2020'de hangi iphone modelleri alınır?

Bu konuyu okuyanlar

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
2020'de alınacak iphone modelleri

Sahsen X / XS / XR / 11 ve Pro Modellerini Kullanmis Deneyimlemis Biri Olarak
Bütceniz El Versin Veya Vermesin Hic Dusunmeden veya XS Almanizdir.
XS'ten Sonra Cikan Tum Modeller Sirf Satis Yapilsin Diye Sisirilmis Telefonlardir.
XS'i ve Ondan Sonra Cikan Tum Telefon Modellerini Herhangi Bir Magazadan Deneyimleme Sansiniz Varsa Ne Demek Istedigimi Anlarsiniz. Basta Kamerasi ve Diger Ozellikleriyle Aralarinda Neredeyse Hic Bir Fark Yok.
Sadece Pro Modelinde Kameranin Acisi Genisletilmis Onun Haricinde XS Ile Arasinda Kalite Farki Sifir Sifir Sifir.

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
XS'ten Sonra Cikan Tum Modeller Sirf Satis Yapilsin Diye Sisirilmis Telefonlardir.
XS'i ve Ondan Sonra Cikan Tum Telefon Modellerini Herhangi Bir Magazadan Deneyimleme Sansiniz Varsa Ne Demek Istedigimi Anlarsiniz. Basta Kamerasi ve Diger Ozellikleriyle Aralarinda Neredeyse Hic Bir Fark Yok.
Sadece Pro Modelinde Kameranin Acisi Genisletilmis Onun Haricinde XS Ile Arasinda Kalite Farki Sifir Sifir Sifir.
XS'e o parayı veren neden üstüne biraz daha ekleme yaparak 11 almasın ki? hiç bir fark olmasa nesil farkı için yine arada ki fark verilip 11 alınır. Ki en bariz fark kamera deneyimi, bunu @Hakkı Alkan Ağabey'de defalarca yanıtladı ve açıkladı.

djekflfö

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Katılıyorum sana dediğin gibi.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
XS'e o parayı veren neden üstüne biraz daha ekleme yaparak 11 almasın ki? hiç bir fark olmasa nesil farkı için yine arada ki fark verilip 11 alınır. Ki en bariz fark kamera deneyimi, bunu @Hakkı Alkan Ağabey'de defalarca yanıtladı ve açıkladı.

Pazarlama Bu Sekilde Yapiliyor Zaten Su Sukadar Ise Su Kadar Koyar Sunu Alirim Dusuncesini Algisini Olusturmak. Bu Dusunceye Esir Oldugunuzda Bir Bakmissinizki En Son Model Cihazi Satin Almis Kurulum Yapiyorsunuzdur.

11 Modeli XR'in Birebir Isitilmis Versiyonudur Pro Modeli 11'in Cafcafli Gorunsun Diye 3 Kamera ve Güya Kamera Iyilestirmesi Almis Halidir. Uzun Uzadiya Teknik Bilgilerle Kimseyi Bogmak Istemem Bu Liste Uzar Gider. Bütceniz Kisitli ise XS Tavsiyemdir. Yok Kiyas Yapacaksaniz Gidin En Son Modeli Alin Derim Herkese.

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Pazarlama Bu Sekilde Yapiliyor Zaten Su Sukadar Ise Su Kadar Koyar Sunu Alirim Dusuncesini Algisini Olusturmak. Bu Dusunceye Esir Oldugunuzda Bir Bakmissinizki En Son Model Cihazi Satin Almis Kurulum Yapiyorsunuzdur.

11 Modeli XR'in Birebir Isitilmis Versiyonudur Pro Modeli 11'in Cafcafli Gorunsun Diye 3 Kamera ve Güya Kamera Iyilestirmesi Almis Halidir. Uzun Uzadiya Teknik Bilgilerle Kimseyi Bogmak Istemem Bu Liste Uzar Gider. Bütceniz Kisitli ise XS Tavsiyemdir. Yok Kiyas Yapacaksaniz Gidin En Son Modeli Alin Derim Herkese.
Arada ki fark uçurum olsa kesinlikle haklısın diyeceğim ama baktığım zaman aralarında 100 lira bile oynamazken dediğim gibi nesil farkı için bile 11 alınır, her neyse neticede her malın alıcısı vardır.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Arada ki fark uçurum olsa kesinlikle haklısın diyeceğim ama baktığım zaman aralarında 100 lira bile oynamazken dediğim gibi nesil farkı için bile 11 alınır, her neyse neticede her malın alıcısı vardır.

Türkiyedeki Güncel Fiyatlar Konusunda An Itibariyle Bilgi Sahibi Degilim.
Ciddi Farklar Yok Ise Tabiki Nesil Farki Gozetilerek Alinmasi Daha Iyidir.
Ama Dedigim Gibi Herzaman Sizi Bir Oncekinden Cokca Farki Olmayan Fiyat Farklariyla En Ust Modele Itmeye Calisirlar ve Haklisiniz Her Malin Illaki Dediginiz Gibi Alicisi Vardir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türkiyedeki Guncel Fiyatlar Bunlar

iPhone XS Modeli = 6.700

iPhone XS MaxModeli = 8.500

iPhone XR Modeli = 5.900

iPhone 11 Modeli = 6.900

iPhone 11 Pro Modeli = 10.500

iPhone Pro Max Modeli = 11.400

@Kadir Ortakaya XS Modelinin XR ve 11 Arasindaki Farki Gorebiliyormusunuz.
Simdi Soruyorum Size Neden 2-3 Nesil Farki Olan Bir Telefon Selefinden Pahali ?

Son düzenleme:

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Türkiyedeki Güncel Fiyatlar Konusunda An Itibariyle Bilgi Sahibi Degilim.
Ciddi Farklar Yok Ise Tabiki Nesil Farki Gozetilerek Alinmasi Daha Iyidir.
Ama Dedigim Gibi Herzaman Sizi Bir Oncekinden Cokca Farki Olmayan Fiyat Farklariyla En Ust Modele Itmeye Calisirlar ve Haklisiniz Her Malin Illaki Dediginiz Gibi Alicisi Vardir.

Türkiyedeki Guncel Fiyatlar Bunlar

iPhone XS Modeli = 6.700

iPhone XS MaxModeli = 8.500

iPhone XR Modeli = 5.900

iPhone 11 Modeli = 6.900

iPhone 11 Pro Modeli = 10.500

iPhone Pro Max Modeli = 11.400

@Kadir Ortakaya XS Modelinin XR ve 11 Arasindaki Farki Gorebiliyormusunuz.
Simdi Soruyorum Size Neden 2-3 Nesil Farki Olan Bir Telefon Selefinden Pahali ?
XS serisi zaten daha pahalı sürüldü piyasaya, fiyatı da çoğu insanı memnun etmedi (yurt dışı da dahil).

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
11 çirkinlik abidesi kalas bir cihaz.Cebinde tuğla taşımak isteyen alsìn, ama xs gibi karizmatik bir cihaz varken 11e asla para vermem.

2020'de alınacak iphone modelleri
Xs alınır.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
iPhone XR’dan aşağısı alınmaz sıfır alınacaksa

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
11 çirkinlik abidesi kalas bir cihaz.Cebinde tuğla taşımak isteyen alsìn, ama xs gibi karizmatik bir cihaz varken 11e asla para vermem.
Dünya kadar para verip eski nesil cihaz almak isteyen alsın. Ama 11 gibi yeni nesil, ömürlük bir cihaz varken XS'e asla para vermem. ?

Reaksiyon puanı
7,999
iPhone 8 ve üstü hepsi alınır. A11 Bionic halen daha çok güçlü ve yüksek pil tasarrufu sunan işlemcidir. Android'de orta-üst segmentlerden üstün performansı var. Ayrıca 8 Plus özellikle portre modunda çok başarılı. Eksi olarak sadece günümüz tasarımına ayak uydurmaması ve geniş açı kamerası olmaması.

Reaksiyon puanı
7,999
8 plus 256 gb kullanıyorum çokda memnunum 4 sene daha kullanacağım net !
Benim için tuşsuz bir iphone , iphone değildir tuşsuzda yapamam .
8 kullanmış birisi olarak katılıyorum cihazın daha çok uzun ömrü var. Çentikli bir iPhone modeli geçince o tuşu çok aramıştım başlarda :D

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Dünya kadar para verip eski nesil cihaz almak isteyen alsın. Ama 11 gibi yeni nesil, ömürlük bir cihaz varken XS'e asla para vermem. ?
11 kime göre neye göre yeni,A13 çok güçlüde A12 zayıf mı? 11 ömürlük demişsin arada sadece 1 jenerasyon fark var.Xs 4 yıllık cihaz değil.Xs in şık tasarımı,ayna gibi ekranı bile almak için yeterli bir sebep.11 gibi kalas bir cihazın kaliteli olduğuna inananlara sadece gülüyorum.??

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
bende anlamıyorum böyle yazanları düz 11 modeli iphone serisine xr la birlikte yakışmıyo, xs almak varken 11 almakda ne bileyim...

Reaksiyon puanı
6,381
Apple sadece
bende anlamıyorum böyle yazanları düz 11 modeli iphone serisine xr la birlikte yakışmıyo, xs almak varken 11 almakda ne bileyim...
Çok güzel bir noktaya değinmişsin 11, XR İLE BİRLİKTE ıphone serisine yakışmıyor.

XR en parasını hak etmeyen telefonlardan biri. Küçük 6.1" boyutunda, 828x1792 çözünürlükte 324 PPİ bir ekranı var. Bu ekran IPS LCD. 2942 mAh bataryası var. Ve bir de 5.800 TL.

Bir de XR'dan aşağısı alınmaz demişler.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
7,999
Apple sadece
Çok güzel bir noktaya değinmişsin 11, XR İLE BİRLİKTE ıphone serisine yakışmıyor.

XR en parasını hak etmeyen telefonlardan biri. Küçük 6.1" boyutunda, 828x1792 çözünürlükte 324 PPİ bir ekranı var. Bu ekran IPS LCD. 2942 mAh bataryası var. Ve bir de 5.800 TL.

Bir de XR'dan aşağısı alınmaz demişler.
XR ve 11 kullanmayan herkes nedense ekranından şikayetçi :D Ama kullananlar memnun. Anlamadım bu işten ben.

Reaksiyon puanı
6,381
Ekranı kötü demedim zaten özelliklerine göre pahallı dedim. Ayrıca ekranından da şikayet etmedim tekrar söylüyorum ÖZELLİKLERİNE GÖRE PAHALLI dedim.