2 tane fobim var geçer mi?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
147
Küçükken gta vice city oynarken bile denize gemiyle gidince batan gemiyi gördüğümde çok kötü olurdum 2 fobim var 1- batan gemi, büyük gemi ve deniz gorunce korkuyorum çok kötü oluyorum 2- örümcek görünce çok kötü oluyorum arkadaşlar bu fobilerin geçme gibi ihtimalleri var mı nasıl geçirebilirim bide ben kara harp okuluna girmek istiyorum bu fobiler sorun olur mu?

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Gemi için bilemem. Ama benim de çok ama çok aşırı derecede örümcek korkum vardı. 2007 Yılında Sakarya'ya maddi sıkıntılar yüzünden fındık toplamaya gittik. 45 gün boyunca ağaçları sallayıp yerden fındık topladık. Yerden fındık toplarken daha elimiz yerdeyken örümcekler parmaklarımızın üzerinden vızır vızır gidip geliyorlardı. Zamanla alıştım onlara. Şuan yok sayılır fobim.

BHA

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Gemi için bilemem. Ama benim de çok ama çok aşırı derecede örümcek korkum vardı. 2007 Yılında Sakarya'ya maddi sıkıntılar yüzünden fındık toplamaya gittik. 45 gün boyunca ağaçları sallayıp yerden fındık topladık. Yerden fındık toplarken daha elimiz yerdeyken örümcekler parmaklarımızın üzerinden vızır vızır gidip geliyorlardı. Zamanla alıştım onlara. Şuan yok sayılır fobim.
Okurken iğrendim

Reaksiyon puanı
147
Bende bugun köye gidicem orda da illaki örümcek vardır alışmaya calısıcam ama gemi olayını napıcam bilemiyorum 4-5 yaşından beri büyük gemilerden denizlerden vs korkuyorum.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ben de örümcek fobisine sahibim. Minecraft'ta bile üstüme atlasa sarsılıyorum. Şu an köydeyim. İki günde bir evi örümcekler yüzünden süpürüyoruz. Çözümünü hâlâ bulamadım. Umarım bir yolu vardır bilen varsa söylesin hepimiz yararlanalım. Örümceklerin içinde yaşıyorum şu an ama geçmiyor. :/

Reaksiyon puanı
147
Bu gemi fobisi kara harp okuluna girmeme sorun olmaz değil mi sonucta kara harp deniz harp değil ki

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Okurken iğrendim
Korkularımızla yüzleşmek şart :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de örümcek fobisine sahibim. Minecraft'ta bile üstüme atlasa sarsılıyorum. Şu an köydeyim. İki günde bir evi örümcekler yüzünden süpürüyoruz. Çözümünü hâlâ bulamadım. Umarım bir yolu vardır bilen varsa söylesin hepimiz yararlanalım. Örümceklerin içinde yaşıyorum şu an ama geçmiyor. :/
Evdeki örümcekler genel itibari ile zararsız olanlar. Zararlı olanlar kanalizasyon gibi pislik yerlerde yaşayanlar.

Reaksiyon puanı
147
Gta oynarken fark etmiştim bu fobiyi ama inşallah yenerim internetten bu tarz şeyler izleyeceğim alışmak için sonra da geçer umarım :rolleyes: