Soru 2. monitor yapma

Bu konuyu okuyanlar

MentalÇöküntü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarıma ikinci bir ekran bağlamak istiyorum ama sadece bir adet hdmi girişi var. İlk başta spacedesk ugulamasını denedim, telefona bağladığım zaman ekran çok kücük kalıyordu eski bir laptopa bağlamayı denedim onda da çok kasıyordu. Benim ikinci bir ekran yapabilmek için laptobu kastırmayacak bir spacedesk benzeri uygulama var mı ya da tek giriş olan hdmi girişini bir şekilde çoğaltıp ikinci bir monitor bağlayabilir miyim?

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150

MentalÇöküntü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Toshiba satellite C660D-198 baya eski bir laptop normalde 2 gb rami olması gerekiyor ama benimkinde 6 gb ram var ama yine de kasıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaşımızın paylaştığı ürün çoğaltıcı değil ayırıcı. yani iki ekranda aynı görüntüyü alırsınız genişletme vs yapamazsınız. laptopunuzun marka model bilgisini verirseniz yardımcı olabilirim.
Toshiba satellite C660D-198 baya eski bir laptop normalde 2 gb rami olması gerekiyor ama benimkinde 6 gb ram var ama yine de kasıyor.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
hocam cihazın sol ve sağ tarafındaki girişlerin fotoğrafını çeker misiniz

aklımda usb to vga veya usb to hdmi kablosu ile usb girişlerinden birisini ikinci ekrana vermek var.

Son düzenleme:

Mental Çöküntü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
hocam cihazın sol ve sağ tarafındaki girişlerin fotoğrafını çeker misiniz

aklımda usb to vga veya usb to hdmi kablosu ile usb girişlerinden birisini ikinci ekrana vermek var.
Cihazda sadece vga girisi var, eger usb to vga kablosu ile baglarsam ikisine de ayni anda goruntu verir mi acaba. Ayrica fazladan monitor de var usb to vga veya usb to hdmi seklinde baglarsam iki monitore de goruntu gelir mi

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
internette baktım fakat yapılamaz diye bir şey görmedim. bence olmaması için bir sebepte yok sonuçta vga kablosunu yine vga girişine takıyorsunuz sonrada kabloyu bilgisayara usb yoluyla bağlayıp vgadan gelen görüntüyü usbden bilgisayara aktarıyorsunuz.

Mental Çöküntü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
internette baktım fakat yapılamaz diye bir şey görmedim. bence olmaması için bir sebepte yok sonuçta vga kablosunu yine vga girişine takıyorsunuz sonrada kabloyu bilgisayara usb yoluyla bağlayıp vgadan gelen görüntüyü usbden bilgisayara aktarıyorsunuz.
Evet mantikli. En kisa zamanda deneyecegim sonuclari yine yazarim.