2 İşletim Sistemi

Bu konuyu okuyanlar

EDeBiYaTSıZ

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Arkadaşlar Benim Bilgisayarımda 2 işletim sistemi var yerel disk c ye windows 10 d yede windows 7 kurdum ama ben c ye kurulmasını istemiştim windows 7 nin şimdi windows 7 pc den windows 10 u silsem ne olur d deki işletim sistemi c yemi geçer yoksa sistem hatamı verir ?

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Kurulumu nasıl yaptığını görmeden tam bişey söylemek doğru olmaz.Windows 7 açıkken yönetici olarak komut istemini aç "bcdboot C:/windows" komutunu yaz bilgisayar direk 7 olarak başlar.Daha önce formatı sen attıysan hazırla herşeyini ondan sonra Windows 10 u sil

EDeBiYaTSıZ

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Kurulumu nasıl yaptığını görmeden tam bişey söylemek doğru olmaz.Windows 7 açıkken yönetici olarak komut istemini aç "bcdboot C:/windows" komutunu yaz bilgisayar direk 7 olarak başlar.Daha önce formatı sen attıysan hazırla herşeyini ondan sonra Windows 10 u sil
windows 7 kurulu iken windows 10 da yükleyim 2 işletim sistemi olsun dedim windows 10 u d ye kuracakken c ye kurdu ve sonra d yede windows 7 kurdum iso dosyasıyla yaptım 2 sinide sadece yapmak istediğim c den windows 10 u silip d deki windows 7 i c ye aktarabilmek mümkünmü ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,894
biostan onu seçebiliyon ama nasıl olduğunu hatırlamıyorum nasıl olduğunu bilen biri varsa söyleyebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ya da sen en baştan format at atarken d diski sil c ye at sonra yeniden açabilirsin

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
İki tane windows olacak ise iki tane bölüm olmalı. Aynı bölümde iki tane windows sürümü çalıştıramazsın.
Diski C ve D diye ayırıp ayrı ayrı yükleyebilirsin. Sistem açıldığı zaman mevcut windowsun yüklü olduğu disk C, diğer windowsun olduğu disk D olarak görünür. 7 ya da 10 yüklemen bu durumu değiştirmez.