20 yaş altı kişilere sokağa çıkma yasağı geldi!

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Huylu huyundan vazgrçmez derler, ama bugün markette ilk defa insanlar dip dibe girmedi. Keçiören insanını tanıyan bilir zaten, kaba saba bir şeydir, yolda sana yol bile vermez. İlk defa market kuyruğunda bir sıra görüdm düzgün, düzenli uzaklık kuralına uymuşlar:D
İlerleme var o zaman

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Benim profilimde 33 yaş gözüküyor. Ancak gerçek yaşım 15, 33 değil. Çünkü kötüye kullanılmaması için. Bu arada yani evde sıkılıyordum, şimdi daha da sıkılmaya başlayacağım herhalde. Çünkü zaten çıkamıyordum, şimdi hiç çıkamayacağım. :(

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Benim profilimde 33 yaş gözüküyor. Ancak gerçek yaşım 15, 33 değil. Çünkü kötüye kullanılmaması için. Bu arada yani evde sıkılıyordum, şimdi daha da sıkılmaya başlayacağım herhalde. Çünkü zaten çıkamıyordum, şimdi hiç çıkamayacağım. :(
Burada önemli olan yaş değil dostum, yazdığınız mesajın kalitesidir.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Çok güzel bir uygulama keşke bunu 30 yaşa da çekse Cumhurbaşkanı olması gereken bu güzel bir uygulama ama eksik keşke 30 yaşa kadar çekse Sayın Cumhurbaşkanı bu kesinlikle doğru bir uygulama...

33 yaşından küçük ve 34 yaşından büyük herkese uygulanmalı.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Aylardır/haftalardır insanlar maske almasın diye, maske sağlıklı insanda işe yaramıyor dediler. Bu yüzden de bir kesim insanlar buna güvenip maske almadı. Şimdi kalkmış toplu alanlarda (market vs.) maskeyi zorunlu yapıyorsun. Karar yanlış demiyorum.

Ama diyebilirsiniz ki; sağlıklı insanla beraber hasta insanlar da takacak. Doğru, ben de en başından beri böyle düşünüyorum. Ama insanlar maske almasın diye algı yaptılar. Maske fiyatları uçtu. Şimdi maske takmak zorunlu. Devlet ve medya algı yaptı.

Şu an devletin ve medyanın açıkladığı hiçbir açıklamanın güvenirliği kalmadı.
Erzak sıkıntısı da yok diyorlardı. Yarın ne olacak, göreceğiz.

Herkes kendi kişisel tedbirini alsın bence.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Zaten dışarı çıkmıyoruz bence 30 ada yükseltilmeli
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternet alişverişi
Migros Sanal Market veya İstanbulda yaşayan varsa Hepsiburada. Ben Ankara'da denedim, Migros gayet hızlı. Ama hijyeninden açıkçası pek emin değilim.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Migros Sanal Market veya İstanbulda yaşayan varsa Hepsiburada. Ben Ankara'da denedim, Migros gayet hızlı. Ama hijyeninden açıkçası pek emin değilim.
Bu arada A101 ve ŞOK'un da sanal mağazası var.
Ankara'da Migros Sanal Market dışında Yunus Online falan da vardı önceden.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Öyleyse bir de ŞOK'u da denerim bir ara.
Şok'un yeni açıkladı zaten.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
20 yaş altı ve 60 yaş üstü sokağa çıkma yasağı. Ve Büyük şehirlere seyehat yasağı (Zonguldak dahil edilmiş) Giriş çıkış yasağı, özel araçlar da dahil.

Hastalığın tesbit edilmesi imkansız olduğundan maske artık toplu bulunulan alanlarda herkese mecburi. Uymayanlara hukuki işlem başlatılacakmış. Ve ek olarak yerel yönetimler kendi kısıtlamalarını da ekleyebileceklermiş.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Bu iş kardeşlere yaradı desenize. Artık ekmek almaya abiler gidecek :)

Şaka bir yana, İnşallah en kısa sürede kurtuluruz şu virüs belasından.