2000-3000 TL Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Merhaba arkadaşlar telefon aldığımda oyun çok oynayacağım sosyal medya orta YouTube video çok izleyen de biriyim.
Tabi almışken tasarım, özellikler ve kamera olarak da iyi olsun istiyorum Redmi Note 8 Pro ve mi 9T arasında kaldım daha çok mi 9T alasım var tasarım.
Ekrandan parmak izi okuma tam ekran kamera da iyi yönleri var aradaki 500 TL'ye değer mi onu merak ediyorum bir de 64 GB yeter mi ben 128 GB almayı düşünüyorum yüzlerce video müzik yüklemeceğim şu an 16 GB hafızalı telefon var yani en popüler oyunları tüm uygulamarı yüklesem 64 anca olur fotoğraflar falan derken 128 GB almak mı yoksa 64 GB'da yeter der misiniz?
Yeni çıkacak telefon modelleri olacak Redmi Note 9 Pro ya da başka markaların modelleri fiyat olarak 2000-3000 TL arası olmayacak tahminimce ama.
Bu yönüyle daha iyi beklersen uzun kullanımda memnun eder pişman olmazsın derseniz önerilerini isterim.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Şuan alacaksanız Redmi Note 8 Pro, biraz bekleyebilirseniz Realme 6 Pro öneririm.

G90T'ye laf edenlere kulak vermeyin derim, kendim cihazı 6 aydır kullanıyorum, hiç sorun yaşamadım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
128 GB'ı yetiremiyorum ben. 64 devri bitti gibi sanki. Mİ9T'ye bütçen yetiyorsa alabilirsin. Realme X2 de olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Realme XT işlemcisi bır tık güçsüz bunlardan ama hem daha ucuz hem ona reğman 128gb hafıza kartı desteği var ekran super amoled tercih edilebilir bir seçenek o da.

Timurid

Profesör
Reaksiyon puanı
835
ekran açısından lgv30+plus
bataryada m31
oyun oynayacaksan mi 8
günlük kullanım dersen oppo reno 2z

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bende Mi 9T 128 GB almayı düşünüyordum.
Ben youtube kanalına içerik çıkarıyorum bugün atarım diye düşünüyorum. Benim koyduğum cihazlarda hemen hemen bunlardı 2500-3000 TL arasına. Mix 2S ile Mİ8 falan da var.
Oyun oynayacağım diyorsun bu cihazlarda 845 var ve bu bandın açık ara en güçlü işlemcileri. İkisi de 64GB ama hafıza kartı destekleri var mı hatırlamıyorum.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhaba arkadaşlar telefon aldığımda oyun çok oynayacağım sosyal medya orta YouTube video çok izleyen de biriyim.
Tabi almışken tasarım, özellikler ve kamera olarak da iyi olsun istiyorum Redmi Note 8 Pro ve mi 9T arasında kaldım daha çok mi 9T alasım var tasarım.
Ekrandan parmak izi okuma tam ekran kamera da iyi yönleri var aradaki 500 TL'ye değer mi onu merak ediyorum bir de 64 GB yeter mi ben 128 GB almayı düşünüyorum yüzlerce video müzik yüklemeceğim şu an 16 GB hafızalı telefon var yani en popüler oyunları tüm uygulamarı yüklesem 64 anca olur fotoğraflar falan derken 128 GB almak mı yoksa 64 GB'da yeter der misiniz?
Yeni çıkacak telefon modelleri olacak Redmi Note 9 Pro ya da başka markaların modelleri fiyat olarak 2000-3000 TL arası olmayacak tahminimce ama.
Bu yönüyle daha iyi beklersen uzun kullanımda memnun eder pişman olmazsın derseniz önerilerini isterim.

Realme X2 öneririm 2950'ye tam bir canavar içinde SD730G var XT biraz sönük bir telefon işlemci hariç her özelliği X2 ile hemen hemen aynı ama ben yerinde olsam X2 alırdım
Mİ9T kullanıyorum tavsiye de ediyorum hafıza sorusuna gelecek olursak bugün bir telefon alıyorsan en az 64 gb olmalı ama eğer 200 tl daha arttırabilirim dersen 128'lik al derim ben 64 gb mavi modeli kalmadığı için 128 gb mavi modelini aldım ileride hafıza problemi yaşamak istemiyorsan 128'lik al derim çünkü micro sd girişi yok
RN9 Pro'yu salla derim çünkü bu sene Redmi olmamış Realme 6 serisi daha iyi en azından 90hz ekran tazeleme hızı var her ne kadar IPS panel kullansa da
Mİ9T ile ilgili kafana takılan soru varsa beni etiketleyip sorabilirsin veya bana mesaj atabilirsin gerçi son 3 aydır kullanamıyorum telefonu geçici olarak ablama verdim ama kullandığım süre zarfında sana deneyimlerimi anlatabilirim

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Ikisi arasında oyun performansı daha iyi olduğu için Redmi note 8 pro öneririm.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Realme X2 öneririm 2950'ye tam bir canavar içinde SD730G var XT biraz sönük bir telefon işlemci hariç her özelliği X2 ile hemen hemen aynı ama ben yerinde olsam X2 alırdım
Mİ9T kullanıyorum tavsiye de ediyorum hafıza sorusuna gelecek olursak bugün bir telefon alıyorsan en az 64 gb olmalı ama eğer 200 tl daha arttırabilirim dersen 128'lik al derim ben 64 gb mavi modeli kalmadığı için 128 gb mavi modelini aldım ileride hafıza problemi yaşamak istemiyorsan 128'lik al derim çünkü micro sd girişi yok
RN9 Pro'yu salla derim çünkü bu sene Redmi olmamış Realme 6 serisi daha iyi en azından 90hz ekran tazeleme hızı var her ne kadar IPS panel kullansa da
Mİ9T ile ilgili kafana takılan soru varsa beni etiketleyip sorabilirsin veya bana mesaj atabilirsin gerçi son 3 aydır kullanamıyorum telefonu geçici olarak ablama verdim ama kullandığım süre zarfında sana deneyimlerimi anlatabilirim
Mi 9T daha çekici geliyor bana bu fiyat bandında ki telefonlar içinde.Her hangi bir sorunla karşılaştın mı kamera konusunda neler dersin genel olarak özet geçersen sevinirim.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Mi 9T daha çekici geliyor bana bu fiyat bandında ki telefonlar içinde.Her hangi bir sorunla karşılaştın mı kamera konusunda neler dersin genel olarak özet geçersen sevinirim.
Hiçbir sorun ile karşılaşmadım pil performansı da çok iyi %96 şarj ile evden çıktım ve %66 ile eve döndüm yani bataryası yoğun kullanımda 1 günü rahat çıkarıyor kameraya gelirsek ben öyle foto ve video manyağı biri değilim ama ön ve arka kamerası gayet yeterli ne de olsa Sony sensörü kullanıyor ki bu sensör pahalı bir sensördür maliyeti arttıran sensörlerden biridir video performansı iyi değil çünkü 3 aydır ablam kullanıyor ve beğenmedi bir de OIS yok baştan söyleyim onun haricinde ekran batarya ve performansı fazlası ile işimi görüyor ve almak isteyenlere almayı düşünenlere de şiddet ile tavsiye ediyorum sırf tam ekran tasarım ve amoled ekran için bile alınır öyle diyim SD730 da çok performanslı bir işlemcidir gönül isterdi ki Mİ9T Pro alayım ama bütçe yetmediği için Mİ9T aldım memnun değil misin diye soracak olursan gayet memnunum zaten telefonda oyun oynayan biri değilim

Kasım 2019'a kadar bende Mİ9T hastasıydım psikopat gibi fiyatının düşmesini bekledim tabi arada aklımı RN8 Pro da çeldi ama amoled ekran SD730 ve tam ekran tasarım beni cezbettiği için kimse beni kararımdan döndüremedi o kadar da inatçı biriyim 128 gb mavi modelini 2800'e aldık daha doğrusu ablam aldı onu da ikna etmem hiç kolay olmadı yalvar yakar zar zor ikna ettim ablama kalsa RN8 alırdı bir de ben 5 yıl İPhone 5s kullandıktan sonra geçtim düşün yani benim yeni bir telefona geçmem hiç kolay olmadı

Son düzenleme:

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
önce 2300-2400 seviyelerine düşmesi gerek 2950'ye alınmaz

Hocam Realme 6 serisi çıkmışken X2 alınmaz derim, Pro versiyon beklediğim pahalı çıktı ama normal versiyonu öneririm. 2400 liraya güzel cihaz.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam Realme 6 serisi çıkmışken X2 alınmaz derim, Pro versiyon beklediğim pahalı çıktı ama normal versiyonu öneririm. 2400 liraya güzel cihaz.
Hocam 2400 tl 21-28 nisan arasında geçerli bu aralıkta ablam alamaz ki kampanyasız 3100 tl o da Realme 6 için saçma
Hocam yapma gözünü seveyim X2 daha mantıklı değil mi işlemci ve ekran olarak 6 Pro'dan daha iyi

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Mi 9t daha kaliteli malzeme realme x2 daha yüksek hafıza sunuyor. Kamera mi9t tarafında gerçeğe daha yakın görüntü veriyor.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Mi 9t daha kaliteli malzeme realme x2 daha yüksek hafıza sunuyor. Kamera mi9t tarafında gerçeğe daha yakın görüntü veriyor.
Kamera olarak Mİ9T daha iyi çünkü Sony sensörü kullanıyor

Bende Mi 9T 128 GB almayı düşünüyordum.
al derim bende 128 GB Mavi rengi var çok memnunum ama malesef deli gibi parmak izi bırakıyor siyah rengini de öneririm eğer mavi almasaydım bende siyah alırdım bir de karbon siyahı cidden arka tasarımı çok başarılı ve oldukça premium bir hava katıyor

Son düzenleme:

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Hocam 2400 tl 21-28 nisan arasında geçerli bu aralıkta ablam alamaz ki kampanyasız 3100 tl o da Realme 6 için saçma
Hocam yapma gözünü seveyim X2 daha mantıklı değil mi işlemci ve ekran olarak 6 Pro'dan daha iyi

Hocam siz ne zaman ordaki fiyatlarla satıldığı gördünüz?:) Tahminimce ilk partileri 2400'den satarlar sonra kalanlar 2700 seviyesinden satılır.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam siz ne zaman ordaki fiyatlarla satıldığı gördünüz?:) Tahminimce ilk partileri 2400'den satarlar sonra kalanlar 2700 seviyesinden satılır.
hocam giriş fiyatı 3100 tl 21-28 nisan tarihleri arasında 2400 tl diyor hep bu fiyatlarda kalmayacak ama düşüp düşmeyeceği de belirsiz haziran veya temmuz'a kadar Realme 6 Pro 2400'e düşer mi bunu kestiremiyoruz

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
hocam giriş fiyatı 3100 tl 21-28 nisan tarihleri arasında 2400 tl diyor hep bu fiyatlarda kalmayacak ama düşüp düşmeyeceği de belirsiz haziran veya temmuz'a kadar Realme 6 Pro 2400'e düşer mi bunu kestiremiyoruz

Hocam orada sonradan şu fiyatla satılacak diyerek belirttikleri rakama takılmayın. Asla 3100'de satılmaz. Üreticiler hep böyle yapıyor, sonra 200-300 tl daha düşük bir fiyatla ilerliyorlar.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam orada sonradan şu fiyatla satılacak diyerek belirttikleri rakama takılmayın. Asla 3100'de satılmaz. Üreticiler hep böyle yapıyor, sonra 200-300 tl daha düşük bir fiyatla ilerliyorlar.
o zaman sizin mantığınıza göre Realme 6 2800 tl pro modeli de 3600'den mi satılacak ?
hocam akıllı mantıklı adam 3600'e Realme 6 Pro almaz

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
o zaman sizin mantığınıza göre Realme 6 2800 tl pro modeli de 3600'den mi satılacak ?
hocam akıllı mantıklı adam 3600'e Realme 6 Pro almaz

Zaten bana göre şuan serinin en mantıklı cihazı 8/128 Realme 6.

Realme 6 Pro'nun durumunu Mi 9T'ye benzettim. O da ilk 3800'le girip şuanki fiyatlara kadar düşmüştü. Umarım tahmin ettiğim gibi 3000'e kadar düşer.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Realme 6 Pro'nun durumunu Mi 9T'ye benzettim. O da ilk 3800'le girip şuanki fiyatlara kadar düşmüştü. Umarım tahmin ettiğim gibi 3000'e kadar düşer.
3000'i pahalı bulur almaz yani fiyat konusunda zor ikna edilir ablam

ablam haziran'a kadar telefon alamaz yani ben haziran'a kadar telefonsuzum

Son düzenleme: