Soru 2022 de hala bulunabilecek en eski sıfır iPhone veya Samsung xiaomi telefonlar

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,251
2022 de hala iPhone xs xs max, 11 Pro ve Pro max veya Samsung s8 s9 s10, xiaomi mi9 mi 10 vs telefonlar var mıdır acaba?

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Bahsettiğin iPhoneların hepsi alınır.Android tarafında S8-S9 dışında hepsi alınır.
Hocam tek bir soru soracağım, neden?

S9+ iPhone X dengi :). Kronik sorunda elden ele alışveriş yapıldığı takdirde hiç bir sorun teşkil etmiyor.

2022 de hala iPhone xs xs max, 11 Pro ve Pro max veya Samsung s8 s9 s10, xiaomi mi9 mi 10 vs telefonlar var mıdır acaba?
Düşük bütçede mi9, 9T, 9C gibi cihazlardan kesinlikle uzak durulması lazım. Şu an 2. el piyasasında düşük bütçede alınacak S7 Edge, S8, S8+, S9, S9+ bulunmaktadır.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,251

S9+ iPhone X dengi :). Kronik sorunda elden ele alışveriş yapıldığı takdirde hiç bir sorun teşkil etmiyor.

Düşük bütçede mi9, 9T, 9C gibi cihazlardan kesinlikle uzak durulması lazım. Şu an 2. el piyasasında düşük bütçede alınacak S7 Edge, S8, S8+, S9, S9+ bulunmaktadır.
Sıfır bulunabiliyor mu peki hepsi?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972

Artık yavaş yavaş mesajları okumadan cevapladığına inanmaya başlayacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğin cihazlar bence hâla yeni ?

Mi9 dediğin cihazda SD 855 bulunuyor.Ve önerdiğin cihazların hepsi Samsung.S7-S9 ailesi tamamen kronik ekranlı.
*
S7 artık alınmaz.eMMC çıkma ihtimali yüksek.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Artık yavaş yavaş mesajları okumadan cevapladığına inanmaya başlayacağım.
Neyi okumadan cevaplamışım? S8-S9 dışında hepsi alınır yazmış.
Mi9 dediğin cihazda SD 855 bulunuyor.Ve önerdiğin cihazların hepsi Samsung.S7-S9 ailesi tamamen kronik ekranlı.
Maalesef içine işlemci koymakla bitmiyor, en büyük örneğini X3 Pro'da görüyoruz. Malzeme kalitesi, kamera ve özellikle ekran olarak S9+ çok daha üstün bir cihazdır, ayrıca S9+'ın da işlemcisi gayet güçlü ve sorunsuz Exynos modellerindendir.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972

Maalesef içine işlemci koymakla bitmiyor, en büyük örneğini X3 Pro'da görüyoruz. Malzeme kalitesi, kamera ve özellikle ekran olarak S9+ çok daha üstün bir cihazdır, ayrıca S9+'ın da işlemcisi gayet güçlü ve sorunsuz Exynos modellerindendir.
Mi9 gayet iyi cihazdır.Zamanına göre de çok iyiydi.Mi ile Poco X serisi ne alaka ???

Ekranı kalın yazman ayrı komedi.Piyasada aşağı yukarı amoled yanığı olmayan,yeşil-pembe çizgisiz,sarı ekranlı,mürekkepli ekranlı S7-S9 serisi yok.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Mi9 gayet iyi cihazdır.Zamanına göre de çok iyiydi.Mi ile Poco X serisi ne alaka ???
Bana okumadan yazdığımı söylemiştiniz bir de.
Maalesef içine işlemci koymakla bitmiyor, en büyük örneğini X3 Pro'da görüyoruz.

Ekranı kalın yazman ayrı komedi.Piyasada aşağı yukarı amoled yanığı olmayan,yeşil-pembe çizgisiz,sarı ekranlı,mürekkepli ekranlı S7-S9 serisi yok.
@Sıradan Kullanıcı'yı çok iyi anlıyorum şimdi.
Kronik sorunda elden ele alışveriş yapıldığı takdirde hiç bir sorun teşkil etmiyor.
Yeşil , sarı ve pembe çizgili ekran cihaz bir çok kere darbe aldığında oluyor. Kronik sorun değil yani.

Kronik sorun AMOLED yanığıdır, elden ele alışveriş yapıldığı takdirde herhangi bir sorun yaşanmaz.

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Sıfır zor. Ama bulunur belki. Belki..s.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,460

S9 plus nerdeyse 5 yaşına girecek.Samsung amiral gemisi cihazların ömrü 3-4 yıl.(Performanslı ve stabil çalışma) İPhone x bugün S9 plustan daha performanslı olsada onunda kronik sorunları olduğu için onunda alınmasını tavsiye etmem.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Bana okumadan yazdığımı söylemiştiniz bir de.

@Sıradan Kullanıcı'yı çok iyi anlıyorum şimdi.

Yeşil , sarı ve pembe çizgili ekran cihaz bir çok kere darbe aldığında oluyor. Kronik sorun değil yani.

Kronik sorun AMOLED yanığıdır, elden ele alışveriş yapıldığı takdirde herhangi bir sorun yaşanmaz.
Herşeye Samsung önerisi yapıp Samsung Fanboyu olmanı anlıyorum.Konuyu kapatabilirsin.Çok komiksiniz cidden.Ekranın kendi kendine basması da kronik değil değil mi? ?
@Applemania

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Herşeye Samsung önerisi yapıp Samsung Fanboyu olmanı anlıyorum.Konuyu kapatabilirsin.Çok komiksiniz cidden.Ekranın kendi kendine basması da kronik değil değil mi? ?
@Applemania
Öyle bir kronik sorun olduğuna dahil kaynak atar mısın?

Mi 9'da çerçevelerin kenarındaki dokunmatikler çalışmıyor, kamera kasıyor, İnstagram, Spotify gibi yazılımların ne biçim kastığını hepimiz biliyoruz zaten, işlemci %125 yüke binse bu kadar kasmaz :D. Hepsinin kaynağını paylaşabilirim sizinle, ben yeterli argümana sahip değilken herhangi bir yorumda bulunmam merak etmeyin. Lütfen başka forumlara girip okuyun, ben S8+ ve S10+'da kullandım hiç bir sorun yoktu . Cihaza dış etkenlerden dolayı zarar verip kronik sorun demek çok yanlış olur^^.

Lütfen haksız çıktığınız , cevaplayamadığınız konularda bir daha ''fanboy'' diye de hitap etmeyin.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Öyle bir kronik sorun olduğuna dahil kaynak atar mısın?

Mi 9'da çerçevelerin kenarındaki dokunmatikler çalışmıyor, kamera kasıyor, İnstagram, Spotify gibi yazılımların ne biçim kastığını hepimiz biliyoruz zaten, işlemci %125 yüke binse bu kadar kasmaz :D. Hepsinin kaynağını paylaşabilirim sizinle, ben yeterli argümana sahip değilken herhangi bir yorumda bulunmam merak etmeyin. Lütfen başka forumlara girip okuyun, ben S8+ ve S10+'da kullandım hiç bir sorun yoktu . Cihaza dış etkenlerden dolayı zarar verip kronik sorun demek çok yanlış olur^^.

Lütfen haksız çıktığınız , cevaplayamadığınız konularda bir daha ''fanboy'' diye de hitap etmeyin.
Sadece Samsung önerince Samsung Hater'i oluyor değil mi?

https://www.google.com/url?sa=t&sou...0QFnoECAUQAQ&usg=AOvVaw1KTXw7cNQtsJ8ikDjDquH6
Basma/Basmama Durumları?

Öyle bir sorun olmasa söylemem zaten.Merak etme.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Sadece Samsung önerince Samsung Hater'i oluyor değil mi?
?

Ben bir çok konuda XS, 11T, 10S' de önerdim ben hocam ? .
Dediğim gibi bu kronik sorun değil, cihaz dış etkenlerden dolayı zarar gördüyse oluşabilir anca. Durup dururken yaşanmaz, yaşamadımda. Evde hâlâ S9+ var annem kullanıyor.

Ayrıca URL geçersiz.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
?

Ben bir çok konuda XS, 11T, 10S' de önerdim ben hocam ? .

Dediğim gibi bu kronik sorun değil, cihaz dış etkenlerden dolayı zarar gördüyse oluşabilir anca. Durup dururken yaşanmaz, yaşamadımda. Evde hâlâ S9+ var annem kullanıyor.

Ayrıca URL geçersiz.
Hocam neden nedennn ?
Kendi kendine basıyor,bazen hiç basmıyor.Isınınca da yapıyor.Ekran sararma-ghost screen zaten var.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Hocam neden nedennn ?
Kendi kendine basıyor,bazen hiç basmıyor.Isınınca da yapıyor.Ekran sararma-ghost screen zaten var.
Kaynak atabilir misiniz?

Telefonu anneme vermeden önce ben kullanıyordum, 1.5 sene kullandım hiç bir zaman drop yemedi, özellikle kendi kendine basmadı. S10+'da da aynı şekilde. Diğer hatalar zaten yine dediğim gibi kronik sorun değil :D, cihazın dış etkenlerden gördüğü hasar nedeniyle oluşan şeyler.

Bu arada sizinle gerçekten tartışılmaz, aynı şeyleri yazıp duruyorsunuz çünkü. Şu ana kadar kimse o bahsi geçen cihazlarda durup dururken kendi kendine basması, hiç basmaması veya dış etkenlerden zarar görmediği sürece ekran sararması gibi şeyler yaşamadı. Ben de yaşamadım ve forumda @Sıradan Kullanıcı, @Yahya Furkan 'da yaşamadı. Hadi benle Furkan hocamı geçtim, Sıradan Kullanıcı da mı fanboy?

Yeterli argümana sahip değilsiniz maalesef ve sürekli sizinle tartışmak zorunda kalıyorum.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Kaynak atabilir misiniz?

Telefonu anneme vermeden önce ben kullanıyordum, 1.5 sene kullandım hiç bir zaman drop yemedi, özellikle kendi kendine basmadı. S10+'da da aynı şekilde. Diğer hatalar zaten yine dediğim gibi kronik sorun değil :D, cihazın dış etkenlerden gördüğü hasar nedeniyle oluşan şeyler.

Bu arada sizinle gerçekten tartışılmaz, aynı şeyleri yazıp duruyorsunuz çünkü. Şu ana kadar kimse o bahsi geçen cihazlarda durup dururken kendi kendine basması, hiç basmaması veya dış etkenlerden zarar görmediği sürece ekran sararması gibi şeyler yaşamadı. Ben de yaşamadım ve forumda @Sıradan Kullanıcı, @Yahya Furkan 'da yaşamadı. Hadi benle Furkan hocamı geçtim, Sıradan Kullanıcı da mı fanboy?

Yeterli argümana sahip değilsiniz maalesef ve sürekli sizinle tartışmak zorunda kalıyorum.
Peki ????

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,460
Hocam neden nedennn ?
Ekran sararma ve ghost screen elden alışverişte anlaşılacak şeyler.
Kendi kendine basıp basmama durumu olsaydı biz de kullanırken yaşardık :). Veya tanıdıklar yaşardı. Çizgi olayına girmeme gerek dahi yoktur umarım?
@Applemania
Herkes istediğini önerir, insanlara böyle demeye ne gerek var hocam? Bize göre de siz Apple fanboyusunuz o zaman.

Herkese fanboy diyip isminde Apple olan kişi gibi olmayın.
Kaynak atabilir misiniz?

Evet, yaşamadım. Tanıdıklarım da yaşamadı. Eski S serisinde pembe çizgi oluyor ancak kendi kendine olmuyor sonuçta. Forumdaki bir çok kişinin hayatında gördüğü telefonlardan daha çok Samsung kullandım. Bilmeden konuşan fazla.

Sırf işlemci için Mİ 9 önermeniz baştan hatalı olduğunuzu gösteriyor zaten.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Ekran sararma ve ghost screen elden alışverişte anlaşılacak şeyler.
Kendi kendine basıp basmama durumu olsaydı biz de kullanırken yaşardık :). Veya tanıdıklar yaşardı. Çizgi olayına girmeme gerek dahi yoktur umarım?

Herkes istediğini önerir, insanlara böyle demeye ne gerek var hocam? Bize göre de siz Apple fanboyusunuz o zaman.

Herkese fanboy diyip isminde Apple olan kişi gibi olmayın.

Evet, yaşamadım. Tanıdıklarım da yaşamadı. Eski S serisinde pembe çizgi oluyor ancak kendi kendine olmuyor sonuçta. Forumdaki bir çok kişinin hayatında gördüğü telefonlardan daha çok Samsung kullandım. Bilmeden konuşan fazla.

Sırf işlemci için Mİ 9 önermeniz baştan hatalı olduğunuzu gösteriyor zaten.
Komiksiniz cidden ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Bize komik diyebilecek kadar yeterli argüman edin, öyle gel :).
Galaxy S9'larda Samsung'un başını ağırtan sorun! - Teknoloji Haberler

IMG_20220916_172414.jpg
IMG_20220916_172327.jpg
IMG_20220916_172308.jpg
IMG_20220916_172238.jpg
IMG_20220916_172216.jpg
IMG_20220916_172157.jpg
IMG_20220916_172129.jpg
IMG_20220916_172105.jpg
IMG_20220916_172043.jpg

Bilip bilmeden konuşunca böyle oluyor demek ki...

Daha birçok forumda,Reddit'te,yine şikayetvarda birsürü insan var bu durumu yaşayan.

Hangi konu da fanboy olup,sadece Xiaomi,Samsung,Apple önerdiysem mesaj olarak iletebilirsiniz.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Yaa dış etkenlerden dolayı zarar görürse böyle oluyor dedim ya, durup dururken olmaz bu kronik sorun değil. Anlatabiliyor muyum hocam? Yaşanmaz demiyorum kronik sorun değil diyorum.

Sizin gibi yorumlarsak Redmi 10S, mi9, 9t gibi Xiaomi modellerde sistemi çok fazla yüke halde sistem kitleniyor. Bu da kronik sorun o zaman.

iPhone 6 ve 7 tarafında da home tuşu bir müddet sonra kullanılmaz hâle geliyor, oysaki cihaza karşı nazik davranılsaydı olmazdı. Bu mantık , anladınız mı?

Son düzenleme:

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Yaa dış etkenlerden dolayı zarar görürse böyle oluyor dedim ya, durup dururken olmaz bu kronik sorun değil. Anlatabiliyor muyum hocam? Yaşanmaz demiyorum kronik sorun değil diyorum.

Sizin gibi yorumlarsak Redmi 10S, mi9, 9t gibi Xiaomi modellerde sistemi çok fazla yüke halde sistem kitleniyor. Sizin gibi yorumlarsak bu da kronik sorun o zaman.

iPhone 6 ve 7 tarafında da home tuşu bir müddet sonra kullanılmaz hâle geliyor, oysaki cihaza karşı nazik davranılsaydı olmazdı. Bu mantık , anladınız mı?
Amoled yanığı ve yeşil ekran mı dış çevreden oluyor ? İnsanlar orta-yüksek parlaklıkta kullandı diye mi?

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Amoled yanığı ve yeşil ekran mı dış çevreden oluyor ? İnsanlar orta-yüksek parlaklıkta kullandı diye mi?
Hoca üstteki mesajlarımda ona kronik sorun dedim zaten, ben 1.5 yıl boyunca yüksek parlaklıklarda HDR filmler izledim, hiç bir sorun olmadı çok nadir yaşanan bir durum. Elden ele alışveriş yapıldığı takdirde herhangi bir sorun olmaz. İlk 3 ay içerisinde olursa olur olmazsa olmaz.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972

Sizin gibi yorumlarsak Redmi 10S, mi9, 9t gibi Xiaomi modellerde sistemi çok fazla yüke halde sistem kitleniyor. Sizin gibi yorumlarsak bu da kronik sorun o zaman.

Mi9 gibi modellerde mi ? Kullanmadığın cihaza yorum yapmak mı? (bu sana değil)
Mi9'un herhangi kronik bir sorunu yok.9T/9C ve 9'u bir tutuyorsun.Hepsi ayrı segmentlerin cihazları ve şu an için Mi9'un bataryası yetersiz sadece.S10'un için herhangi bir şey söylediğimi duydun mu? Hâla da öneririm.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,460
Galaxy S9'larda Samsung'un başını ağırtan sorun! - Teknoloji Haberler

Ekli dosyayı görüntüle 173769Ekli dosyayı görüntüle 173770Ekli dosyayı görüntüle 173771Ekli dosyayı görüntüle 173772Ekli dosyayı görüntüle 173773Ekli dosyayı görüntüle 173774Ekli dosyayı görüntüle 173775Ekli dosyayı görüntüle 173776Ekli dosyayı görüntüle 173777

Bilip bilmeden konuşunca böyle oluyor demek ki...

Daha birçok forumda,Reddit'te,yine şikayetvarda birsürü insan var bu durumu yaşayan.

Hangi konu da fanboy olup,sadece Xiaomi,Samsung,Apple önerdiysem mesaj olarak iletebilirsiniz.
Bunlar dış etkenler dışında olmuyor, olsa da çok nadir oluyor demek ki.

Önerdiğin cihazı savunacak bir şeyin kalmadı mı da o kronik bu kronik diye saçma saçma şeyler söylüyorsun. Böyle tartışmalar sana göre değil :).

Sırf kronik problemleri var diye, Samsung eski amiral gemisi yerine Mİ 9 mu alacak millet? Sonuçta ikinci el 3-4 yıllık bir cihaz alacaksın, sen alana kadar amoled yanığı vs. olmadıysa sorun yok demektir.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Bunlar dış etkenler dışında olmuyor, olsa da çok nadir oluyor demek ki.

Önerdiğin cihazı savunacak bir şeyin kalmadı mı da o kronik bu kronik diye saçma saçma şeyler söylüyorsun. Böyle tartışmalar sana göre değil :).

Sırf kronik problemleri var diye, Samsung eski amiral gemisi yerine Mİ 9 mu alacak millet? Sonuçta ikinci el 3-4 yıllık bir cihaz alacaksın, sen alana kadar amoled yanığı vs. olmadıysa sorun yok demektir.
Nadir oluyor nadir ? Aşağı yukarı her cihazda var zaten yanık.

Olmayanlar ise çok yüksek fiyatlar istiyor.Mi9'dan bahsediyoruz Lite değil.
S9+ dengi cihaz??