana ulaşmaması, sürdürülebilir ve yeşil Dünya söylemlerinin artık sıradanlaşması ve bu konuya çok önem verilmesi, vatandaşlık maaşı, Dünya vatandaşlığı, her ülkede, bir insanın kendi ülkesinde devleti tarafından zulme uğraması yani yabancıya, sana vermediği haklar vs. vermesi gibi. Olumsuz şeyler olacak yani çoğunlukla.

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,531
Cinsiyetsiz toplumlar, et tüketiminin yasaklanması, benzinli ve dizel araç kullanımı yasağı, sadece dijital para, yeni bir çağ dijital paraya geçişten dolayı, bazı ülkelerin o zamana ulaşmaması, sürdürülebilir ve yeşil Dünya söylemlerinin artık sıradanlaşması ve bu konuya çok önem verilmesi, vatandaşlık maaşı, Dünya vatandaşlığı, her ülkede, bir insanın kendi ülkesinde devleti tarafından zulme uğraması yani yabancıya, sana vermediği haklar vs. vermesi gibi. Olumsuz şeyler olacak yani çoğunlukla.
Doğru cinsiyetsiz dinsiz ve milliyetsiz toplumlar tek düze insanlar, dijital para konusunu çok yerde izledim ama vehametini anlayamadım fiziki para olmayınca ne olacak anca güvenli olmama paraya çökme durumu olacak ne bileyim devletler zor durumda tüm halkın parasını alcak sanırım başka sorunu yok.

O son aşama bence Furkanım o tahinimce bu yüzyılın sonlarına doğru olur sen ben görmeyiz yada sen 85 yaşında falan olursun 😂

Rabbim önce sağlıklı muhtaç etmeyecek uzun ömür versin 🤲

Orm

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,014
Doğru cinsiyetsiz dinsiz ve milliyetsiz toplumlar tek düze insanlar, dijital para konusunu çok yerde izledim ama vehametini anlayamadım fiziki para olmayınca ne olacak anca güvenli olmama paraya çökme durumu olacak ne bileyim devletler zor durumda tüm halkın parasını alcak sanırım başka sorunu yok.

O son aşama bence Furkanım o tahinimce bu yüzyılın sonlarına doğru olur sen ben görmeyiz yada sen 85 yaşında falan olursun 😂

Rabbim önce sağlıklı muhtaç etmeyecek uzun ömür versin 🤲
İkimiz de göreceğiz abi. :)
Amin cümlemize.