2 haftadır Windows Kurmaya Çalışıyorum Kuramıyorum

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
2 haftadır windows 7 ve 10 kurmaya çalışıyorum, tam kurulum sırasında, Windows; disk oluşturamadık veya diski bulamadık diye bir hata veriyor, Windows'u kurmak için bir sürü farklı yol denedim ama sonuç sürekli aynı.

Bilmeniz gerekenler:
  • 1. Anakartım UEFI değil, klasik BIOS sahibi (Gigabyte GA-G41M-Combo).

• 2. Windows kurulumunu USB bellekten yapmaya çalışıyorum (DVD-ROM bozuk).23sayarımda Linux kurulu

• 3. Birde Windows 7 kurulu ama onun formatlık zamanı gelmiş, çok sorunlu öyle ki; bu işletim sisteminde film dahi izlenemiyor veya Mame emülatörünü bile çalıştıramıyor (ama Photoshop CS6 ve başka birkaç programı kurdum kullanabiliyorum) Bu Windows 7 bütün programları çalıştıramıyor] Linux'u silmeden Windows'u dual boot olarak kurmak istiyorum.

• 4. Ekstra Aşırı derecede acemi olmanın da ötesinde bir ayarda acemiyim (acemiliğin Marvel kahramanı gibi birşeyim) ve bu ilk Windows kurma girişimim.

Hic

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Öncelikle windows10'u microsoftun sitesinden indirin sonrasında indirilen dosyayı rufus programıyla 4 GB üzeri bir flash belleğe yazdırın sonrasında flashı takıp bilgisayarı yeniden başlatın ve BİOS'a girerek boot önceliğinizi flash belleği seçin sonrasında kurulum başlayacaktır.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Sandisk Cruzer aygıtını kullan o daha çok kullanılıyor tavsiye ederim.Bu arada geçmiş olsun,Bios'a girmek için de ya dell tuşuna ardı ardına bas ya da f2 genelde bunlar oluyor ama bazı bilgisayarlarda değişik oluyor bil yani.Yardımcı olabildiysem ne mutlu.:)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Bilgisayarında kaç hard disk var? Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum bazen. Benim bilgisayarda hem hdd hem de ssd var. ikisi bağlı olduğu zaman bu hatayı veriyor ama hdd yi sökünce hata vermeden kurulum yapılıyor :)

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sandisk Cruzer aygıtını kullan o daha çok kullanılıyor tavsiye ederim.Bu arada geçmiş olsun,Bios'a girmek için de ya dell tuşuna ardı ardına bas ya da f2 genelde bunlar oluyor ama bazı bilgisayarlarda değişik oluyor bil yani.Yardımcı olabildiysem ne mutlu.:)
Cevabınız için çok teşekkür ederim

Neyseki benim sorun o kadar karmaşık değilmiş :)

Bilgisayarında kaç hard disk var? Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum bazen. Benim bilgisayarda hem hdd hem de ssd var. ikisi bağlı olduğu zaman bu hatayı veriyor ama hdd yi sökünce hata vermeden kurulum yapılıyor :)

Evet dediğiniz doğru 2. harddisk sorun olabiliyor.

Sorun çözüldü arkadaşlar

Birden fazla harddisk sorun olabiliyor (ne olur olmaz kurulum yapmadan önce fazla harddiski sökün, işletim sistemi olsun olmasın o hardiski sökün hele ki diğer harddiskte Linux veya türevleri varsa kesin sökün)

Birden fazla USB bellek kesin sorun oluyor

Diğer USB bellekleri sökünce sorun düzeldi.

Son düzenleme:

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612

Neyseki benim sorun o kadar karmaşık değilmiş :)

Evet dediğiniz doğru 2. harddisk sorun olabiliyor.

Sorun çözüldü arkadaşlar

Birden fazla harddisk sorun olabiliyor (ne olur olmaz kurulum yapmadan önce fazla harddiski sökün, işletim sistemi olsun olmasın o hardiski sökün hele ki diğer harddiskte Linux veya türevleri varsa kesin sökün)

Birden fazla USB bellek kesin sorun oluyor

Diğer USB bellekleri sökünce sorun düzeldi.
Önemli değil.:)