2011'in iddialı vizyon filmleri: UIP Türkiye

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Rektör
Emektar
Katılım
13 Haz 2008
Mesajlar
17,956
Reaksiyon puanı
336
Puanları
83
2011'in iddialı vizyon filmleri: UIP Türkiye

UIP TÜRKİYE
2010'un tamamlanmasına kısa bir süre kala ülkemizde faaliyet gösteren film dağıtım şirketleri yeni yılın iddalı filmlerini teker teker açıklıyor. Şirketlerin basına açıkladığı vizyon programlarına bakarak yeni yılda hangi iddialı projeleri sinemalarımızda konuk edeceğimize baktık. Tanıtım dizimize UIP Türkiye filmleriyle başlıyoruz.

1988 yılında Türkiye'de ilk film dağıtımını gerçekleştiren United International Pictures 2011'e üç boyutlu, animasyon film Megamind ile başlıyor. Megamind Amerika'da 5 Kasım 2010'da vizyonda. Ocak ayının ikinci iddialı filmi ise Tron: Legacy. Joseph Kosinski'nin yönettiği filmde fantastik dünya işçilerinin evreni kurtarma uğraşları anlatılıyor. Henry Hathaway'in yönettiği, John Wayne'in başrolde olduğu 1969 yapımı True Grit Joel Coen ve Ethan Coen yönetiminde tekrar filme alındı. İnatçı bir kadının babasının katillerini bulma mücadelesini anlatan 'western' tarzı film UIP Türkiye tarafından şubat ayında vizyonda olacak. Ocean's Twelve, The Bourn Ultimatum gibi kurguların yönetmeni George Nolfi'den yeni bir polisiye; Adjustment Bureau. Filmde Emily Blunt'a Matt Damon eşlik ediyor. Fantastik savaşçı Thor'un maceralarının anlatıldığı Kenneth Branagh filmi Thor, nisan ayının favorisi. Filmde Natalie Portman, Anthony Hopkins, Rene Russo gibi isimler var. Karayip Korsanları'nın (The Pirates of the Caribbian: On Stranger Tides) dördüncüsü listenin en iddialı filmi. Rob Marshall yönetimindeki filmde korsan Jack Sparrow'u canlandıran Johnny Depp'e eşlik edenler arasına Peneleope Cruz'da katılmış. Transformers: The Dark of the Moon efsanesinin üçüncü filmi üç boyutlu olarak sinemalarda olacak. Gizli servis görevlisi Steve Rogers'ın Captain America adlı Amerika'nın ünlü kahrmanına dönüştüğü Captain America: The First Avenger'ın starları arasında Chris Evans, Samuel L. Jackson ve Hugo Weaving yer alıyor. Filmin yönetmeni Joe Johnston. Steven Spielberg yönetimiyle savaş filmi olan War Horse da 2011'de izlenebilecek. Filmin en bilindik ismi ise Emily Watson. Görevimiz Tehlike serisinin dördüncüsü de 2011'in sonunda sinemalarımızda olacak: Mission: Impossible: Ghost Protocol'de ajan Ethan Hunt'ı elbette Tom Cruise canlandırıyor. Filmin yönetmeni Brad Bird.

UIP Türkiye'nin bugün için belirli olan listesinde çocuk sinemaseverleri de mutlu edecek önemli filmler yer alıyor. Kung Fu Panda, Winny the Pooh, Cars 2 - 3D...

Şirketin vizyona çıkaracağı, sinemalara dağıtımını gerçekleştireceği Türk filmlerinden bazıları ise şunlar: Eyyvah Eyvah 2 (Hakan Algül), Aşk Tesadüfleri Sever (Ömer Faruk Sorak), Suret-i Aşk (Osman Sınav), Görünmeyen (Ali Özgentürk).

UIP Türkiye'nin merakla beklenen ilk on filmi:

01. The Pirates of the Caribbian: On Stranger Tides - Mayıs
02. Mission: Impossible: Ghost Protocol - Aralık
03. Megamind - Ocak
04. Tron: Legacy - Ocak
05. Transformers: The Dark of the Moon - Haziran
06. Captain America: The First Avenger - Eylül
07. War Horse - Ekim
08. True Grit - Şubat
09. Thor - Nisan
10. Adjustment Bureau - Mart

Yukarıda belirtilen filmler UIP Türkiye tarafından açıklanmıştı. Filmler firma tarafından listeden kaldırılabilir ya da tarihleri değişebilir.
 
Üst