Soru 2022'ye gireli 5 ay oldu. Hayatınız nasıl gidiyor?

Bu konuyu okuyanlar

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Her yeni yıl, yeni sayfalar açarak hayatımıza devam ediyoruz.
2022'ye gireli 5 ay oldu. Hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Umduğunuz gibi gidiyor mu? Biz kendi planımızı yaparken, hayatta kendi planlarını yapıyor gerçi...
Bu noktada hayat ile çakışmalarınız oldu mu?

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Şu anlık güzel gidiyor umarım herkes için böyle olur ve böyle devam eder. Hayatta tabiki de karşımıza sorunlar, krizler vs çıkacak önemli olan bu olumsuzlukları en az darbe ile atlatıp hayatına devam edebilmek bence...

Reaksiyon puanı
953
Bu yıl ben şunu anladım ki hayatımın iyi yönde gitmesi için karakterimin komple değişmesi gerekiyor.
Öyle yok sertifika aldın yok böyle bunlar yeterli değil.

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Bu yıl ben şunu anladım ki hayatımın iyi yönde gitmesi için karakterimin komple değişmesi gerekiyor.
Öyle yok sertifika aldın yok böyle bunlar yeterli değil.
Neden karakterin komple değişmesi gerekiyor? Ve karakterinde neleri değiştirmek istiyorssun?

Reaksiyon puanı
953
Neden karakterin komple değişmesi gerekiyor? Ve karakterinde neleri değiştirmek istiyorssun?
Ben samimi sıcakkanlı yardımsever yumuşak yüzlü güleryüzlü duygusal dürüst kavga karşıtı sorunları konuşarak halletmeye çalışan kısacası içi dışı bir kişiliğim var.
Ancak böyle olduğun zaman insanlar seni kullanmaya çalışıyor başaramadıkları zaman da düşman oluyor.Ayrıca bu nasıl olsa şehir çocuğu bunun bana nasıl olsa zararı dokunmaz diyip kendinde sana her türlü pisliği saygısızlığı yapma hakkı da bulabiliyor.
Ben üniversite okumaya gitmiş öncesinde yurtta farklı ortamlarda kalmış askere gitmiş lojmanlı işlerde yıllarca çalışan biri olarak farklı ortamlarda çok bulundum o yüzden hepsinde de benzer deneyimleri yaşadım.
Soğuk sert ciddi elinden geldiğince yardımsever olmayacan gerekirse kavga edilecek ki karşıdaki kişi durması gerektiği yeri bilsin.Kimseyle samimi olmayacan kimseye kendi özelini anlatmayacan zayıf yönlerini kimse bilmeyecek derdin mi var kahroldun mu kendi içinde olacan kısacası kapalı kutu olacaksın şeffaf olmak yerine hayatta edindiğim tecrübeler bunu gösterdi maalesef.

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Ben samimi sıcakkanlı yardımsever yumuşak yüzlü güleryüzlü duygusal dürüst kavga karşıtı sorunları konuşarak halletmeye çalışan kısacası içi dışı bir kişiliğim var.
Ancak böyle olduğun zaman insanlar seni kullanmaya çalışıyor başaramadıkları zaman da düşman oluyor.Ayrıca bu nasıl olsa şehir çocuğu bunun bana nasıl olsa zararı dokunmaz diyip kendinde sana her türlü pisliği saygısızlığı yapma hakkı da bulabiliyor.
Ben üniversite okumaya gitmiş öncesinde yurtta farklı ortamlarda kalmış askere gitmiş lojmanlı işlerde yıllarca çalışan biri olarak farklı ortamlarda çok bulundum o yüzden hepsinde de benzer deneyimleri yaşadım.
Soğuk sert ciddi elinden geldiğince yardımsever olmayacan gerekirse kavga edilecek ki karşıdaki kişi durması gerektiği yeri bilsin.Kimseyle samimi olmayacan kimseye kendi özelini anlatmayacan zayıf yönlerini kimse bilmeyecek derdin mi var kahroldun mu kendi içinde olacan kısacası kapalı kutu olacaksın şeffaf olmak yerine hayatta edindiğim tecrübeler bunu gösterdi maalesef.
Üstteki cümlelerle beni anlatıyorsun sandım :) karakter meselesi bu hiç değişmez. İyi insan iyi insandır. Kötü insan kötü. Tek fark kötü insanın, iyi insanı kötüleştirme özelliği vardır. Sen iyiliğinden ödün verme ilahi adalet şaşmaz. Derdini, üzüntünü ve düşüncelerini kimseyle paylaşmamak konusunda çok haklısın. Ve kimseye gereksiz tevazu gösterme.