2. Sınav Tarihlerinin Açıklanması ve Liselilerin Tepkileri

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bildiğiniz gibi 1. Dönem sınavları geçen hafta ve önceki haftasında (8-21 Mart) yapılmıştı.
Öğrenciler tam "2 hafta rahatız." demişken bugün derslerde öğretmenlerin "Haftaya 2. sınavları olacaksınız." demesiyle liseliler tepki gösterdi.
#HearTheTurkishStudents tagı üzerinden 175B Tweet atıldı.
1616427702657.png

Gündemin 2. sırasına yerleşen tag, her geçen saniye paylaşılmaya devam ediyor.

Öğrenciler 1 haftada tüm konuların yetişmeyeceğini belirtiyor ve bu durumdan şikayetçiler.
Bitmeyecek kadar çok sorulmazsa sorun yok gibi.

Benim şahsi fikrim: En azından 2 hafta süre olsa daha iyi olurdu. Ama bizim öğretmenlerimiz insaflı davranıp sınırlı üniteden soru soracaklarını söylediler.
2. sınavları olalım bence. Bu hafta çalışırsak başarılı oluruz. Ben tamamen ders çalışmaya ayırdım vaktimi. Bu nedenle ne haber yazabiliyorum ne de forum gündemini takip edebiliyorum. Kusuruma bakmayın, sınavlar bitince tamamıyla geri dönüyorum.

Bu tag işlerini hiç anlamıyorum. Zaten tag açılmasına göre erteleme/iptal olmuyor ki. Zaten iptal olması mümkün değil, en fazla erteleme olur.

Kaynak

Sizin sınavlarınız ne zaman başlıyor?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Sınav yapmayı marifet sanıyorlar galiba. 1. sınavları olduk işte. 1 hafta sonra 2. sınavları yapmak, nasıl bir kafa?

Pandemiden önce bile bu kadar zorlamıyorlardı.

Başka okuldan arkadaşlarıma sınav sorularını vermiş bazı hocaları. 1 puan bile, üniversite sınavında acayip etkiliyor. Çok büyük haksızlık var.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Sınav yapmayı marifet sanıyorlar galiba. 1. sınavları olduk işte. 1 hafta sonra 2. sınavları yapmak, nasıl bir kafa?

Pandemiden önce bile bu kadar zorlamıyorlardı.

Başka okuldan arkadaşlarıma sınav sorularını vermiş bazı hocaları. 1 puan bile, üniversite sınavında acayip etkiliyor. Çok büyük haksızlık var.
Bir video vardı bulayım hemen...
Buldum!

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bildiğiniz gibi 1. Dönem sınavları geçen hafta ve önceki haftasında (8-21 Mart) yapılmıştı.
Öğrenciler tam "2 hafta rahatız." demişken bugün derslerde öğretmenlerin "Haftaya 2. sınavları olacaksınız." demesiyle liseliler tepki gösterdi.
#HearTheTurkishStudents tagı üzerinden 175B Tweet atıldı.
Ekli dosyayı görüntüle 144565
Gündemin 2. sırasına yerleşen tag, her geçen saniye paylaşılmaya devam ediyor.

Öğrenciler 1 haftada tüm konuların yetişmeyeceğini belirtiyor ve bu durumdan şikayetçiler.
Bitmeyecek kadar çok sorulmazsa sorun yok gibi.

Benim şahsi fikrim: En azından 2 hafta süre olsa daha iyi olurdu. Ama bizim öğretmenlerimiz insaflı davranıp sınırlı üniteden soru soracaklarını söylediler.
2. sınavları olalım bence. Bu hafta çalışırsak başarılı oluruz. Ben tamamen ders çalışmaya ayırdım vaktimi. Bu nedenle ne haber yazabiliyorum ne de forum gündemini takip edebiliyorum. Kusuruma bakmayın, sınavlar bitince tamamıyla geri dönüyorum.

Bu tag işlerini hiç anlamıyorum. Zaten tag açılmasına göre erteleme/iptal olmuyor ki. Zaten iptal olması mümkün değil, en fazla erteleme olur.

Kaynak

Sizin sınavlarınız ne zaman başlıyor?
1. yi zar zor yaptınız, bir de 2.'yi yapacaklar. Bunlar Corona görmemiş herhalde, rahat yaşıyorlar.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Benim sınavlar 29 Mart'ta başlıyor,
Okula gidip risk almak dışında bence iyi oldu, kendimi düzene sokup çalışıyorum falan...

Sınavın amacı da zaten bence budur, öğrenciyi tertibe sokup onu yoklamak. Buradaki amaç da öğrenciyi yoklamak ise bunun başka yollarının da olduğu kanısındayım,
şu anki durum Liselileri test objesi gibi kullanıp "bakalım ne olacak" demek gibi.

Son mesajlar