20 yaş altı seyahat kısıtlaması

Bu konuyu okuyanlar

Glenkee

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Arkadaşlar 16 yaşındayım evde bunaldım.Dışarı çıkamıyoruz,allahtan evde oturmak beni çok zorlamıyor ama dışarı çıkmaya ızin verdiklerinde de çıktığımız takdirde ortalık kalabalık oluyor.Birde biz çıkınca virüs bulaşma şansı daha çok artıyor.O yüzden ben çıkmamaya çalışıyorum.futbolcuyum delirecem artık köye gidip halı sagay gitmek istiyorum.Tekirdağda oturuyorum.Köyüm kırklareli de! Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamaya göre seyahat yasaklaması kalkmış ama 20 yaş altına yasak pazartesi günü ama biz yine de şehir dışına gidemeyecek miyiz?Yine mi yürüme mesafesine tabi tutunacağız.Onum bir açıklaması yapılmadı.Bildiğiniz birşey varsa söyleyin anneannemi özledim arkadaşlarımı özledim Denizi özledim.Köue nasıl gidicem?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
18 yaş altına sokağa çıkma yasağı devam ettiği için otomatik olarak zaten şehirlerarası yasağın bulunuyor. Ancak ailece seyahat izni alırsanız daha doğrusu bir yere ailenle gidersen bir sorun olacağını sanmıyorum, ailene bağlı yaştasın sonuçta. Büyüklerin köyünüze yola çıkmadan önce yetkili makamlara durumu anlatsın, muhtemelen izin kağıdı gibi bir şey verilecektir.
Kastettiğin tek başına gitmek ise muhtemelen gitme ihtimalin yok.