2009 da Aslan Burcu

ELiTLiN

Üyecik
Aşk ve İlişkiler

Merkür Geri Hareketinin Siz Aslanlara Olan Etkisi
Sevgili Aslanlar, acısıyla mutluluğuyla, heyecanı durgunluğuyla bir yılı daha geride bıraktık. Şimdi önümüzde umutlarıyla, coşkusuyla, yüreğimizdeki inancımızla bir koca yıl daha duruyor. Umarım bu yıl size arzu ettiğiniz güzellikleri ve başarıları getirir. Evet Ocak 2009 aylık yorumunuza her zaman olduğu gibi Aşk hayatınızla alakalı konulardaki gelişmelerle başlıyorum. Bu alanda en etkili enerji iletişim ve haberleşme gezegeni Merkür gezegeninin 1 Ocak tarihinde karşıt burcunuz Kovada seyrine başlamasıdır. Durum böyle olunca sizin hayata bakış açınızla, partnerinizin düşünceleri arasında belli bir gerilim oluşabilir. Fakat bu gerilim arzu edildiği takdirde güce dönüştürülebilir ve anlaşma sağlanabilir. Zaten Merkür gezegeninin 11-31 Ocak tarihleri arasında yapacağı geri hareketi, siz ve partnerinizin ilişkiniz konusunda yeniden düşünme, sorunlarınızı gözden geçirme zamanınızın geldiğini göstermektedir. Gölgeli günlerini de hesaba katarsak başlangıcından bir hafta öncesi olan 4 Ocak ve bitiminden sonraki 7 Şubat tarihi yenilikler adına beklemede kalınması açısından önemlidir.
İlişkisi olmayanlar açısından bu enerjinin anlamı hayata bakış açınıza göre, bir beraberlikte ne aradığınızı belirlemenizi ve ilişki konusunda sorunlar yaşıyorsanız bunların nedenleri üzerinde düşünmenizi sağlayıcıdır. Bu enerjiyi bir onarım süreci olarak görürseniz, alacağınız önlemler sayesinde gerçekleşecek, yenilenme ve tazelenmenin önemini çok daha iyi kavrayabilirsiniz. Bu etki altında bireycilik duygusu yoğun olacağından her iki taraf da kendi bakış açısıyla hareket etmek isteyebilir. Oysaki yapılması gereken biz olmayı başarmaktır. Birbirinize destek ve güç olmaya devam ederseniz problemlerinizi çözmeniz de bir o kadar kolay olur. Bu tarihlerde birbirinden ayrı olanlar eski ilişkilerini gözden geçirebilir ve durumları tekrar değerlendirme altına alabilirler. Bu değerlendirme esnasında ne olursa olsun acil kararlar vermeyiniz, iyice düşününüz. Eğer yüreğinizdeki sevgi ve panterinizin ilişkiniz adına verdiği yoğun çabalar size göre yeterliyse geri hareketin bitiminde tekrar bir araya gelebilirsiniz.

Eğer çoktan bitmiş bir ilişkiyle, o zaman kendinize yeni bir yön tayin etmek için, geri hareket süresince gerçekçi bir şekilde düşünmeye çalışmalı ve düşündüklerinizi bitim tarihinden sonra yürürlüğe koymalısınız. Böyle zamanlarda eksikler çok daha net görüleceği için çözülmesi adına yapılması gerekenleri saptamak bir o kadar kolaydır. Bir önemli husus ise, yürümeyen bir ilişkiyi sırf bağımlı olduğunuz için sürdürmeye devam etmenizdir. İşte bu geri hareket bu konuda da gerçekleri görebilmeniz adına etkilidir. İlişkisi düzgün seyirde gidenler için bu enerjinin anlamı birbirinizle öncelikle arkadaş olmayı başarmanız, sorunlarınızı elbirliği içinde çözebilmeniz, destek sunmanız ve yön çizmeniz anlamına geleceği için yeni hedefler belirleyebilir, üzerinde düşünebilir, geri hareket sonrası bunları yürürlüğe koyabilirsiniz. Bütün bu gelişmelerde size destek olacak 26 Ocak yeniay hem devam eden hem de başlayacak ilişkiler açısından olumlu bir tarihtir. Sorunları düzeltmeye çalışırken size destek bir kuvvet ve yeni yollar keşfetmeniz adına olumlu bir güçtür.
Tüm burçlar için Merkür Geri Hareketi hakkında genel Not:
Merkür gezegeninin geri hareketi, başlangıç tarihinden önce kararlaştırılan, planlanan, görüşülen veya normal rutinde ilerleyen işler üzerinde hiçbir sorun OLUŞTURMAZ. Bu çok önemli. Çünkü mantıken düşünürsek dünyada onca insan yılın 365 günü çalışıyor ve bir örnek vermek gerekirse. Microsoft gibi bir kuruluş Merkür geri hareketinde kurulmuş. Demek oluyor ki, bu seneki geri hareket tarihlerine dikkat edeceğiz ve o tarihler arasında YENİLİK anlamındaki işlerden uzak duracağız. Bu tarihler gölgeli günlerini de hesaba kattığımızda başlangıcından(11 Ocak) bir hafta öncesi 4 Ocak, bitiminden(31 Ocak)bir hafta sonrası 7 Şubat önem taşıyor. Geri hareket dönemleri tadilat dönemidir. Yani onarım süreci. Eskiyle alakalı konular karara bağlanır, aniden karşınıza çıkabilecek olanlar ise beklemeye alınarak incelenir. Geri hareketin bitim tarihinden sonra da uygulanmaya başlanır.
Sırasıyla, sözel ifade, internet dünyası, öğrenme ve öğretme kapasitesi, dinlemek, okumak, her türlü görüşme, pazarlıklar, diğer insanlarla yaptığımız yasal anlaşmalar, kontratlar ve çok özel dökümanlar Merkür gezegeninin astrolojik olarak etkisi altında olan olgulardır. Ayrıca bilgisayar dünyasındaki yazılımcıların yazdığı kodlamalarda, nakliyat ve en önemlisi seyahatler konusunda da etkilidir.
İşte bütün bunlar üzerinde astrolojik olarak denetimi sağlayan Merkür gezegeninin geri gidiş evresinde terslikler, gecikmeler ve kontrol dışı olaylar yaşatmaya başlar. Bu durumlar her geri hareket döneminde oldukça sık rastlandığı ve hemen her insanın başına bir veya birkaç kez geldiği için, artık herkes tarafından bilinmekte ve kişiler bu tarihleri oldukça önemsemekteler. Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez.

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.
Sevgili Aslanlar, 5 Ocak 2009 itibariyle karşıt burcunuz Kovada ilerlemeye başlayacak Jüpiter gezegeni 18 Ocak 2010 tarihine kadar bu pozisyonunu sürdürecektir. Bu enerji özellikle ciddi ilişkiler ve evlilikle alakalı konularda beklenmedik gelişmelerin yaşanması açısından önemli gözüküyor. Jüpiter bundan önceki Kova burcu pozisyonunu 1997 Ocak ayında gerçekleştirmiş ve o zaman da yine siz Aslanlar için etkili bir zaman dilimi olmuştu. Şimdi o yıllara dönüp hatırlarsanız belki bir çoğunuz için ilginç bir sene olduğunu hatırlayabilirsiniz. Kova burcu özgürlük, arkadaşlık, sosyal ilişkiler kısaca orijinalliğin simgesi olduğu için, bu dönemde aynı bu tanıma uygun kişi veya kişilerin hayatınıza girmesi, eşiniz, partnerinizin bu tarz davranışlar sergilemeye başlaması, sizinle sevgili olmaktan ziyade bir arkadaş gibi paylaşımlarda bulunması mümkündür. Yani ilişkilerde uyum ve dengenin sağlanması için, her iki tarafın da birbirinin farklılıklarına saygı gösterecek şekilde ilişki kurması gerekmektedir. Zaten bu tarihler arasında genelde, karşınıza çıkan kişinin, kendi kimliğine sahip çıktığını, gerçekçi bir bakış açısına sahip olacağını söylemek mümkündür.
Sizi pohpohlamasını beklemek yerine, bir ilişki içinde eşit haklara sahip olduğunuzu ve partnerinizin yeri geldiğinde size karşı gayet gerçekçi davranacağını bilerek şimdiden kendinizi ayarlayınız. Bu süreçte evliliklerde özgür yaklaşımlar göze çarpabilir. Değişim aile yaşamınızdan tutun da, ilişkinizle alakalı her konuda önemli hale gelebilir. Kaldı ki, Satürn gezegeni 29 Ekim 2009 tarihinde evlilikle birebir alakalı Terazi burcunda seyrine başladığında zaten geleneksel aile kavramı üstünde önemli değişimlere neden olacağından, Jüpiterin Kova burcu seyri bu durumun ön provası anlamına gelebilir. Bu enerji altında yapılması gereken, her iki kişinin de, bir bütün oluşturduğu fikrini kabul etmektir. Yani evlilikte, bir tarafın diğeri üzerinde hakimiyet kurması veya taviz vermesi yerine her iki kişinin de kendi farklılıklarını ön planda tutacak şekilde hareket etmesi bu dönemin etkili oluşumlarından birisidir. Siz Aslanlar bu süre içinde oldukça bağımsız ve farklı bir beraberlik yaşayabilirsiniz. Klasik evlilik modellerinden çok ayrı beraberlik yaşamanız bu enerji altında mümkündür. Birlikte olunan eş, orijinal, yaratıcı, yeniliklere açık, sizi değişimlere yöneltebilecek karakter yapısında olabilir. Evliliğinizde de eşinizin özgür tavırlar sergilemeye başlaması, hakları konusunda ısrarlı olması mümkündür. Bu tarihler arasında ilişki konusunda yaratıcı, arkadaşça, paylaşımcı davranmanız şarttır. Beraberliklerin imza altına alınması veya imza altına alınacak bir beraberlik yaşanması enderdir. Genelde bu süreçte evliliğe bakış açınızı yeniden düzenlemeniz gerekebilir. 15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, özellikle evliliğiniz ve ciddi ilişkiniz konularında, ani kararlardan uzak durmanız, ilişkinizi yeniden ele alarak aksayan noktaları düzenlemeniz açısından son derece önemlidir.
İş ve Kariyer
Sevgili Aslanlar Ocak ayı gelişmelerini iş hayatınız açısından değerlendirmeye öncelikle yöneticiniz Güneş gezegeninin 21 Aralık tarihinde başlayan Oğlak burcu etkinliğinden söz ederek başlamak istiyorum. Bu enerjinin sizler açısından anlamı, çalışma hayatınız başta olmak her alanda sorumluluklarınızın daha fazla farkına varacağınız ve belirsizlik içeren bazı durumlar karşısında yine de görevlerinizi layıkıyla yerine getireceğiniz bir zaman dilimi olarak önem taşımaktadır. Belki istediğiniz konumda olmayabilirsiniz veya beklediğiniz bazı haberler ulaşmıyor olabilir. Bunlara rağmen hayat devam ediyordur ve otorite konumunda bulunan kişiler sizden işlerinizi düzgün bir şekilde yapmanızı istiyorlardır. İşte bu süreç bu ve buna benzer şekilde gelişebilir. Bir Aslan ateş grubunun önder kişisi olarak ve astrolojik açıdan Güneşin özel çocuğu olarak, ısı ve ışığını asla azaltmadan sorumluluk hissi içinde hareket etmeli, yılgınlık göstermeden ilerlemelidir. Güneş zodyakta ilerlemesini sürdürürken, her yıl bu noktaya geldiğinde sizler daha düzenli ve disiplinli olmak gereği duyabilirsiniz. Sanki hayat üzerinizde baskı oluşturarak size, hadi bakalım neleri hedefliyorsun, ne durumdasın, bundan sonra nasıl bir yol izlemeyi düşünüyorsun tarzında sorular sorabilir.
Hatta bazen bu baskı öylesine fazlalaşır ki, psikolojik açıdan kendinizi yalnız, başarısız ve elinizde hiçbir şey kalmayan bir kişi gibi görebilirsiniz. Oysaki asıl o anda bir şeyler yapmak çok daha kolaydır. Çünkü hissedilen bu baskı sizin için harekete geçme zamanının geldiğinin göstergesidir. Siz bu tarihler arasında kendi içinizdeki düzeni ve kendi doğanızda bulunan yeteneklerinizi hayata sunmak durumundasınızdır. Yani Güneşin çocukları olarak yaratıcılığınızı iş hayatınızda ön plana çıkarma zamanınızdır. Tabi ki bir Aslanın bu denli içsel baskı altında kimi zaman kendini çerçevelenmiş gibi hissetmesi mümkündür. Çünkü o özeldir ve özel bir kişi olduğunun bilinci içinde herşeyin ayağına gelmesini bekleyebilir. Oysaki bu süreçte hiçbir şey ayağınıza gelmez. Siz bizzat kendi geleceğiniz adına hareket etmek ve ben buradayım demek durumundasınızdır. Yani bir öğretide dediği gibi, egonuzdan sıyrıldığınız an, asıl doğumunuz başlamıştır. Güneş astrolojik açıdan kimlik evinizin de yöneticisi olduğundan sizler açısından bu seyirin bir başka anlamı ise, kendinizi dış dünyada ifade ederken, toplumsal arenadaki yerinizin yani kartvizitinizin önemi ortaya çıkabilir. Siz ne kadar başarılı, kendinizden emin ve güçlü olmaya, sorumluluklarınızı yerine getirmeye çalışırsanız, biliniz ki, o denli kuvvetli, iktidar sahibi ve özel biri olduğunuzu dışarıdaki insanlara gösterebilirsiniz. Bu süreci her açıdan gayet iyi değerlendireceğinizi düşünüyorum.
İş hayatınızla alakalı konularda şimdi ele alacağım enerjiniz ise, 27 Aralık tarihinde başlayan ve 4 Şubat tarihine kadar devam edecek, mücadele ve istek gücünün astrolojik temsilcisi Mars gezegeninin güçlü yansımalar sunacağı Oğlak burcundaki etkinliğidir. Öncelikle size bu enerjinin olumlu yönde kullanımından söz etmek istiyorum. En başta çalışma hayatınız olmak üzere yaşamsal açıdan zorunlu olduğunuz uğraşılarınız ve sağlığınız konularında etkili olabilecek Mars Oğlak burcu enerjisi, ciddi, disiplinli, planlı bir şekilde hareket etmeniz halinde sorunlarınız adına mücadele etmenizde ve isteklerinizi gayet düzgün bir yol izleyerek elde etmenizde sizi destekleyici gayet güçlü bir enerjidir. Bunu yapabilmenin yolu ise, öncelikle hedeflerinizi tekrar gözden geçirmeniz, ne yönde gitmektesiniz veya amacınız tam olarak nedir bunları saptamanızdır. Yani iyi bir planlama yapmak gerekir. Ondan sonra hedefinize ciddi bir kararlılık içinde kitlendiğiniz zaman bu süreci gayet olumlu geçirmeniz mümkündür. Şimdi bu enerjinin bir de farklı yönleri hakkında sizi bilgilendirmek isterim. En başta birlikte çalıştığınız insanlar üzerinde hakimiyet kurmanıza veya sizin için önemli olan her konuda kendi isteklerinizi dayatmanıza, elde edemediğinizde ise, hırslanmanıza hatta sırf bu yüzden depresif davranmanıza, karamsar düşünmenize, hayatın size karşı acımasız davrandığını düşünmenize neden olabilir. Madem böyle etkileri olduğunu biliyoruz. O zaman size düşen olumlu şekliyle kullanmak ve süreci gayet iyi değerlendirmek olmalıdır. Tercih sizin.
Parasal Durumunuz

Finansal konularda Ocak ayı içinde etkili olacak Venüs gezegeninin Balık burcu seyri gerek başkalarıyla paylaşımda bulunduğunuz ve gerekse dışarıdan bir şekilde elde etmek istediğiniz paralar konusunda sizi destekleyicidir. 3 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında etkili olacak bu enerji, yaşamınızla ilgili her türlü konuda inancınızı yükselticidir. Aslında Ocak ayındaki yansımaları düşünürsek, tüm burçlar için farklı alanlarda olan bu enerjiye hakikaten ihtiyaç var. Bir yandan tüm ay boyunca planlama, iletişim, organize faaliyetler konusunda iletişimsel olarak durgunluğa yol açacak Merkür geri hareketi, diğer yandan kendi kazanımlarınız açısından para evinizde 31 Aralık tarihinde geri hareketine başlayacak Satürn gezegeni yılın bu ilk ayının kendi içinde ağırlık taşıdığını göstermekte.

İşte tam bu noktada siz Aslanlar başta eş geliri, aile desteği gibi yollarla fazla miktarda olmasa da, gelecek olan bu paralar sayesinde rahat bir nefes almanız mümkün. Balık burcundaki Venüsün bir başka anlamı ise, sizi üzen ve rahatsız eden sağlık, borç, gizli ilişki gibi konulardaki sıkıntılarınızı bir nebze olsun giderici bir etki de yaratabilir. Ayrıca sigorta gelirleri, hiç ummadığınız bir yerden gelen para, sanatsal alanlardan elde edilen gelirler gibi konularda da destekleyicidir.

Örneğin evini kiraya verenler için bu enerji, alınacak depozito ve peşinatın göstergesi olabileceği gibi, kimileriniz için sigortadan elde edilecek bir gelir, eşinizin maaş artışı veya ikramiyeyi işaret ediyor olabilir. Yalnız her Aslan aynı olayları yaşamayacağına göre, bazı Aslanlar için bu enerji biraz önce yazdığım konularda Merkür geri hareketi boyunca beklemede kalmanın ve bu paraları elde edebilmek adına beklemenin de göstergesi olabilir. Yapılacak düzenlemeler sonucunda Şubat ayının ilk haftaları bu paralar elinize geçmeye başlayabilir. O nedenle elinize geçenlerin kıymetini bilmenizi ve gelecek olanlar adına sabırlı davranmanızı öneriyorum.

Satürn gezegeninin geri hareketinden gerek 2009 yıllık yorumlarınızda gerekse Aralık ayı yorumlarınızda oldukça geniş bir şekilde bahsettim. O nedenle burada tekrar bahsetmiyorum. Fakat bu enerjiyi her zaman göz önünüzde tutmanız gerektiğini söyleyebilirim. Çünkü 2009 yılının Ekim sonuna kadar Satürn, özellikle parasal konularda sistemli ve planlı yaşamanız adına uyarıcı görevini sürdürecektir. Bu enerjiyi es geçebilmek kesinlikle mümkün değildir. Bilakis doğum haritalarında Satürn enerjisi düşük, zayıf veya zararlı konumda olan kişilerin, Jüpiter gezegeni güçlü olsa dahi, ele geçen paraların geldiği gibi gittiğine, bereketi olmadığına çok kereler şahit olmuşumdur. Yani biz insanoğlu ne olursa olsun, hesabımızı bilmeli, sorumluluklarımızı yerine getirmeli, çalışmalı, kazandıklarımızı belli bir bütçe içinde harcamaya özen göstermeliyiz. Bu son derece önemli. İşte Satürn gezegeninin de siz Aslanlara Eylül 2007 yılından bu yana öğretmeye çalıştığı ders bu. Bu dersi tam anlamıyla öğrenmeniz ise, doğum tarihlerinize göre Ekim 2009 ve Temmuz 2010 yıllarını bulacaktır.
Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-12-13-16-17-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-7-18-19-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 20-21-22
Yeniay :12-13
(Ay gezegeninin Aslan burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 26-27

(Ay gezegeninin Kova burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.
Sevgili Aslanlar, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmenizi, gönlünüzün tüm arzularının gerçeğe dönüşmesini temenni ederim.
 

Son mesajlar

Üst