2 Terabyte Bu Hafta Geliyor!

2 Terabyte depolama alanına sahip olan sabit disk, bu hafta dünyada piyasaya çıkacak. Bu defa kendisine hakim olamayıp kullanıcılara yeni masraf kapısı açan üretici hangisi?

1,5 terabyte'lık diskler artık eskidi! Yeni moda 2 TB depolama alanını tek bir 3,5 inçlik diskte sunmak ve Western Digital bunu yapmış durumda. Western Digital'in bu hafta duyuracağı 2 TB'lık disk, en üst performansa adanmış bir ürün değil. Western Digital, enerji tasarrufu sağlayan disk ailesi Caviar Green serisine gelen bu devasa sabit disk, daha makul okuma ve yazma oranları daha uzun gecikme süreleri ama karşılığında da daha az enerji tüketimi vaat ediyor.
 ​
 

Rapchy

Rektör
Onursal Üye
1tb den korkuyorum 2 tb hayatta almam bişey olurda yanarsa kendimi bidaha toplayamam 160 lık yandı ağlıyodum nerdeyse
 

pesimist

Rektör
Onursal Üye
western digital ise uzak dursun. en dandik hdd üreticisi. ayrıca teknik servisi de Türkiyede yok. Bozulursa gönderiyorsun servise(genel dağıtıcı) yurtdışından yenisini getiriyorlar.. Aman aman kalsın. Zaten sürekli sorun çıkaran bir marka.
 

Ali TEMEL

Profesör
2 tb lik bi hdd aldığımızı düşünelim ve 1 tb lik bölümümüze mp3 arşiv ve film arşivi yapalım. Ve Hdd nin yandığını düşünelim =)
 
Western aslında en köklüleri hatt abelki en iyileri ama türkiyede teknik servis yok söylendiği gibi. Aslında şöyle bir şey olsa; örneğin kullanıcı hatası dışında bir problem çıkarsa ve özel verilerimiz kaybolsa ve biz de bunun için tazminat davası açabiliyor olsak .

Değil mi yani? Belki binlerce fotografım var çekip yedeklediim :D
 

neresionline

Asistan
320 gb lık seagate harddiskim var.bi boşaltamadım:)
ne de olsa paso film, belgesel, mp3... geliyo ben bunlara nereye sığdırcam:D
bana da lazım bu 2 tb'lıktan=)
 
Üst