2000 civarı hangi telefonu almalıyım

Bu konuyu okuyanlar

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Yazım uzun, zaman ayırıp okuyanlara şimdiden teşekkürler :)

Merhaba arkadaşlar, note 2 ile üçüncü yılımın ardından yeni bir telefon alma vaktim geldi. Telefondan beklentilerimi yazayım önce.. Deli gibi sosyal medya kullanmam. instagram,twitter,facebook sadece. snapchat vs kullanmıyorum. whatsapp ve mail kullandığımı söylememe sanırım gerek yok ama olsun :) sarjının 2 gün gitmesine gerek yok, olsa hayır demem ama 1 günü çıkaran telefon yeterli olur. daha azı kabul edilemez..
klasik bir kullanıcıyım, yolda giderken müzik dinlerim. en fazla 5 dakika video izlerim. gerisi sosyal medya (max 2 saat gün içerisinde). aklımdaki telefonlar :

1- iPhone se -- iphone kullanmak istiyorum çünkü siri vs birçok güzel ayrıntısı var. ayrıca telefon bağımlılığını sevmem, küçük ekran olması bu yönden hoşuma gitti. fakat sarjı nasıl gider bilemiyorum ayrıca 2bin küsür bara verip (64gb) diğer markalar 2k ekran kullanırken benim bu çözünürlüğü kullanmam garip geliyor. takmam çok fazla ama insan para vermişken olsun istiyor. ön kamerası da bence kötü değil.

2-sony xperia z5/z5premium : sanal tuşlarını sinir bozucu buluyorum, ekrandan çok fazla yiyor. ayrıca ısınması büyük bir dert benim için, telefon değişmemin bir sebebide bu. kasasını ise çok şık buluyorum

3-note 5 : daha dün note 7 tanıtıldı. tanıtılmadan önce ciddi ciddi note 5 düşünüyordum fakat şimdi hem amiral gemisi olmaması hemde note 7 nin bayağı iyi olmasıyla biraz düştü gözümde.

4- ikinci el 6s : 2.el ürün almayı , helede iphone almayı hiç güzel bulmuyorum. sarjı yıpranabiliyor ayrıca sıfır kutu açmayı yeğlerim :).

sizce hangisi olmalı. 2 sene garanti, zorlamayla da olsa 3 seneyi görmesini istiyorum.

MeshLoobie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Note 5'i hafife almayın derim o telefon uzunca bir süre idare eder sizi lakin samsung etmez malum yazılım desteği 2sene sonra kesiliyor bu bağlamda tahminimce güncellikten yana olduğunu düşünerek senin için 2.el iPhone 6s almanı öneririm tabi temiz bulabilirsen :)

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
iPhone SE şu anda Vatan.com'da 1899 TL bence küçük ekran sorun değilse beklemeden almalısın.

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
iPhone SE şu anda Vatan.com'da 1899 TL bence küçük ekran sorun değilse beklemeden almalısın.
sorun mu değil mi kullanmadan bilemiyorum maalesef :) ayrıca applestore da peşin ödemelerde yapılan %4 indirimle aynı fiyatta oluyorlar. 64gb almayı düşünüyorum eğer se de karar kılarsam. 2399 tl oluyor. ayrıca wireless beats kulaklık veriyorlar mağazada öğrenci kimliği ile alınca. fakat se de var mıydı bu kampanya emin değilim

Speedster

Profesör
Reaksiyon puanı
319
sorun mu değil mi kullanmadan bilemiyorum maalesef :) ayrıca applestore da peşin ödemelerde yapılan %4 indirimle aynı fiyatta oluyorlar. 64gb almayı düşünüyorum eğer se de karar kılarsam. 2399 tl oluyor. ayrıca wireless beats kulaklık veriyorlar mağazada öğrenci kimliği ile alınca. fakat se de var mıydı bu kampanya emin değilim
Evet kardeşim kampanya SE'yi kapsıyor

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Note 5 alabilirsin hepsiburadaya falan bak derim yada ithalatçı garantili lg g5