2. Monitör kasma

menez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopuma tek çıkışlı (VGA) olan bir monitör bağladım. Laptopta sadece HDMI girişi var. HDMI to VGA kullanıyorum. 2. monitör masaüstünde falan çok kasıyor. Arkadaşımın ekranında denedim. Onda dönüştürücü yok direkt taktım kabloyu, kasma falan hiç yok. Ayrıca kendi monitörümde (2. ekranında) laptoptan ekranı yansıt diyorum ama ekran yansımıyor. Monitör no signal diyor..

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Laptopuma tek çıkışlı (VGA) olan bir monitör bağladım. Laptopta sadece HDMI girişi var. HDMI to VGA kullanıyorum. 2. monitör masaüstünde falan çok kasıyor. Arkadaşımın ekranında denedim. Onda dönüştürücü yok direkt taktım kabloyu, kasma falan hiç yok. Ayrıca kendi monitörümde (2. ekranında) laptoptan ekranı yansıt diyorum ama ekran yansımıyor. Monitör no signal diyor..
Monitör problemli sanırım. Ya da kablo.

menez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanmıyorum çeviriciyi başka bir pc ile kullandım çalışıyor. laptop'u da arkadaşımda farklı bir hdmi'a taktım çeviricisiz yine çalışıyor. Monitör ile Laptop'un çözünürlükleri farklı ondan olabilir mi?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
HDMI to VGA bozuk olabilir.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Önce 2. monitörü tanıtıp çözünürlüğü ayarlamalısınız, sanırım dönüştürücüden dolayı otomatik algılayamıyor.

menez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önce 2. monitörü tanıtıp çözünürlüğü ayarlamalısınız, sanırım dönüştürücüden dolayı otomatik algılayamıyor.
Nasıl yapıcam. Eğer ayarlardaan olanı kastediyorsan yaptım zaten ama kasıyor hala. Hatta çözünürlüğü bile düşürdüm ama kasma devam ediyor.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Nasıl yapıcam. Eğer ayarlardaan olanı kastediyorsan yaptım zaten ama kasıyor hala. Hatta çözünürlüğü bile düşürdüm ama kasma devam ediyor.
kasmadan kastınız bilgisayar mı yavaşlıyor yoksa 2. monitörde görüntü mü yavaşlıyor?
evet ayarlarda olanı kast ediyorum renk derinliğini 16 bit yapıp da dener misiniz?

menez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kasmadan kastınız bilgisayar mı yavaşlıyor yoksa 2. monitörde görüntü mü yavaşlıyor?
evet ayarlarda olanı kast ediyorum renk derinliğini 16 bit yapıp da dener misiniz?
2. monitör yavaş 30 fps den bile düşük mouse masaüstünde oynatırken bile kasıyor.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
2. monitör yavaş 30 fps den bile düşük mouse masaüstünde oynatırken bile kasıyor.
tek seçenek kalıyor sinyal dönüştürücü sizin bilgisayarınızda uyumsuz muhtemelen hdmi versiyon farkındandır. Bilgisayarınız görüntüyü hdmi 2.0 olarak veriyordur ama dönüştürücü hdmi 1.4 falan destekliyordur. Bu durumda dönüştürücü sinyali dönüştürürken bilgisayarın hızına yetişemiyordur.

Ekran kartı ayarlarından hdmi versiyon ayarı varsa kontrol edin aynı versiyona ayarlayabilirseniz sorununuz çözülür.

menez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tek seçenek kalıyor sinyal dönüştürücü sizin bilgisayarınızda uyumsuz muhtemelen hdmi versiyon farkındandır. Bilgisayarınız görüntüyü hdmi 2.0 olarak veriyordur ama dönüştürücü hdmi 1.4 falan destekliyordur. Bu durumda dönüştürücü sinyali dönüştürürken bilgisayarın hızına yetişemiyordur.

Ekran kartı ayarlarından hdmi versiyon ayarı varsa kontrol edin aynı versiyona ayarlayabilirseniz sorununuz çözülür.
Nerden düşürebilirim.

Bayraktar Grafik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, Öncelikle İnsanlara yardımcı olan forumları çok beyeniyorum shiftdeletede teşekkürler. aynı sorun bendede oldu çözümü ben şu şekilde buldum masaüstünde masunuza sağ tık yapın görüntü ayarlarına girin ordan birden çok ekran başlığı altındaki gelişmiş görüntü ayarlarına girin orda 1 ve ikinci monitörünüzün yenileme hızını görüceksiniz onu iki monitörü eşiit eşitolmuyorsada en yakın hz değerine çekin bukadar ekran kartları çoklu monitör çok zorlamaz zorluyosa çıkışını vermezler diye düşünüyorum ben sorunu bu şekilde çözdüm umarım başka arkadaşlara yardımcı olabiliriz. tşkler.