2020 3. Çeyrek Telefon Satış Rakamları Açıklandı! Apple'a Büyük Şok

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Screenshot_20201031-135404_Gallery.jpg

2020 yılının 3. çeyrek akıllı telefon satış rakamları açıklandı. Samsung ezici bir üstünlükle 80 milyon cihaz satarak %22.7 pazar payına sahip olurken Xioami Apple'ı geride bırakarak en büyük 3. akıllı telefon üreticisi oldu.

Tabii ki Apple premium segment cihazlar ürettiği için geride kalması normal olsa da rgeçen yılın aynı dönemine göre %10'luk bir daralma yaşaması da oldukça tedirgin edici.
Bu da tüketicilerin artık daha çok orta segment cihazları tercih ettiğini ortaya koyuyor.

ABD yaptırımlarına maruz kalan Huawei ise %22'lik bir daralma yaşasa da hala en büyük ikinci üretici unvanını korumaya devam ettiği görülüyor.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
WoW. İyi şok.

Reaksiyon puanı
6,381
2022 veya 2023'de tüm üreticiler kutu içeriğini kaldırdığında tekrar tabloya bir bakarız.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Ekli dosyayı görüntüle 122130
2020 yılının 3. çeyrek akıllı telefon satış rakamları açıklandı. Samsung ezici bir üstünlükle 80 milyon cihaz satarak %22.7 pazar payına sahip olurken Xioami Apple'ı geride bırakarak en büyük 3. akıllı telefon üreticisi oldu.

Tabii ki Apple premium segment cihazlar ürettiği için geride kalması normal olsa da rgeçen yılın aynı dönemine göre %10'luk bir daralma yaşaması da oldukça tedirgin edici.
Bu da tüketicilerin artık daha çok orta segment cihazları tercih ettiğini ortaya koyuyor.

ABD yaptırımlarına maruz kalan Huawei ise %22'lik bir daralma yaşasa da hala en büyük ikinci üretici unvanını korumaya devam ettiği görülüyor.
Xiaomi Cidden İyi İş Başarmış Apple'ı Geride Bırakmak Kolay İş Değil Açıkcası [emoji848]

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
2022 veya 2023'de tüm üreticiler kutu içeriğini kaldırdığında tekrar tabloya bir bakarız.
O olay yalnızca amiral segmnette olur diye düşünüyorum yani çok bir etki yaratmaz. Zaten orta segment ürünleri fiyatlı olduğu için tercih ediliyor ek bir ödeme yapmak istemezler. Jack girişi gibi olacam hala orta segmnette var mesela.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Türkiye verileri de olsa iyi olurdu kac milyon turkiye ye sattıklarinida merak ettim

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Türkiye verileri de olsa iyi olurdu kac milyon turkiye ye sattıklarinida merak ettim
Geçen yıl pazar payları açıklanmıştı ama bu yıl ne olur bilmiyorum. Gerçi sonuçları tahmin etmek çok da zor değil :)

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Geçen yıl pazar payları açıklanmıştı ama bu yıl ne olur bilmiyorum. Gerçi sonuçları tahmin etmek çok da zor değil :)
Sence 1 kim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence değişmez

Reaksiyon puanı
6,381
Ha bu arada yanlış anlaşımasın, Samsung toplam olarak en çok satan marka. Tüm satışların tamamı toplanıp yüzdeliğe vurulduğunda Samsun toplam olarak en çok satan marka çıkıyor. Ayrıca satışlarından da Note 20 Ultra çöp değil diyenler hemen konuşmasın, Samsung'Un bu başarısı amiral gemilerinden gelmiyor.

Yani "Hani Note 20 Ultra çöptü bak Samsung en fazla satmış, hani Apple en çok satandı" diye soranlar lütfen kendini yormasın. En çok satan model hala Apple'ın İPhone 11 modeli. Samsung'un sırf ucuz olduğu için alınan A51, A21, A10 gibi kalitesiz ötesi modelleri ile yakaladığı satış rakamları ile kimse Samsung'u savunmak için kendini yormasın.

Sırf toplam satış rakamlarına bakıp markayı övmeye çalışan insanlar çıkacaktır. Satış rakamlarında önemli olan markanın satış rakamı değil modelin satış rakamıdır. Hala ilk 10'da İPhone 11 serisi, Xr ve Se 2020 var.

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ha bu arada yanlış anlaşımasın, Samsung toplam olarak en çok satan marka. Tüm satışların tamamı toplanıp yüzdeliğe vurulduğunda Samsun toplam olarak en çok satan marka çıkıyor. Ayrıca satışlarından da Note 20 Ultra çöp değil diyenler hemen konuşmasın, Samsung'Un bu başarısı amiral gemilerinden gelmiyor.

Yani "Hani Note 20 Ultra çöptü bak Samsung en fazla satmış, hani Apple en çok satandı" diye soranlar lütfen kendini sormasın. En çok satan model hala Apple'ın İPhone 11 modeli. Samsung'un sırf ucuz olduğu için alınan A51, A21, A10 gibi kalitesiz ötesi modelleri ile yakaladığı satış rakamları ile kimse Samsung'u savunmak için kendini yormasın.

Sırf toplam satış rakamlarına bakıp markayı övmeye çalışan insanlar çıkacaktır. Satış rakamlarında önemli olan markanın satış rakamı değil modelin satış rakamıdır. Hala ilk 10'da İPhone 11 serisi, Xr ve Se 2020 var.
+1

Reaksiyon puanı
7,999
Apple sadece Premium segment satıyor. Yok Xiaomi geçmiş yok Huawei geçmiş demek tamamen saçma bir karşılaştırma olur. Hele Xiaomi artık 10 dakikada bir model çıkartacak hale geldi. Bi zahmet satsın.

Ek olarak dünyada yaşanan kur dalgası nedeniyle Apple cihaz satışları düştü. Adamlar 600-1000 dolar arasında satışa sunuyor. SE 3 4 yılda bir çıkıyor onu saymayabiliriz. Zaten Apple'ı SE'nin kurtarmasını beklemiyorduk sadece yüz güldürdü satışlarda.

Ayrıca 12 serisi satışa yeni çıktı. 12 Mini ve 12 Pro Max çıktığı zaman tablonun değişeceğini düşünüyorum. 5G ve Amoled ekran yurtdışında aşırı ilgi uyandırdı.

Reaksiyon puanı
6,381
Hiç bir marka özellikle de Samsung ve Xiaomi kendinin verebildiği en üst kalite ile bu listeye girmemiş. Sadece Apple amiral gemileri ve amiral gemilerine yakın özellikte ama biraz daha düşük fiyatta olan modeller ile girmiş. Samsung en çok satan akıllı telefon sıralamasında ilk 10'da sadece A51 ile var.

Ayrıca İPhone 12 mini ve 12 Pro Max satışa daha çıkmadı.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
2-3 seneye kalmaz xiaomi de kendini düzeltirse birinci sıraya yükselir diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
6,381
2-3 seneye kalmaz xiaomi de kendini düzeltirse birinci sıraya yükselir diye düşünüyorum.
Aynen, model çıkarma sıklığını artırsın, 500 tane lens koysun, alt segment MTK işlemci serpiştirsin, bir de 200 dolar fiyat koydu mu zaten 1. sıraya yükselir.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Xiaomi Senede Kaç Cihaz üretiolar acaba daha redmi ve poco cihazlarıda saymıyorum bile ?

Mi 10 Lite
Mi Note 10
Mi 10
Mi10 Pro
Mi10 Ultra
Mi10TLite
Mi10T
Mi10T Pro

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Aynen, model çıkarma sıklığını artırsın, 500 tane lens koysun, alt segment MTK işlemci serpiştirsin, bir de 200 dolar fiyat koydu mu zaten 1. sıraya yükselir.
Bende şuan için demiyorum, kendini düzeltmesi gerek bazı konularda. Giriş orta segment telefonları bence gayet başarılı, sürekli model çıkarmayı da bırakması lazım, üst segment telefonlarda da fiyatlarda biraz düzenleme ve iyileştirme yapılırsa neden olmasın.

Reaksiyon puanı
6,381
Bende şuan için demiyorum, kendini düzeltmesi gerek bazı konularda. Giriş orta segment telefonları bence gayet başarılı, sürekli model çıkarmayı da bırakması lazım, üst segment telefonlarda da fiyatlarda biraz düzenleme ve iyileştirme yapılırsa neden olmasın.
Zaten bu sıraya sürekli model çıkararak geldi, azaltırsa düşer.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Zaten bu sıraya sürekli model çıkararak geldi, azaltırsa düşer.
Sürekli model çıkartıyor, bugün bugün mi9 yarın mi10 en sevmediğim huyu, daha rn 9 serisi çıkalı 4-5 ay oldu şimdide 10 serisi çıkıyor.

Ayrıca fiyatları internet üzerinde bir anda aşırı fırlıyor, gerek kurlardan gerekse farklı şeylerden, 3 ay önce aldığım telefona bugün fiyatıyla 500-600 lira zam gelmiş, çok saçma. Diğer telefon fiyatları aynı dururken bazılarına zam gelmesi ilginç.

Reaksiyon puanı
7,999
Evet yok redmi yok bu yok şu diye saçma modeller çıkınca doğal olarak satışı artacak. Yok Note 9 note 9 pro note 9 pro max. Adamlar isimleri bile Appledan kopyalamaya başladı artık

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Apple sadece Premium segment satıyor. Yok Xiaomi geçmiş yok Huawei geçmiş demek tamamen saçma bir karşılaştırma olur. Hele Xiaomi artık 10 dakikada bir model çıkartacak hale geldi. Bi zahmet satsın.

Ek olarak dünyada yaşanan kur dalgası nedeniyle Apple cihaz satışları düştü. Adamlar 600-1000 dolar arasında satışa sunuyor. SE 3 4 yılda bir çıkıyor onu saymayabiliriz. Zaten Apple'ı SE'nin kurtarmasını beklemiyorduk sadece yüz güldürdü satışlarda.

Ayrıca 12 serisi satışa yeni çıktı. 12 Mini ve 12 Pro Max çıktığı zaman tablonun değişeceğini düşünüyorum. 5G ve Amoled ekran yurtdışında aşırı ilgi uyandırdı.
5G büyük destek sağlar zaten artık yeni bir pazar haline geldi. Son çeyrek ne diyecek bakalım.
Ama şahsen SE'nin biraz daha fazla etki etmesini düşünüyordum ama pek kendine çekememiş anlaşılan.

Zor. Samsung büyümeye devam ettiği sürece hiçbir firma önüne geçemez. Ancak Samsung gerilerse olur o iş de maşallah peynir ekmek gibi satıyor hala.

Reaksiyon puanı
6,381
Zor. Samsung büyümeye devam ettiği sürece hiçbir firma önüne geçemez. Ancak Samsung gerilerse olur o iş de maşallah peynir ekmek gibi satıyor hala.
Samsung zaten biraz iyileşmeye başlıyor. Ayrıca isim de satıyor. Bu yüzden satışları inanılmaz artıyor.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Samsung zaten biraz iyileşmeye başlıyor. Ayrıca isim de satıyor. Bu yüzden satışları inanılmaz artıyor.
Aynen öyle ismi para kazanıyor zaten. Ama yeni A serisini şahsen merakla bekliyorum. Rekabetçi olursa Çinlilerin bu inanılmaz yükselişi yavaşlar.

Reaksiyon puanı
6,381
Aynen öyle ismi para kazanıyor zaten. Ama yeni A serisini şahsen merakla bekliyorum. Rekabetçi olursa Çinlilerin bu inanılmaz yükselişi yavaşlar.
Şu anki A71'e de güzel bir yazılım yapıp güncelleme getirseler A71 çok iyi olabilir. Samsung'un orta segmentlerinde ki tek sorun bence yazılım.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Evet yok redmi yok bu yok şu diye saçma modeller çıkınca doğal olarak satışı artacak. Yok Note 9 note 9 pro note 9 pro max. Adamlar isimleri bile Appledan kopyalamaya başladı artık
Pro Max olayı hindistandaymış sanırım, çok saçma, pro max Türkiye'de proya, pro 9se eşitmiş ne saçma.

Evet birde iphone kopyası bildiğin, miui 12 ile farkı yok.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ekli dosyayı görüntüle 122130

S20 ailesine çöp diyenlere selam olsun.??? Samsung S20 ailesini eğer 865 ile bütün dünyaya sunsaydı,Satış anlamında ortalığı yıkardı.Xiaominin Apple dan fazla satması,Huaweinin ikinci olması enteresan.

Son düzenleme:

Son mesajlar