2 Sorum Var..

Bu konuyu okuyanlar

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Toshiba bilgisayara ram takviyesi yaptım. 4gb olan rame 4gb ram daha ekledim. CPU-Z programı 8gb ram gösteriyor fakat sistem özelliklerinde ve Toshiba Setup Utility' de hala 4gb ram olduğu yazıyor. Nasıl bir çözümü vardır bu sorunun acaba?
2. olarak da şu Toshiba Setup Utility yerine ben Biosa girmeye çalışıyorum fakat bir türlü bulamadım interneti de kolaçan ettim. Çoğunu denedim bir işe yaramadılar. Çözümü bilen varsa bu sorunun cevap verirse güzel olur. Toshiba bilgisayarı olan arkadaşlara da bir faydası dokunur.
PS: Taktığım rami yeni almadım. Eski Packardbell bilgisayarından söküp taktım.
Ekran Alıntısı.PNG
2.PNG
3.PNG
5.jpg
4.PNG

Son düzenleme:

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Ram frekansları uymamış olabilir. Biosa girmek için bilgisayarı açarken Toshiba yazısı çıkmadan önce sürekli f12'ye basmalısınız. Bazı bilgisayarlarda f8 ile oluyordu galiba.

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Farklı frekanslı ramler aynı anda çalışmıyorlar sanırım. Yeni ram alarak sorunu telafi edicem büyük bir ihtimal. Biosa girmek için de bütün tuşlara basıyorum. Fakat Toshiba Setup Utility çıkıyor karşıma. Bunun sebebini bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

Mrryk27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim laptop da ayni sorunu veriyor lg marka ekrandan cikmiyo .... Setup utility yaziyor bilen varsa yanitlasin lutfen:(

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Arkadaşlar yukarıda Samsung marka ramin aynısını nereden temin edebilirim? Samsung ile uyumlu çalışacak 4 gb ram arıyorum da. @Seyhoo bakabilir misin müsait olunca? Şimdiden teşekkürler.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Arkadaşlar yukarıda Samsung marka ramin aynısını nereden temin edebilirim? Samsung ile uyumlu çalışacak 4 gb ram arıyorum da. @Seyhoo bakabilir misin müsait olunca? Şimdiden teşekkürler.
Onun aynısının 2. elini bulursun ancak. Aynı bellek zamanlamalarına sahip herhangi bir ram'de alabilirsin uyumlu çalışırlar.

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Aynı bellek zamanlamalarına sahip herhangi bir ram'de alabilirsin uyumlu çalışırlar.
Peki iyisinden bir tane önerebilir misiniz? Samsung ile uyumlu olması gerekiyor. Ramin detayları yukarıda. Mümkünse Hepsiburada'dan önerirseniz iyi olur.