Haber 2023 Mayıs Seçimleri Katılım Oranıyla Rekor Kırdı!

Bu konuyu okuyanlar

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Darkweboffical haberine göre 14 Mayıs 2023 seçimlerine %93,6 katılım oranıyla rekor kırıldı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230514_191713.jpg
    Screenshot_20230514_191713.jpg
    56.8 KB · Görüntüleme: 43

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
213
Bu saatten sonra kesin 2. tura kalacak. 2. Turda bu sonuçlara göre Erdoğan kazanır.
Leon dayi hüngür hüngür ağlayacak :cry::p

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
Ben olabilecek en harika sonuç çıktığına inanıyorum. İlk tur Sayın Erdoğan kazansaydı politikaları ağırlaştırarak devam edecekti, Sayın Kılıçtaroğlu kazansaydı MM listelerinde ve insanları rahatsız eden tutumlarının doğru olduğunu varsayarak askeri ve diğer politikaları hızlıca tam gaz devreye alacaktı. Şimdi kim kazanırsa kazansın, ayağını denk alacak. Demokrasi adına en harika senaryo oldu. Herkes mutlu olmalı. Artık kazandıklarında daha bütünleştirici politikalar izlemek zorunda olduklarını herkes net olarak anlayacak, bu sonuç kundaktaki bebekten şirketteki ceo ya kadar herkese faydalı olduğuna inanıyorum.

Forumdaki arkadaşlar beni bilir, apolitik biri olduğumdan herkesten daha objektif olayları değerlendirebiliyorum. Herhangi bir yankı odasında olmadığım için seçim sonucunu da nokta atışı tahmin edebildim. Çok rahat olun, mutlu olun. Ülkemize bu sonuçlar hayırlı olsun.

Reaksiyon puanı
949
Ben olabilecek en harika sonuç çıktığına inanıyorum. İlk tur Sayın Erdoğan kazansaydı politikaları ağırlaştırarak devam edecekti, Sayın Kılıçtaroğlu kazansaydı MM listelerinde ve insanları rahatsız eden tutumlarının doğru olduğunu varsayarak askeri ve diğer politikaları hızlıca tam gaz devreye alacaktı. Şimdi kim kazanırsa kazansın, ayağını denk alacak. Demokrasi adına en harika senaryo oldu. Herkes mutlu olmalı. Artık kazandıklarında daha bütünleştirici politikalar izlemek zorunda olduklarını herkes net olarak anlayacak, bu sonuç kundaktaki bebekten şirketteki ceo ya kadar herkese faydalı olduğuna inanıyorum.

Forumdaki arkadaşlar beni bilir, apolitik biri olduğumdan herkesten daha objektif olayları değerlendirebiliyorum. Herhangi bir yankı odasında olmadığım için seçim sonucunu da nokta atışı tahmin edebildim. Çok rahat olun, mutlu olun. Ülkemize bu sonuçlar hayırlı olsun.
Millet dağlara taşlara her yorumun altına yazdı Kılıçdaroğlu aday olmasın diye.Herkes bişi bilmiyor bir onlar biliyor sanıyorlardı böyle çuvalladılar işte.Hdp kendi adayını çıkaracaktı düzgün bir adayı göstereceklerdi ve düzgün bir duruş sergileyip ilkeler çerçevesinde muhalefet ve ittifak kurabilseydiler çok rahat kazanırlardı.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
İş hayatımda 4 yıla yakın bir süre data analizi üzerine çalıştım. Bu bilgi birikimle bazı yorumlar yapmıştım. Seçimden önce açıklanan anketlerin yanlış olduğunu instagram da storylerimde paylaşmıştım. Çok eleştri geldi. Şuan bakıyoruz ki hemen hemen tüm anketler yanlış çıktı.

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,389

Bir noktada sana katılmıyorum. Muhalafet şu an seçimi kazansaydı ilk başlarda olmasa da sonraları iktidarın yaptıklarını tek tek askıya alacaktı.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Seçime katılım son rakamlara göre 85.6 olmuş. ( Açıkçası az bile bence. ) 9 milyon kişi oy kullanmamış. Sandığa giden neredeyse 1 milyon insanda ya hatalı yada bilerek yanlış oy kullanmış. Adaylıktan çekilen Muharrem İnce'ye oy veren 0.5 lik bir kitle var birde :D

O kadar seçim bekleyen kitleye ve 6-7 milyon Z kuşağı var diyenlere rağmen bu katılım çok az. Yurtdışında hele en yüksek katılım oldu deniyor ama orada bile 1.8 milyon anca oy kullandı. Normalde yurtdışı seçmen 3.5 milyondan fazla.

Açıkçası seçimlerde süpriz pek bir şey olmadı benim için.

İlk turda zor biter. Ama Erdoğan meclisi alır diyorum. Öylede oldu açık ara aldı hemde. Muhalefet gereksiz partilere çok yüz veriyor kendinden yiyor diyordum aynen de öyle oldu. 25 yıldır 25 bandını geçemeyen CHP gene geçemedi. Memleket partisi TİP BBP Zafer partisi gibi partiler oyları bölüp meclise giremez ve AKP'nin işine yarar diyordum aynende öyle oldu.

Bana süpriz olan HDP'nin yüzde 8-9 bandına düşüp. MHP'nin İYİ partiden fazla oy alması oldu. MHP ilginç bir biçimde HDP'ye dark attı. ( Burada da Meral Akşener'in söylemleri ve masadan kalkma sürecinin etkisi büyük olsa gerek. İYİ partili seçmen yuvasına geri döndü heralde. )

Yeniden Refah partiside süpriz yaptı. Sıfır basın desteği sosyal medyada sıfır desteğe o kadar saldırıya karalamaya rağmen TİP'in 2 katından fazla oy aldılar ve 5 vekil soktular meclise.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,389
Her şeyi (iyi şeyler dahil)....
Anlayamazsınız arkadaşlar. Aşırı politize olmuşsunuz. Saygı duyuyorum hakkımızda hayırlısı olsun.
Hayır aşırı politize olmuş değilim. Bu önyargının doğru olmadığını söylemek isterim. Sadece Engin Altay'ın sözünü hatırlatmak isterim.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
Hayır aşırı politize olmuş değilim.
İnsan tepkileri içinde en belirgin olanı gerçeği reddetmektir.
maxresdefault.jpg

Yanlış anlaşılmasın, bir partinin bütün politikalarının yanlış olduğunu düşünebilirsiniz, saygı duyuyorum ama gerçekçi bulmuyorum.

Apolitik biriyim, bunu kısır bir tartışmaya sürüklemek istemiyorum. Dilediğinizi düşünmekte özgürsünüz.

Reaksiyon puanı
949
Seçime katılım son rakamlara göre 85.6 olmuş. ( Açıkçası az bile bence. ) 9 milyon kişi oy kullanmamış. Sandığa giden neredeyse 1 milyon insanda ya hatalı yada bilerek yanlış oy kullanmış. Adaylıktan çekilen Muharrem İnce'ye oy veren 0.5 lik bir kitle var birde :D

O kadar seçim bekleyen kitleye ve 6-7 milyon Z kuşağı var diyenlere rağmen bu katılım çok az. Yurtdışında hele en yüksek katılım oldu deniyor ama orada bile 1.8 milyon anca oy kullandı. Normalde yurtdışı seçmen 3.5 milyondan fazla.

Açıkçası seçimlerde süpriz pek bir şey olmadı benim için.

İlk turda zor biter. Ama Erdoğan meclisi alır diyorum. Öylede oldu açık ara aldı hemde. Muhalefet gereksiz partilere çok yüz veriyor kendinden yiyor diyordum aynen de öyle oldu. 25 yıldır 25 bandını geçemeyen CHP gene geçemedi. Memleket partisi TİP BBP Zafer partisi gibi partiler oyları bölüp meclise giremez ve AKP'nin işine yarar diyordum aynende öyle oldu.

Bana süpriz olan HDP'nin yüzde 8-9 bandına düşüp. MHP'nin İYİ partiden fazla oy alması oldu. MHP ilginç bir biçimde HDP'ye dark attı. ( Burada da Meral Akşener'in söylemleri ve masadan kalkma sürecinin etkisi büyük olsa gerek. İYİ partili seçmen yuvasına geri döndü heralde. )

Yeniden Refah partiside süpriz yaptı. Sıfır basın desteği sosyal medyada sıfır desteğe o kadar saldırıya karalamaya rağmen TİP'in 2 katından fazla oy aldılar ve 5 vekil soktular meclise.
Millet dağlara taşlara yazdı sosyal medyada o kada geyik yapıldı dalga geçildi hâlâ gittiler adayımız Kılıçdaroğlu dediler.
Burda forumda o kadar yazdık iyi niyetli olabilir ama devlet adamı olmak politikacı olmak farklı kimse anlamadı.
Nitekim çok yanlış söylemler yanlış politikalar resmen kaybettirdi.
Hani şöyle bir söylem var Kılıçdaroğlu hiç konuşmasa daha çok iş yapardı diye gerçekten doğru olduğu ispatlandı.
Umarım 2. Turda çok farklı bir şekilde kaybederler de biraz bazı şeyleri kavrarlar ki en azından önümüzdeki seçimlerde güzel bişi olsun ülke adına.
Ben bile kalktım Kılıçdaroğlu na bastım ama hakkını kaybetti 2. Turda oyum Erdoğan'a.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Millet dağlara taşlara yazdı sosyal medyada o kada geyik yapıldı dalga geçildi hâlâ gittiler adayımız Kılıçdaroğlu dediler.
Burda forumda o kadar yazdık iyi niyetli olabilir ama devlet adamı olmak politikacı olmak farklı kimse anlamadı.
Nitekim çok yanlış söylemler yanlış politikalar resmen kaybettirdi.
Hani şöyle bir söylem var Kılıçdaroğlu hiç konuşmasa daha çok iş yapardı diye gerçekten doğru olduğu ispatlandı.
Umarım 2. Turda çok farklı bir şekilde kaybederler de biraz bazı şeyleri kavrarlar ki en azından önümüzdeki seçimlerde güzel bişi olsun ülke adına.
Ben bile kalktım Kılıçdaroğlu na bastım ama hakkını kaybetti 2. Turda oyum Erdoğan'a.

Muhalefet ikinci turdada kötü sonuç alırsa iyi tarafından bakmak lazım bütün muhalefet tasviye olacak... İşe yaramayan muhalefet liderlerinden kurtulmuş olacaz. Hiç yoktan önümüzde ki dönem için kaliteli ve vatan millet sevdalısı muhalefetin gelme ihtimali olacak.

Erdoğan'ın 2013 yılında KK için attığı twit :)

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,389
İnsan tepkileri içinde en belirgin olanı gerçeği reddetmektir.
maxresdefault.jpg

Yanlış anlaşılmasın, bir partinin bütün politikalarının yanlış olduğunu düşünebilirsiniz, saygı duyuyorum ama gerçekçi bulmuyorum.

Apolitik biriyim, bunu kısır bir tartışmaya sürüklemek istemiyorum. Dilediğinizi düşünmekte özgürsünüz.
Kısır bir tartışmaya sürüklendiğini nereden çıkarıyorsunuz bilmek isterim. Elinizde subjektif doneler bulunuyor mu? Apolitik olduğunuzu söylüyorsunuz bu durumda oy kullandığınızda verdiğiniz tarafa göre yine politik oluyorsunuz. Ben bugüne kadar hiçbir partinin yürüttüğü politikalar %100 doğru veya yanlış demedim. Bir partinin bütün politikalarının yanlış olduğunu düşündüğümü mü söylüyorsunuz. Ama yanlış anlaşılmasın diyerek bu şekilde düşündüğümü söylediğiniz gerçeği değişmiş mi oluyor? Bu durumda vardığınız bu durumun doğru veya yanlış olduğunu kanıtlamanızı isterim.