Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
626
05 Şubat pazartesi itibariyle 15 tatil yani sömestr sona erdi. Tatilin bitmesiyle birlikte ders zili çaldı. Peki 2018 senesinde okullar ne zaman kapanacak? Sömestr tatilinin bitmesiyle birlikte özellikle öğrenciler MEB tarafından açıklanan yaz tatili ne zaman sorusunun yanıtını arıyor. İşte ikinci dönemin kesin bitme tarihi

2018_okullar_ne_zaman_kapaniyor_meb_yaz_tatili_tarihini_belirledi_1517813825_348.jpg

Binlerce öğrenci 15 tatilinin bitmesinin ardından tekrar okulun yolunu tuttu. Özellikle tatili seven öğrenciler gözünü 05 Şubat pazartesi günü itibariyle yaz tatiline çevirdi. Peki bu yıl üç ay tatiller ne zaman başlayacak? İkinci dönem ne zaman bitecek? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların kapanma tarihi belirdi. Buna göre yazın tatil planı yapan veliler ve öğrenciler için açıklama geldi. İşte 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı kapsamında belirlenen okulların kapanma tarihi yani yaz tatili net tarihi.

2018 OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR?

Bu sene 05 Şubat 2018 tarihinde sona eren Sömestr tatilinin ardından okullar açıldı. Yaz için plan yapanlar okulların ne zaman kapanacağı merak ediyor. MEB tarafından yapılan resmi açıklamalar çerçevesinde okullar 08 Haziran 2018 cuma günü sona erecek ve öğrenciler uzun bir yaz tatiline girecek.

YAZ TATİLİNDEN SONRA OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Yaklaşık 3 buçuk aylık yaz tatilinin bitmesinin ardından okullar Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği tarihe göre 17 Eylül 2018 pazartesi günü başlayacak. Özellikle tatil planı yapan veliler için uyarıda bulunan MEB ilk okula yeni başlayacak öğrenciler için okulların bir hafta önce açılacağı uyarısında bulundu.

fOamO_1517813784_4219.jpg

BU DÖNEM HANGİ GÜNLER RESMİ TATİL OLACAK?

İkinci dönem için resmi tatil günleri belirledi. Buna göre 23 Nisan ve 1 Mayıs okullar tatil olacak. 19 Mayıs cumartesi gününe denk gelmesi sebebiyle resmi tatil değil haftalık tatil olarak değerlendirilecek.

- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Pazartesi günü)
- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü (Salı günü) resmi tatil
- 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (Cumartesi)

ÖNÜMÜZDEKİ SENE SABAHÇI ÖĞLENCİ SİSTEMİ DEĞİŞİYOR!

Sabahçı ve öğlenci sistemi tamamen değişiyor. Artık öğrenciler okullarda tam gün eğitim alacak. Peki tam gün sistemi nasıl olacak? İşte öğrencileri üzen haberle ilgili akıllara takılanlar

Başbakan Binali Yıldırım, bir gazetecinin sorusu üzerine tam gün eğitimle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Tek tip değil, başka şey anlaşılabilir. Tam zamanlı eğitim. Yani öğlenciler, sabahçılar diye bir şey vardı ya. Hem sabahçıyım hem öğlenciyim. Öğlenleyin okulda olacaklar, yemeklerini yiyip aynen çalışanlar gibi. Nasıl işe gidiyorsun, sabah gidip akşam geliyorsun. Okula da sabah gidip akşam geliyorsun sistemine dönecek"

2018 Okullar ne zaman kapanıyor? MEB Yaz tatili tarihini belirledi...

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Vaay çok iyi 8 hazirana kısaltılması iyi olmuş

Master Yoda

Profesör
Reaksiyon puanı
234
Özel okullar gibi ortaokul, ilkokul, anaokulu (kısaca lise dışında) sabah 09.10'da başlayıp 16.10'da bitecek.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Eğitim sistemimizi bir türlü rayına oturtamadık...