­čöą ­čöą 2021 Y─▒l─▒ Ekran Kart─▒ Fiyat ─░statisti─či

Bu konuyu okuyanlar

''Wolfred1ght''

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
7 Ocak 2021
Reaksiyon puan─▒
2,347
Puanlar─▒
113
Malumunuz 2020 y─▒l─▒ hem d├╝nya hem oyuncular i├žin iyi bir y─▒l de─čildi.Bilgisayar donan─▒mlar─▒nda inan─▒lmaz derecede b├╝y├╝k fiyat art─▒┼člar─▒ ya┼čand─▒.Ekipman ├╝reten fabrikalar─▒n kapanmas─▒ ve uzaktan e─čitim ile birlikte bu karantina g├╝nlerinde bilgisayarlara olan talepte patlamalar ya┼čand─▒.A┼č─▒n─▒n bulunmas─▒ ve normalle┼čme ad─▒mlar─▒ ile birlikte k─▒s─▒tl─▒da olsa baz─▒ fabrikalar ├žal─▒┼čmalara ba┼člam─▒┼č oldu.Tam fiyatlar d├╝┼čecek derkeeeennnn birden Bitcoin madencili─či dene bir ┼čey ortaya ├ž─▒kt─▒.Ah,s├╝r├ž├╝lisan ettim affola.Ethereum madencili─či demek istedim.Ethereum madencili─či ekran kartlar─▒ ile yap─▒lan bir kaz─▒m i┼člemidir.Bir nevi ethereum kaz─▒yoruz(├ťretiyoruz).Bu ethereum ile birlikte para kazan─▒yoruz.Ethereumun fiyat─▒ artt─▒k├ža kazand─▒─č─▒m─▒z para da haliyle art─▒yor.
Bir ├žok ki┼či buradan da bir ekmek kazanmak i├žin piyasadaki ekran kartlar─▒n─▒ sildi s├╝p├╝rd├╝ler.Biz oyunculara bir ┼čey kalmad─▒.Fiyatlar bu nedenden artt─▒.┼×imdi sizlere her ay burada baz─▒ ekran kartlar─▒n─▒n fiyatlar─▒n─▒ gs├Âterece─čim.Ayn─▒ zamanda ethereumunda fiyat─▒n─▒ g├Âstereyerek bakal─▒m miningcilerin kazd─▒klar─▒ ethereum de─čerleniyor mu? yoksa art─▒k eski ihti┼čam─▒ndan eser kalmad─▒ m─▒ ? diye fikir al─▒┼čverisi yapaca─č─▒z.
(Not:Buradaki ekran kartlar─▒ ayn─▒ yerden fiyatlar─▒ ile de─čerlnedirilecektir.)
├ľncelikle D├╝┼č├╝k seviyedeki ekran kartlar─▒na bakal─▒m.
Bu k├╝├ž├╝k arkada┼č─▒m─▒z─▒n fiyat─▒ 562 T├╝rk liras─▒na denk ┼čuan.(TURBOXAmd Radeon R7 240 2gb 128bit Gddr5 Hdm─▒ Dv─▒ Ekran Kart) a─čabeyinin fiyat─▒ da 835 T├╝rk liras─▒(TURBOXNv─▒d─▒a Geforce Gtx 750 2 GB Gddr5 128 Bit Ekran Kart─▒)
Bu seviyede az b├╝t├žesi olanlar i├žin 0-1000 aras─▒ fiyatlard─▒.┼×imdi orta b├╝t├žesi olanlar i├žin 1000-3500 aras─▒ ekran kartlar─▒na bakal─▒m.
Bu arkada┼č 1200 T├╝rk liras─▒ ile orta b├╝t├želi de en ucuz arkada┼č─▒m─▒z.
ASUSPhoenix Radeon Rx 550 2gb 128 Bit Ekran Kart─▒
Diyorsunuz bu beni kesmez i┼čte kar┼č─▒n─▒zda 2119 T├╝rk liras─▒ ile bu garda┼č─▒m─▒z( AfoxNvidia 4gb Gtx1050 Ti Geforce Ddr5 128 Bit Hdm─▒ Dv─▒ Dp 16x)
Bana daha iyi bir ┼čey ver diyorsan─▒z 2479 t├╝rk liras─▒ ile bu arkada┼č─▒ takdim ediyorum.(ASUSGTX1050 Ti Phoenix 4GB GDDR5 128Bit)
Ve di─čer arkada┼č─▒m─▒z( ASUSGTX1050 Ti CERBERUS OC 4GB GDDR5 128Bit )
┼×imdi size ''Bu zamanda pc al─▒nmaz dedirtecek arkada┼č''
GigabyteGTX1050 Ti OC 4GB 128Bit GDDR5
Bu da onun bir t─▒k ├╝st├╝ misali
ASUSCerberus Gtx1050t─▒-a4g 4gb Gddr5 128bit Vga
B├Âylece orta b├╝t├želileri de tan─▒tm─▒┼č olduk.┼×imdi ger├žekten oyuncular─▒n merakla bekledi─či ''O'' ekran kartlar─▒n─▒ g├Âsterece─čimiz ana geldik.Kemerlerinizi s─▒k─▒ ba─člay─▒n bu fiyatlar dudak u├žuklat─▒c─▒.Bu b├Âl├╝mde y├╝ksek b├╝t├žeye sahip arkada┼člara 3500-30,000 aras─▒ erkan kartlar─▒n─▒ g├Âsterece─čiz.
Bu arkada┼č bu b├Âl├╝mde biraz k├╝├ž├╝k kald─▒ ama neyse
ASUSPh-gtx1650-o4gd6-p 4gb Gddr6 Hdm─▒ Dv─▒ 128bit
Di─čer konu─čumuz 5k ya yak─▒n bir arkada┼č ASUSPhoenix Geforce Gtx 1650 Super Oc Edition 4gb
Bu sefer ki 4999 T├╝rk liras─▒ 5 k de─čil 4999 T├╝rk liras─▒ MSIRadeon Rx 5500 Xt Mech 4g Oc Rx5500xt 4gb Gddr6
Fiyatlar art─▒yor ama tam oalrak istedi─čimize gelmedik daha MSIGeforce Gtx 1660 Super Ventus Xs Oc 6gb Gddr6
1 ad─▒m daha geldik GigabyteRtx 2060 Oc 6g Gv-n2060oc-6gd 192 Bit
10k s─▒n─▒r─▒n─▒ a┼čt─▒k ama bunu g├Âze alm─▒┼čt─▒k zaten
PALITRtx2060 Super Dual 8 gb 256bit Gddr6
Fiyat iyi olsa g├Âzlere ┼čenlik ASUSGeforce Tuf-rtx3060-o12g-gam─▒ng 12gb Gddr6
Ad─▒m ad─▒m zirveye ASUSRog-str─▒x-rx5600xt-t6g-gam─▒ng Rog Strix Rx 5600 Xt
Burda ne varm─▒┼č PALITRtx3070 Gamerock 8gb 256bit Gddr6 3-dp

AOW​

MSIGeforce Rtx 3070 Ventus 3x Oc 8gb Gddr6 256 Bit Ekran Kart─▒
s─▒n─▒rlar a┼čmak i├žin vard─▒r
MSIGeforce Rtx 3070 Gam─▒ng X Tr─▒o 8gb Gddr6
Biraz fazla gibi GigabyteG─▒gabyte Rtx3080 10gb V─▒s─▒on
Yolun sonu MSIVga Geforce Rtx 3080 Supr─▒m X 10g Rtx3080
Diyorsunuz ki hani 3090 nerde.3090'─▒n piyasada ad─▒ duyulsa al─▒n─▒yor.T├╝kendi o...
Konuyu bitirmeden ├Ânce ethereum grafi─čini g├Âsterece─čim.Dolar cinsinden verdim.T├╝rk liras─▒ cinsinden vermeye g├Ânl├╝m raz─▒ olmad─▒.
Bug├╝n tarih 4 Nisan 2021 gelecek ay 4 May─▒s 2021 'de umar─▒m burada hep birlikte oluruz.Sa─čl─▒cakla kal─▒n.Kaz─▒klanmay─▒n!!!

Ekli dosyalar

• eth.PNG
    eth.PNG
    15 KB · G├Âr├╝nt├╝leme: 51
S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Bo┼čluk b─▒rakarak ve paragraflara ay─▒rarak yazmal─▒s─▒n. Yaz─▒lar birbirine girmi┼č bildi─čin.

selimaksungur1

Do├žent
Kat─▒l─▒m
16 Ocak 2021
Reaksiyon puan─▒
687
Puanlar─▒
93
Ya┼č
15
Eline eme─čine sa─čl─▒k ancak yaz─▒lar─▒ biraz daha paragraflara ay─▒rsan ├žok daha zevkli olur okumas─▒.

ExpertGamer90

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
25 Ara 2020
Reaksiyon puan─▒
2,710
Puanlar─▒
113
Malumunuz 2020 y─▒l─▒ hem d├╝nya hem oyuncular i├žin iyi bir y─▒l de─čildi.Bilgisayar donan─▒mlar─▒nda inan─▒lmaz derecede b├╝y├╝k fiyat art─▒┼člar─▒ ya┼čand─▒.Ekipman ├╝reten fabrikalar─▒n kapanmas─▒ ve uzaktan e─čitim ile birlikte bu karantina g├╝nlerinde bilgisayarlara olan talepte patlamalar ya┼čand─▒.A┼č─▒n─▒n bulunmas─▒ ve normalle┼čme ad─▒mlar─▒ ile birlikte k─▒s─▒tl─▒da olsa baz─▒ fabrikalar ├žal─▒┼čmalara ba┼člam─▒┼č oldu.Tam fiyatlar d├╝┼čecek derkeeeennnn birden Bitcoin madencili─či dene bir ┼čey ortaya ├ž─▒kt─▒.Ah,s├╝r├ž├╝lisan ettim affola.Ethereum madencili─či demek istedim.Ethereum madencili─či ekran kartlar─▒ ile yap─▒lan bir kaz─▒m i┼člemidir.Bir nevi ethereum kaz─▒yoruz(├ťretiyoruz).Bu ethereum ile birlikte para kazan─▒yoruz.Ethereumun fiyat─▒ artt─▒k├ža kazand─▒─č─▒m─▒z para da haliyle art─▒yor.
Bir ├žok ki┼či buradan da bir ekmek kazanmak i├žin piyasadaki ekran kartlar─▒n─▒ sildi s├╝p├╝rd├╝ler.Biz oyunculara bir ┼čey kalmad─▒.Fiyatlar bu nedenden artt─▒.┼×imdi sizlere her ay burada baz─▒ ekran kartlar─▒n─▒n fiyatlar─▒n─▒ gs├Âterece─čim.Ayn─▒ zamanda ethereumunda fiyat─▒n─▒ g├Âstereyerek bakal─▒m miningcilerin kazd─▒klar─▒ ethereum de─čerleniyor mu? yoksa art─▒k eski ihti┼čam─▒ndan eser kalmad─▒ m─▒ ? diye fikir al─▒┼čverisi yapaca─č─▒z.
(Not:Buradaki ekran kartlar─▒ ayn─▒ yerden fiyatlar─▒ ile de─čerlnedirilecektir.)
├ľncelikle D├╝┼č├╝k seviyedeki ekran kartlar─▒na bakal─▒m.
Bu k├╝├ž├╝k arkada┼č─▒m─▒z─▒n fiyat─▒ 562 T├╝rk liras─▒na denk ┼čuan.(TURBOXAmd Radeon R7 240 2gb 128bit Gddr5 Hdm─▒ Dv─▒ Ekran Kart) a─čabeyinin fiyat─▒ da 835 T├╝rk liras─▒(TURBOXNv─▒d─▒a Geforce Gtx 750 2 GB Gddr5 128 Bit Ekran Kart─▒)
Bu seviyede az b├╝t├žesi olanlar i├žin 0-1000 aras─▒ fiyatlard─▒.┼×imdi orta b├╝t├žesi olanlar i├žin 1000-3500 aras─▒ ekran kartlar─▒na bakal─▒m.
Bu arkada┼č 1200 T├╝rk liras─▒ ile orta b├╝t├želi de en ucuz arkada┼č─▒m─▒z.
ASUSPhoenix Radeon Rx 550 2gb 128 Bit Ekran Kart─▒
Diyorsunuz bu beni kesmez i┼čte kar┼č─▒n─▒zda 2119 T├╝rk liras─▒ ile bu garda┼č─▒m─▒z( AfoxNvidia 4gb Gtx1050 Ti Geforce Ddr5 128 Bit Hdm─▒ Dv─▒ Dp 16x)
Bana daha iyi bir ┼čey ver diyorsan─▒z 2479 t├╝rk liras─▒ ile bu arkada┼č─▒ takdim ediyorum.(ASUSGTX1050 Ti Phoenix 4GB GDDR5 128Bit)
Ve di─čer arkada┼č─▒m─▒z( ASUSGTX1050 Ti CERBERUS OC 4GB GDDR5 128Bit )
┼×imdi size ''Bu zamanda pc al─▒nmaz dedirtecek arkada┼č''
GigabyteGTX1050 Ti OC 4GB 128Bit GDDR5
Bu da onun bir t─▒k ├╝st├╝ misali
ASUSCerberus Gtx1050t─▒-a4g 4gb Gddr5 128bit Vga
B├Âylece orta b├╝t├želileri de tan─▒tm─▒┼č olduk.┼×imdi ger├žekten oyuncular─▒n merakla bekledi─či ''O'' ekran kartlar─▒n─▒ g├Âsterece─čimiz ana geldik.Kemerlerinizi s─▒k─▒ ba─člay─▒n bu fiyatlar dudak u├žuklat─▒c─▒.Bu b├Âl├╝mde y├╝ksek b├╝t├žeye sahip arkada┼člara 3500-30,000 aras─▒ erkan kartlar─▒n─▒ g├Âsterece─čiz.
Bu arkada┼č bu b├Âl├╝mde biraz k├╝├ž├╝k kald─▒ ama neyse
ASUSPh-gtx1650-o4gd6-p 4gb Gddr6 Hdm─▒ Dv─▒ 128bit
Di─čer konu─čumuz 5k ya yak─▒n bir arkada┼č ASUSPhoenix Geforce Gtx 1650 Super Oc Edition 4gb
Bu sefer ki 4999 T├╝rk liras─▒ 5 k de─čil 4999 T├╝rk liras─▒ MSIRadeon Rx 5500 Xt Mech 4g Oc Rx5500xt 4gb Gddr6
Fiyatlar art─▒yor ama tam oalrak istedi─čimize gelmedik daha MSIGeforce Gtx 1660 Super Ventus Xs Oc 6gb Gddr6
1 ad─▒m daha geldik GigabyteRtx 2060 Oc 6g Gv-n2060oc-6gd 192 Bit
10k s─▒n─▒r─▒n─▒ a┼čt─▒k ama bunu g├Âze alm─▒┼čt─▒k zaten
PALITRtx2060 Super Dual 8 gb 256bit Gddr6
Fiyat iyi olsa g├Âzlere ┼čenlik ASUSGeforce Tuf-rtx3060-o12g-gam─▒ng 12gb Gddr6
Ad─▒m ad─▒m zirveye ASUSRog-str─▒x-rx5600xt-t6g-gam─▒ng Rog Strix Rx 5600 Xt
Burda ne varm─▒┼č PALITRtx3070 Gamerock 8gb 256bit Gddr6 3-dp

AOW​

MSIGeforce Rtx 3070 Ventus 3x Oc 8gb Gddr6 256 Bit Ekran Kart─▒
s─▒n─▒rlar a┼čmak i├žin vard─▒r
MSIGeforce Rtx 3070 Gam─▒ng X Tr─▒o 8gb Gddr6
Biraz fazla gibi GigabyteG─▒gabyte Rtx3080 10gb V─▒s─▒on
Yolun sonu MSIVga Geforce Rtx 3080 Supr─▒m X 10g Rtx3080
Diyorsunuz ki hani 3090 nerde.3090'─▒n piyasada ad─▒ duyulsa al─▒n─▒yor.T├╝kendi o...
Konuyu bitirmeden ├Ânce ethereum grafi─čini g├Âsterece─čim.Dolar cinsinden verdim.T├╝rk liras─▒ cinsinden vermeye g├Ânl├╝m raz─▒ olmad─▒.
Bug├╝n tarih 4 Nisan 2021 gelecek ay 4 May─▒s 2021 'de umar─▒m burada hep birlikte oluruz.Sa─čl─▒cakla kal─▒n.Kaz─▒klanmay─▒n!!!
Anlad─▒m. :)
┼×aka bir yana ara┼čtirmali bir konu olmus gibi gozukiyor.

''Wolfred1ght''

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
7 Ocak 2021
Reaksiyon puan─▒
2,347
Puanlar─▒
113
Konuyu devam ettirmeyi unutmu┼čum :D
4 Nisan'dan bu zamana kadar fiyatlar artt─▒k├ža artt─▒.
Pandemi olsun,miningcilerin ekran kartlar─▒n─▒ silip s├╝p├╝rmesi olsun bir ├žok nedeni var bu durumun.
Lakin Miningcilerin beklenmedik yerden bir darbe almas─▒ ekran kart─▒ piyasas─▒n─▒ biraz rahatlatt─▒.
Lakin daha ├žip krizi var.Bu krizi a┼čmak i├žin biraz zamana ihtiyac─▒m─▒z var.
┼×uanl─▒k yukar─▒da belirtti─čim ekran kartlar─▒nda g├Âzle g├Âr├╝l├╝r art─▒┼člar var.
Bitcoin ve Ethereum'da bir d├╝┼č├╝┼č s├Âz konusu.
Bitcoin 65 Bin dolar seviyesine dayanm─▒┼čken k─▒sa s├╝rede yar─▒ yar─▒ya bir d├╝┼č├╝┼č oldu.
┼×uan da ise 33.500 Dolar civar─▒nda seyrediyor.
Ethereum ise 4.000 Dolar─▒ a┼čm─▒┼čken bu da Bitcoin gibi yar─▒ yar─▒ya bir d├╝┼č├╝┼č g├Âsterdi.┼×imdi 2.140 Dolar civar─▒nda.
┼×u aralar Kripto piyasalar─▒ olduk├ža durgun.Daha az al─▒m sat─▒m yap─▒ld─▒─č─▒ verilerle a├ž─▒k.
Ha unutmadan bu y─▒l Bir ilk ger├žekle┼čti bu konuda.
El Salvador ba┼čkan─▒ nayib bukele,Bitcoin'─░n ├╝lkede yasal para birimi olarak kullan─▒lmas─▒na y├Ânelik tasar─▒y─▒ meclise sundu ve yasa kabul g├Ârd├╝.
Lakin bu olay bile bitcoin i├žin yukar─▒ y├Ânl├╝ g├╝├žl├╝ bir ivme yakalamas─▒na yetmedi.
├çin'in bu kripto paralara kar┼č─▒ tutumu ve miningcilere kar┼č─▒ davran─▒┼člar─▒ kripto para piyasas─▒n─▒ zora soktu.
Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar─▒n de─čerinin azalmas─▒ miningcilerin elde ettikleri k├ór─▒n azalmas─▒na neden oldu.
Bu i┼čten yeterli paray─▒ k─▒ramayanlar ekran kartlar─▒n─▒ 2.elden sat─▒┼ča ├ž─▒kard─▒.
Bu y├╝zden 2.elde fiyatlar biraz olsun hafifledi.
Lakin bu mining yap─▒lm─▒┼č ekran kartlar─▒n─▒ alay─▒m gibi bir fikre sak─▒n kap─▒lmay─▒n pi┼čman olursunuz.
Bu kartlar 7/24 y├╝ksek performansta ├žal─▒┼čt─▒r─▒lan kartlar.Bu y├╝zden bozulma ihtimali ├žok y├╝ksek.
Umar─▒m ekran kart─▒ piyasas─▒ d├╝┼čer dostlar...
─░yi g├╝nler.

├ťst