2.el psu almak mantıklımı?

Bu konuyu okuyanlar

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Ömrü daha da kısa olacak, güç kaynağı sonuçta ve için rahat olmalı; çok kullanılmışsa verimliliği elbette düşük olur, yıpranmıştır ve patlamaya hazır bomba da olabilir. Garantisi vs varsa, çok kullanılmamışsa ''düşünülebilir'' aksi takdirde var olan parana da yazık olur.

Reaksiyon puanı
279
Ömrü daha da kısa olacak, güç kaynağı sonuçta ve için rahat olmalı; çok kullanılmışsa verimliliği elbette düşük olur, yıpranmıştır ve patlamaya hazır bomba da olabilir. Garantisi vs varsa, çok kullanılmamışsa ''düşünülebilir'' aksi takdirde var olan parana da yazık olur.
teşekkürler

sabri28can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Uzun vadeli garantisi varsa ve faturası mevcutsa olabilir ama çok mecbur kalmadığınız sürece tavsiye etmem sonuçta sisteminizi o parçaya emanet edeceksiniz.

Reaksiyon puanı
279
Bütçen nedir? Güç kaynağını 2'nci el olarak önermem, tam sistem toplanmıyorsa. Kaldı ki tam sistemde bile sıfır PSU kullanıyorum.
büçeyi boşver reiz pc toplamıyorum zaten parçalar çöp 250watt 400 watt çıkarıcam çok bir bütçe olmaz ama böyle 2. el parça ala ala ram alırım harddisk alırım fln ama illa sıfır almam gerekiyorsa alırımda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dikkat et flood yapmaktan ban yeme sonra :)
yapma reiz yakarsın :(

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Alacağın PSU yeni ise garantisi yada faturası falan varsa alınabilir. Ama böyle 10 sene kullanılmış garantisi falan bitmiş PSU ise hiç bulaşma elinde kalır sistemini de çöp edersin. Ama bazı kaliteli markaların PSU'ları var senelerce kullanılsa bile sorunsuz çalışmaya devam ediyor.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Benim kendi eski masaüstü sistemimde Xigmatek 700 W psu ile yaklaşık 8 sene kullandım sonra sistemimi bir arkadaşa hediye ettim +5 senedir de onda hala tıkır tıkır çalışıyor aldığımda garantisi yoktu ama sağlam bir marka idi.Biraz da kısmet meselesi bu işler (=