2010 Eurovisiona maNga gidiyor!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Eurovision Temsilcimiz "Manga"

55. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek isim belli oldu.

TRT Genel Müdürlüğü bu yıl Norveç’te gerçekleştirilecek olan Eurovision Şarkı Yarışması finalinde, Türkiye’yi temsil etmek üzere MANGA ile anlaştı.

Kurumdan yapılan yazılı açıklamada "Oslo’da, 29 Mayıs 2010 tarihinde finali gerçekleştirilecek olan 55. Eurovision Şarkı Yarışmasında Ülkemizi MANGA temsil edecektir." denildi.

Dünyaca ünlü rock grubu, geçtiğimiz günlerde MTV televizyonu tarafından "Avrupa’nın en iyi sanatçısı" seçilmişti.

TRT

TRT, Türkiye’yi bu yıl Norveç’te düzenlenecek Eurovision’da temsil edecek grubu belirledi. Geçen yıl MTV’nin Avrupa’nın ‘en iyi sanatçısı’ seçilen maNga, Oslo biletini aldı.

eurovision-a-manga-gidiyor-478406.Jpeg

Bu yıl Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenecek olan 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan grup belli oldu. Mayıs ayında düzenlenecek olan yarışmada Türkiye’yi rock grubu maNga temsil edecek. Geçen yıl MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde Avrupa’nın En İyi Sanatçısı seçilen 5 kişilik grup Ferman Akgül’ün solistliğinde Özgür Can Öney, Yağmur Sarıgül, Efe Yılmaz ve Cem Bahtiyar’dan oluşuyor. Geçen yıl Hadise’nin “Düm Tek Tek” şarkısıyla Türkiye’yi temsil ettiği yarışmada, yaşanan kıyafet tartışması ve yaşanan aksaklıklar nedeniyle TRT, özellikle bu yıl Eurovision’a bir erkek solist göndermeye karar verdi.

Açıklamaları etkili oldu

Bu kararı verirken Avrupa’daki trendleri de göz önüne alan TRT, maNga’nın yurtdışından aldığı ödülü ve ardından Türkiye’ye dönüşlerinde havalimanında yaptığı “Eurovision teklifi gelirse ülkemizi seve seve temsil ederiz” açıklamasının kararlarında etkili olduğunu açıkladı. Bu yıl geçen yıllara göre şarkı ve şarkıcı seçimi geciken Eurovision’la ilgili ince eleyip sık dokuyan TRT, internet üzerinden yaptığı anketten de fikir sahibi oldu ve kararını halkın fikri doğrultusunda verdi. TRT ile maNga ön görüşmede de karşılıklı anlaştı. Önümüzdeki günlerde yarışma ile ilgili taraflar anlaşma yapacak.

Hayko Cepkin: Yarışmayı ciddiye almıyorum

Öte yandan önceki gün maNga grubu, Efes Dark tarafından düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı rock müzik yarışması “Rock’n Dark” yarışmasının Sirkeci Garı’ndaki basın toplantısına katıldı. Yarışmanın tanıtım toplantısında maNga, birlikte jüri üyeliği yapacağı Emre Aydın, Hayko Cepkin ve Gripin’le bir araya geldi. Toplantıda Eurovision Şarkı Yarışması gündeme geldi. Hayko Cepkin, “Eurovision gibi bir hayalim yok. Ben Eurovision’u pek ciddiye almıyorum. Ama gün gelip şahsıma teklif gelirse bir duruşum ve tavrım var ve yapmak istediklerime engel olunulmamasını isterim. Benim ilk beşe girmek gibi derdim de olmaz. Sonuncu olup sansasyon yaratma derdindeyim. Ajda Pekkan gibi olur mu bilmem ama mayo giyersem olur herhalde” dedi.

Emre Aydın: Teklif gelse reddederim

Eurovision için adı ilk geçen isimlerden biri olan Emre Aydın da tıpkı Şebnem Ferah gibi teklif gelse de kabul etmeyeceğini açıkladı. Aydın, “Benim kısa vadede ve orta vadedeki planlarım içerisinde Eurovision yok. Ben gitmiyorum zaten. Zaten gelen resmi bir teklif yok. Gelse de reddederim. Bana kimsenin resmi bir daveti olmadı. Bu onu değersiz hale getirmiyor. Umarım gitmek isteyen gider. Bir iki ay içerisinde Türkçe albümüm çıkacak sonra İngilizce albüm çıkartacağım” dedi.

KAYNAK

ufukcoskun

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Emre Aydın, sana kim teklif edecek zaten :).

Manga iyi tercih bencede,Hadise gibi şarkıyı ayağa düşürmesinler,orda burda çıkıp söylemesinler sürekli ,iyi bir şarkıyla derecede iyi olur :)

Senisma34

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
En ideal temsil edecek ekip. Hayırlı olsun

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Güzel bir iş bekliyoruz kendilerinden, hadi hayırlısı...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Manga sallar ortalığı. :)

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Linkin Park özentisi Manga. :) Rimi rimi ley daha iyiydi.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
çok yerinde bir karar.

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Süper haber.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
hayırlı ugurlu olsun

metallica91

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hayırlısı olsun ancak iyi bir tercih değil bence.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Eurovision fanları güne Manga'nın Eurovision'a gideceği haberiyle uyandı. Ama ortada 'minik' bir sorun var...

Manga grubunun bu yıl Eurovision'da Türkiye'yi temsil edeceği bugün gazetede yayımlandı. Ardından da Manga'yı bütün gazeteler ve TV'ler aramaya başladı. Telefona çıkan Manga'nın menajeri aynen şunları söyledi: "Sabahtan beri bütün TV ve gazeteler arıyor ama hala TRT'den arayan yok..."

KAYNAK

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Hayko gitse parçalar oraları da işte :D dikkate aldırmak lazım :p

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Manga iyi seçim olmuş bu yarışma amator ruhlu bir yarışma olarak görüyorum zaten kimse müzige falan bakmıyor komşusuna oy veriyor katılmasak daha iyi olur bence.

kryyltkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya hep olumlu yorumlar yapılıyor Manga kim arkadaşlar.. canlı performansını izlediniz mi hiç berbatlar ne ses ne de başka bişey. Stüdyoya girdiklerinde çıkıyor o sound.. Unutmayalım ki canlı söleyecekler orada ve Avrupa zaten linkin parka aşina Manga hiç ilgi çekici gelmeyecektir bir de manga yeni albümündeki duygusal parçalar gibi bir parça yaparsa eğer çok gülerim ya :D bu sene de patladık...

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Hayko'nun yorumu Fena :D

chausin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
siyasi ağırlık olmasa manga uzak ara birinci olur

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
mangadan güzel şeyler bekliyorum gerçi biraz tipten kaybediyorlar ama onu da hallederler herhalde bir şekilde :D

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Bence de manga iyi bir seçim. Hayırlısı.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
İlk 3'e gireriz. Manga iyi iş çıkartacaktır.

erdcan

Doçent
Reaksiyon puanı
14
manga yapar bu işi..(okadar da önemli bi yarışma değil ama manga yapar)

sabayon

Asistan
Reaksiyon puanı
6
e hani murat boz gidiyodu
gerci ikiside aynı değişen bişy olmıcak ertap erener çıkmaz bi elli yıl daha

Pesimistyle!

Müdavim
Reaksiyon puanı
50
Sizce şarkıya göremi puan veriyorlar ?
Bütün ülkeler her yerde olduğu gibi müziktede hep dost ülkelere ve kendi çıkarı olan ülkelere yüksek puan veriyorlar.
Sadece Türkiye bu konuda seçici değil.Bu duruma sevinelim miüzülelimmi orası muamma.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Böyle bir şeyde birinci olmak neden bize gurur veriyor anlamıyorum. Halbuki hiç umursamamalıydık bence.

calvaria

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bence Türkiye sırf isminde "euro" geçiyor diye bu saçma yarışmaya katılmamalı.

Öteki yandan manga bu yarışma için güzel bi şarkı çıkarırsa dinlemek açısından güzel olur.