iPhone 2020'de 12 Pro Max yerine 11 Pro Max Alınır Mı?

0deep0

Öğrenci
Bildiğiniz gibi 12 serisinin fiyatları açıklandı ve büyük ekranlı bir model kullanmayı seviyorum. Ufak bir hesap yaptığımda alacağım aksesuarlarla 128gb 12 Pro Max 18500 liraya gelirken, 64gb 11 Pro Max 13500 liraya denk geliyor. Ve ben aradaki 5k liralık fiyat farkı vermeye değer mi pek bilemiyorum.

Aradaki farklı özelliklere baktığımızda 5g zaten yurtdışında bile neredeyse hiçbir yerde kullanılmıyor. Çok özel noktalara gidip kullanmanız gerekiyor.
Lidar tarayıcının kullanılabilitesi de keza aynı şekilde.
Bundan dolayı ben pek 12 pro max'e yanaşmıyorum doğrusu.
Peki 2020 yılında 1 yıllık telefon olan 11 Pro Max alınır mı bu durumda?

Soru2: 64Gb alan yeter mi?
Şu anki 64Gb'lık S8+'ımda 30gb boş yer var...

Ne bu aksesuarlar derseniz;
12 Serisi İçin
Deri Kılıf - 600
MagSafe Şarj - 400
Ekran Koruyucu - 300
Şarj Aleti :) - 200

11 Serisi İçin,
Deri Kılıf - 500
Ekran Koruyucu - 300

Son düzenleme:

0deep0

Öğrenci
Hala çok iyi bir cihaz, alınabilir. Kapasite telefonu ne kadar dolduracağınıza ve ne kadar video/resim çekeceğinize bağlı. Ben çok oyun yüklerim, video ile uğraşırım derseniz yetmez 64.
Şu anki 64Gb'lık S8+'ımda 30gb boş yer var dediğim gibi, ben video çeksem bile çoğunlukla okul için oluyor ve onları da hemen kullanıp siliyorum. Galerimde çoğunlukla maka 10 foto oluyor. Gerisini siliyorum direk kullandıktan sonra.
Uygulama kısmındaysa maksimum 1 oyun oluyor telde. Şu an baktığıma 30.7gb boşmuş...

_MusTy_

Profesör
Cezalı
Bildiğiniz gibi 12 serisinin fiyatları açıklandı ve büyük ekranlı bir model kullanmayı seviyorum. Ufak bir hesap yaptığımda alacağım aksesuarlarla 128gb 12 Pro Max 18500 liraya gelirken, 64gb 11 Pro Max 13500 liraya denk geliyor. Ve ben aradaki 5k liralık fiyat farkı vermeye değer mi pek bilemiyorum.

Aradaki farklı özelliklere baktığımızda 5g zaten yurtdışında bile neredeyse hiçbir yerde kullanılmıyor. Çok özel noktalara gidip kullanmanız gerekiyor.
Lidar tarayıcının kullanılabilitesi de keza aynı şekilde.
Bundan dolayı ben pek 12 pro max'e yanaşmıyorum doğrusu.
Peki 2020 yılında 1 yıllık telefon olan 11 Pro Max alınır mı bu durumda?

Soru2: 64Gb alan yeter mi?
Şu anki 64Gb'lık S8+'ımda 30gb boş yer var...

Ne bu aksesuarlar derseniz;
12 Serisi İçin
Deri Kılıf - 600
MagSafe Şarj - 400
Ekran Koruyucu - 300
Şarj Aleti :) - 200

11 Serisi İçin,
Deri Kılıf - 500
Ekran Koruyucu - 300
İphone 12 sürüm olarak daha ileriye gideceği için 12 tercih ederim

Şu anki 64Gb'lık S8+'ımda 30gb boş yer var dediğim gibi, ben video çeksem bile çoğunlukla okul için oluyor ve onları da hemen kullanıp siliyorum. Galerimde çoğunlukla maka 10 foto oluyor. Gerisini siliyorum direk kullandıktan sonra.
Uygulama kısmındaysa maksimum 1 oyun oluyor telde. Şu an baktığıma 30.7gb boşmuş...
O zaman size 64 yetecektir. 11 Pro Max öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İphone 12 sürüm olarak daha ileriye gideceği için 12 tercih ederim
1 sürüm için 5000 TL çıkılmasını önermiyorum.

0deep0

Öğrenci
O zaman size 64 yetecektir. 11 Pro Max öneririm.
Teşekkürler.

1 sürüm için 1500 TL çıkılmasını önermiyorum.
Ne 1.5, 5k o :) . Sadece teli almıyoruz ki parasını ödediğimiz özellikleri kullanabilmek için de ayrıca aksesuar almamız gerekiyor. O da tek başına 1.5 k ediyor :)

5k ise değmez fiyat farkına bakmadım :D
Yeni geldi mesaj:)

Hala alınacak bir cihaz aradaki fiyat farkı da bir hayli fazla. 64gb şuanlık yetebilir ama ilerisini bilmiyoruz. Şahsen ben 11 pro alsam 64gb almazdım.

0deep0

Öğrenci
Screen Shot 2020-11-21 at 11.00.34.png
Screen Shot 2020-11-21 at 11.00.51.png

Hala alınacak bir cihaz aradaki fiyat farkı da bir hayli fazla. 64gb şuanlık yetebilir ama ilerisini bilmiyoruz. Şahsen ben 11 pro alsam 64gb almazdım.
Ya aslında 256 gb almak istiyorum ama pro max'in 256 gbı hiçbir yerde yok...

512 Gb var ama ona o kadar para vereceğime az farkla 12 pro max alırım:)

0deep0

Öğrenci
Kendimi biraz yanlış ifade etmişim, ben de bunları gördüm ama buradaki fiyatlar biraz uçuk ya da bana öyle geliyor. 16k buna vereceğime aradaki farkla ssd ya da hdd alırım ve hiç yer sıkıntısı çekmeden doldururum? Daha mantıklı olmaz mı?

256gb var ama 15 bin aradaki fark çok fazla. Apple' ın bu huyuna sevmiyorum orta segment cihazlar bile artık 128gb olmaya başladı apple hala 64gb da kaldı.
Evet de bu sene düzelttiler:) Dediğim gibi aradaki farkla hdd ya da ssd alıp devam etmek bence daha mantıklı...

Peki Spotify çok yer kaplar mı telefonda Premium ile müzik indirmeye başlasam?

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Ben iPhone 11 için Spigen tam ekran koruyucu ve Liquid Crystal kılıfı toplam 150 TL’ye almıştım Hepsiburada’dan. Hangi ekran koruyucu ve kılıf 800 TL vermeye değer emin değilim.

0deep0

Öğrenci
12 ile 12 mini' nin hala 64 gb versiyonu var.
Doğru unutuşum pardon.

Ben iPhone 11 için Spigen tam ekran koruyucu ve Liquid Crystal kılıfı toplam 150 TL’ye almıştım Hepsiburada’dan. Hangi ekran koruyucu ve kılıf 800 TL vermeye değer emin değilim.
Ben alışkanlıktan hep Apple'ın orijinal kılıflarına ve kendi mağazalarında sattıkları Belkin ekran koruyuculara bakıyorum.

Ne kadar şarkı indireceğine bağlı ortalama bir müzik 4-5mb bir şey.
Hımm anladım teşekkürler.

Aksesuarlar çok pahalıya gelmiş.
Şarj aleti alınabilir ama diğerlerini bilemedim.
Dediğim gibi orijinal kılıf ve kendi mağazalarında satılan ekran koruyucuya baktım.
Bir de telefona MagSafe olduğu için de ayrı para veriyoruz o yüzden onu da ekledim.