2021'de Huawei Mate 20 Pro alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

griefze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Uzun zamandır İphone kullanıcısıyım. Apple görsel olarak daha kaliteli ve güzel geliyor bana ama Android'in rahatlığını da aramaya başladım. Şu an çok kararsızım ve fikirlerinizi merak ediyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim^^

griefze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Şuan hangi cihazı kullanıyorsunuz?
Bütçeniz nedir?
Öncelikleriniz nelerdir?
Şu an iphone 6 kullanıyorum ama artık son zamanlarına yaklaştığını belli etmeye başladı ve beni bir 3-4 yıl daha götürecek ikinci el telefon bakıyorum. Önceliğim batarya ve kamera daha sonra ise çiğ(ya da dandik) durmayan bi uygulama temasının olması. Kamerada gece ve gündüz fotoğraf çekimi önemli benim için video çekiminde bi beklentim yok. İkinci el baktığım için bütçem 2.500-3.500 arasında.

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,973
Şu an iphone 6 kullanıyorum ama artık son zamanlarına yaklaştığını belli etmeye başladı ve beni bir 3-4 yıl daha götürecek ikinci el telefon bakıyorum. Önceliğim batarya ve kamera daha sonra ise çiğ(ya da dandik) durmayan bi uygulama temasının olması. Kamerada gece ve gündüz fotoğraf çekimi önemli benim için video çekiminde bi beklentim yok. İkinci el baktığım için bütçem 2.500-3.500 arasında.
3500 liraya iPhone 8 plus a bakabilirsin

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
3 yıl performans,çok iyi batarya deneyimi,kamerada iyi fotoğraf performansı istiyorum diyorsan ikinci el Mate 20 pro iyi bir tercih olabilir ama video performansı ve Stereo hoparlörü aman aman değil.Stereo hoparlörü ses seviyesi olarak gördüğüm en kötü Stereo hoparlör.Video tarafında 1080p 30fps dışında iyi video performansı sunmuyor.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Mate 20 Pro güzel ama 4 yıl daha götürür mü bilmem. Zaten 3 yaşına girecek. Bir tık daha yeni cihazlara yönelebilirsiniz.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Abimde Mate 20 pro var. İlk çıktığı zamanlar Iphone 8 den geçmişti.

Kendisi çok memnun gerek batarya gerek hızlı şark olsun ekran olsun Gerçekten çok güzel ve premium bir cihaz. Ekran kalitesi efsane. İnce oluşu ele oturuşu flan telefonun çok güzel. Kamerası özellikle gece çekimleride çok iyi.

Ses anlamında pek bir şey dinlemedim o telefonla ama kötü olacağını sanmıyorum. Video konusundada söylendiği kadar kötü değil zaten normal birisi yılda kaç kere video çekiyordur.

Söylediğin gibi 3000 TL bandında bulabiliyorsan kaçırılmayacak bir telefon gerçekten. Google konusundada sıkıntısı olmaması artısı.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Kendisi çok memnun gerek batarya gerek hızlı şark olsun ekran olsun Gerçekten çok güzel ve premium bir cihaz. Ekran kalitesi efsane. İnce oluşu ele oturuşu flan telefonun çok güzel. Kamerası özellikle gece çekimleride çok iyi.

Ses anlamında pek bir şey dinlemedim o telefonla ama kötü olacağını sanmıyorum. Video konusundada söylendiği kadar kötü değil zaten normal birisi yılda kaç kere video çekiyordur.

Söylediğin gibi 3000 TL bandında bulabiliyorsan kaçırılmayacak bir telefon gerçekten. Google konusundada sıkıntısı olmaması artısı.
Ses anlamında kalite olarak iyi ama ses seviyesi düşük.

griefze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
3500 liraya iPhone 8 plus a bakabilirsin
Aslında ona da baktım ama bu konudaki yorumlar genelde 8 plus alacağıma 7 plus almam yönünde oldu
Mate 20 Pro güzel ama 4 yıl daha götürür mü bilmem. Zaten 3 yaşına girecek. Bir tık daha yeni cihazlara yönelebilirsiniz.
Önerebileceğiniz modeller var mı acaba çok kararsızım bu konuda ama vaktim de daralıyor.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Sıfır Tercih Ederseniz Galaxy m51 batarya konusunda sizi idare edecektir

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Aslında ona da baktım ama bu konudaki yorumlar genelde 8 plus alacağıma 7 plus almam yönünde oldu

Önerebileceğiniz modeller var mı acaba çok kararsızım bu konuda ama vaktim de daralıyor.
Mate 20 pro yerine ikinci el P30 da alabilirsin.Daha güncel ve daha kibar bir cihaz.Kamera ve batarya konusunda Mate 20 pro yu aratmaz.

griefze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Sıfır Tercih Ederseniz Galaxy m51 batarya konusunda sizi idare edecektir
Samsung'a karşı inanılmaz bir ön yargım var açıkçası o yüzden ilk tercihim değil ama teşekkür ederim öneri için^^
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mate 20 pro yerine ikinci el P30 da alabilirsin.Daha güncel ve daha kibar bir cihaz.Kamera ve batarya konusunda Mate 20 pro yu aratmaz.
P30'un ekranı beni çok korkutuyor. Ekranının o kadar büyük olması benim açımdan pek kullanışlı gelmiyor

Ses anlamında kalite olarak iyi ama ses seviyesi düşük.
Düşük derken çok sorun yaratacak düzeyde mi acaba?

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Gayet normal bir sesi var arkadaş biraz farazi konuşuyor sanki.

Bu devirde telefondan son ses yolda müzik dinleyen yoktur heralde ? En kötü kulaklık kullanacan zaten. Mate serisi Huaweinin en üst modelleri olduğu için gerçekten telefon donanım ve kalite olarak çok üst düzey bunu belirtmem gerekiyor.

Kablosuz şarj suya toza tam dayanım vb bir sürü üst düzey özelliğide var.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Samsung'a karşı inanılmaz bir ön yargım var açıkçası o yüzden ilk tercihim değil ama teşekkür ederim öneri için^^

P30'un ekranı beni çok korkutuyor. Ekranının o kadar büyük olması benim açımdan pek kullanışlı gelmiyor

Oppo Reno 4 veya Realme 7 Pro da olabilir sıfır

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Sen P30 pro ile karıştırdın galiba.P30 pro dediğin gibi çok büyük ve taşıması sıkıntılı.Benim bahsettiğim düz P30 modeli.P30 6,1 inç ekranı olmasına rağmen bunu küçük kasada sunduğu için taşıma konusunda gayet iyi bir cihaz.Mate 20 pro daki Stereo hoparlörün ses seviyesi düşük.Mesela YouTube dan bir müzik açtın diyelim ses seviyesi orta yada ortanın biraz altında bir ayarda olursa sesi duymakta zorlanıyorsun.Cihazı son seste kullanmak zorundasın.Son seste bile gür bir sesi yok.

griefze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Gayet normal bir sesi var arkadaş biraz farazi konuşuyor sanki.

Bu devirde telefondan son ses yolda müzik dinleyen yoktur heralde ? En kötü kulaklık kullanacan zaten. Mate serisi Huaweinin en üst modelleri olduğu için gerçekten telefon donanım ve kalite olarak çok üst düzey bunu belirtmem gerekiyor.

Kablosuz şarj suya toza tam dayanım vb bir sürü üst düzey özelliğide var.
Kesinlikle, Huawei'nin sadece mate ve pro SERİ telefonları ile ilgilenmem konusunda çok tavsiye gördüm ama konu hakkında pek bilgim olmadığı için olabildiğince tüm kullanıcı yorumlarını öğrenmeye çalışıyorum.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Kesinlikle, Huawei'nin sadece mate ve pro SERİ telefonları ile ilgilenmem konusunda çok tavsiye gördüm ama konu hakkında pek bilgim olmadığı için olabildiğince tüm kullanıcı yorumlarını öğrenmeye çalışıyorum.
Mate 20 pro güzel cihaz kötü demiyorum.Cihazın eksi olduğu noktaları yazdım.P30 uda Mate 20 pro almayacaksan ilk tercihin olsun diye önerdim.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Mate 20 pro P30 pro yu bile 2 ye katlar donanım olarak bulabiliyorsan uygun fiyata kesinlikele Mate 20 pro al.

Eğer sıfır bir telefon alıp kafam rahat garantili kullanacam dersende Oppo Reno 4 öneririm 3400 TL bandında.

griefze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mate 20 pro güzel cihaz kötü demiyorum.Cihazın eksi olduğu noktaları yazdım.P30 uda Mate 20 pro almayacaksan ilk tercihin olsun diye önerdim.
Android'in eski cihaz olması ve artık güncelleme alamayacak olması cihazın kullanımına IOS'daki kadar sorun yaratır mı sizce?

griefze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mate 20 pro P30 pro yu bile 2 ye katlar donanım olarak bulabiliyorsan uygun fiyata kesinlikele Mate 20 pro al.

Eğer sıfır bir telefon alıp kafam rahat garantili kullanacam dersende Oppo Reno 4 öneririm 3400 TL bandında.
Oppo Reno 4 ve Realme 7 Pro'nun optik sabitleyicisi yokmuş bunun ne gibi bir dezavantajı olur bana?

Bence yaratabilir
Peki apple 8 plus'a artık eskiyen bir cihaz olarak bakmam gerekir mi?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Android'in eski cihaz olması ve artık güncelleme alamayacak olması cihazın kullanımına IOS'daki kadar sorun yaratır mı sizce?
Tabiki hayır.Androiddeki güncelleme politikası ile iosdaki bir değil.İosda 5 yıl güncelleme olmak zorunda.Olmadığı zaman uygulamalar çalışmaz.Androidde güncelleme almamak performansı ve uygulamaları etkilemez.

Oppo Reno 4 ve Realme 7 Pro'nun optik sabitleyicisi yokmuş bunun ne gibi bir dezavantajı olur bana?

Peki apple 8 plus'a artık eskiyen bir cihaz olarak bakmam gerekir mi?
Optik sabitleyici yani oisin 3 tane önemli işlevi var: 1-Gündüz çekimlerinde Fotoğraf çekerken elin titrediğinde Fotoğrafın bulanık olmasını engeller.2-Video çekimlerinde titremeleri engeller.3-Gece çekimlerinde ISO dengesini ayarlayıp kumlanmayı(Fotoğrafta noise denilen bozulmaları) engeller.

Bence yaratabilir
Ne alaka? Ben Mate 10 Pro kullanıyorum.Cihazın sürümü android 9.1 android 10 geldi yüklemedim.Hiçte bir şikayetim yok.Fazla güncelleme almak iyi değil.

Son düzenleme:

griefze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Tabiki hayır.Androiddeki güncelleme politikası ile iosdaki bir değil.İosda 5 yıl güncelleme olmak zorunda.Olmadığı zaman uygulamalar çalışmaz.Androidde güncelleme almamak performansı ve uygulamaları etkilemez.

Optik sabitleyici yani oisin 3 tane önemli işlevi var: 1-Gündüz çekimlerinde Fotoğraf çekerken elin titrediğinde Fotoğrafın bulanık olmasını engeller.2-Video çekimlerinde titremeleri engeller.3-Gece çekimlerinde ISO dengesini ayarlayıp kumlanmayı(Fotoğrafta noise denilen bozulmaları) engeller.

Ne alaka? Ben Mate 10 Pro kullanıyorum.Cihazın sürümü android 9.1 android 10 geldi yüklemedim.Hiçte bir şikayetim yok.Fazla güncelleme almak iyi değil.

Anladım, sizce şu an mate 20 pro mu yoksa 8 plus almak mı daha mantıklı olur?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Anladım, sizce şu an mate 20 pro mu yoksa 8 plus almak mı daha mantıklı olur?
Video performansı,daha iyi Stereo hoparlör deneyimi ve sosyal medyada en iyi kaliteyi istiyorum diyorsan 8 plus;daha iyi ekran kalitesi,arka ve ön kamera daha iyi fotoğraf performansı,daha iyi batarya performansı istiyorum diyorsan Mate 20 Pro al derim.

Son düzenleme:

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Mate 20 Pro hala güçlü bir cihaz ve sizi donanım açısından oldukça memnun eder ancak tipik bir iOS kullanıcısında olduğu gibi sanırım sizde de bir güncelleme takıntısı var. Android'de hele hele ki eski bir cihaz ise güncelleme gibi bir beklentiniz olmasın. Nitekim Mate 20 Pro, Android 11'i alarak vadesini doldurdu. Bir diğer husus da kamera. Eğer ki daha önceden hiç Android bir cihaz kullanmadıysanız muhtemelen Mate 20 Pro'nun kamerasından memnun kalmayacaksınız, özellik de ön kamerasından. Çünkü Apple'ın kamera anlayışı ile Huawei ve Samsung gibi firmaların kamera anlayışı bir değil. O yüzden siz en iyisi yola 8+ ile devam edin. 8+ da hala oldukça güçlü bir cihaz.

griefze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Video performansı,daha iyi Stereo hoparlör deneyimi ve sosyal medyada en iyi kaliteyi istiyorum diyorsan 8 plus;daha iyi ekran kalitesi,arka ve ön kamera daha iyi fotoğraf performansı,daha iyi batarya performansı istiyorum diyorsan Mate 20 Pro al derim.
Tüm bilgilendirmeler için teşekkür ederim^^