Yardım 2023 YKS'ye 6 Ay Kaldı Halen Daha Düzenli Olarak Çalışmaya Başlayamadım

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Arkadaşlar TYT Türkçe tarafından paragraflar için aklımda soru işaretleri var halen daha hiçbir şekilde doğru düzgün düzenli olarak çözemiyorum soruları okuma aşamasında cinnet geçirecek kadar oluyorum. Bende hafif Skolyoz'da var otururken daha çok gerilmeme sebep oluyor kısacası anlayacağınız dik oturamıyorum sandalyeme. Eğer sorulara başlamadan önce "Soruların köklerini cevaplamadan önce okuyor musunuz?" Sorusunu soracak olursanız cevabını da şimdiden vereyim hazır. Her defasında okumama rağmen hiçbir şey anlayamıyorum boşu boşuna okumuş olduğumu düşünüyorum. "Kitap okuma alışkanlığınız var mı?" sorusuna gelecek olursak cevabı kesinlikle hayır. "Okuduğunuzu anlayabiliyor musunuz?" sorusuna gelecek olursak YKS'de en çok zorlandığım konulardan bir tanesi de budur. "Temelinizin durumu nedir?" sorusunun cevabına gelecek olursak temelim sıfır. Kısacası YKS'ye benim yerime İlkokul 4'ü yeni bitirmiş çocuğu koysak benden çok daha muazzam bir şekilde mükemmel ötesi netler çıkarır. Bunu geçtiğimiz yaz mevsiminin aylarında 2022 YKS sonucumu gören @OzkanK. 'da çok iyi bilir. Son olarakta LGS'ye hazırlanan Kız Kardeşim paragraf çözmemde ne kadar yardımcı olmaya çalışsa da soruları anlamam için yeterli olmuyor sürekli yanımda durması lazım resmen ben soruların mantıklarını kavrayana kadar Kız Kardeşimin de zaten bana hiç ayıracak zamanı yok kendi derdi başından aşkın olduğundan dolayı. Yardımcı olabilirseniz şimdiden çok sevinirim.

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,

Uzun zaman oldu ÖSS gibi bir sınava girmeyeli ben artık daha çok mesleki sınavlara kanun içeren sınavlara giriyorum ama hepsinin temeli aynı anlamak için öncelikle kitap okuma alışkanlığı olmalı üniversite sınavına gireceğim yıla kadar bende de olmayan bir konuydu ama bir kaç sevebileceğim hikaye ile okumaya başladım. Burada asıl konu kesinlikle roman değil hikaye okuma alışkanlığı olmayan biri kesinlikle roman okurken sıkılır. İzlemeyi sevdiğin film türlerini kitaplarda arayabilirsin örnek olarak bilim kurgu hikayeleri gibi..

Son düzenleme: