2. El Kasa Alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

ebehadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta belirttiğim gibi 2. el oyuncu bilgisayarı alacağım. Bütçem kısıtlı ve dolar yükseldiği için böyle bir çözüme başvurmak istedim. Şimdi letgo'dan bir şahıs 1700 Liraya şu kasayı koymuş. Özellikleri;

Kasanında durumu bu şekilde;

Ekran kartı modeli: Shappire R9 280 3 GB - 348 Bit

Şimdi bu kasanın 1.5 yıllık olduğunu ve kendisininde 2.el olarak 13 ay önce aldığını belirtiyor satıcı. Parçalarının garantileri hala duruyor fakat elinde kendiside 2. el aldığı için faturaları yok. Power supply'inde 29-30 Aralık ta yaşanan elektrik kesintileri yüzünden sorun oluşmuş ve arada kendi kendine kapandığını söylüyor. Zaten 350 Watt supply kullanıyormuş, 500 Watt supply alır tam performans alırsın deniyor. 350 Watt ile bile ultra ayarlarda oyunları oynattığını belirtti kendisi.

Şimdi bu bilgilere ek olarak benim yeni bir bilgisayar alma sebebime gelecek olursak ben, Tom Clany's The Division oyununu oynatabilecek bir bilgisayar istiyorum. Oyunun sistem gereksinimleriyle bu kasayı şöyle bir karşılaştırdım.

Karşılaştırma işlemi : System Requirements - Sitesinen yapılmıştır.

Bütün bu bilgiler ışığında, ben üniversite 3. sınıf öğrencisiyim ve 1.5 sene daha artık oyun oynayabilrim daha sonra iş hayata atılacağım için çokda fazla benim için önemi olmayacak, elimdeki bütçe 1800 lira 1700 ü kasaya verip kalan parayada ek yapıp 500 watt supply alabilirim o sorun değil. Sizce bu fiyata bu bilgisayar, bu durumdayken ve dolar bu haldeyken alınabilir mi ? Oyunlarda bana sıkıntı yaşatırmı ve alırken neye dikkat etmeliyim ? Kişinin kendisiyle görüşüp tüm parçalarını gösterebileceğini borcu bulunup paraya sıkıştığı için sattığını söylemekte. Dilersen eve gelip bilgisayarıda deneyebilirsin demekte ?

Malumunuz öğrenciyiz KYK geri ödemeli kredi ile nakit bir meblağ olacağı için kararsızım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

MeshLoobie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Garanti kapsamına çıkmış ürünleri almaman tavsiyemdir zîra arıza durumunda satan kişi iyi biri olsa bire "ben sana ürünü sağlam verdim" demekten kendini alıkoyamayacaktır.Sonuç olarak elinde patlayan ürün boşa masraf ve elde var sıfır.Bu uyarımın dışında kasa bir süre daha başarılı bir iş çıkartır.

ebehadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Garanti kapsamına çıkmış ürünleri almaman tavsiyemdir zîra arıza durumunda satan kişi iyi biri olsa bire "ben sana ürünü sağlam verdim" demekten kendini alıkoyamayacaktır.Sonuç olarak elinde patlayan ürün boşa masraf ve elde var sıfır.Bu uyarımın dışında kasa bir süre daha başarılı bir iş çıkartır.

Anladım garanti dışında fiyatı ve sistemi onaliyorsunuz yani, garanti konusunda bir şey diyemem ama sorun çıkaracağını düşünmuyorum :/

MeshLoobie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
350w psu dışında 1500-1700 aralığı normal

"-350 Watt ile bile ultra ayarlarda oyunları oynattığını belirtti kendisi." demişsin dxdiag'da ki gibi 1360x768 çözünürlükte oynuyorsa oynatsın bi zahmet yani :)

ebehadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
350w psu dışında 1500-1700 aralığı normal

"-350 Watt ile bile ultra ayarlarda oyunları oynattığını belirtti kendisi." demişsin dxdiag'da ki gibi 1360x768 çözünürlükte oynuyorsa oynatsın bi zahmet yani :)

Çok sağolun gerçekten, psusunu yukselticem iş görür bu fiyatlada kaziklanmiyorsun sorun yok gonul rahatligiyla günümüz oyunlarini oynatabilir diyorsan kararımı veriyor olcam piyasadan pek anlamıyorum çünkü

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Şu tür kasalara bu tür fiyatlar verilmesini esefle kınıyorum :D

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
2. El bilgisayarların değeri çok düşüyor. Pek para etmiyorlar yani. Ki bu bilgisayarın parçaları kaç yıllık,garantileri bitmiş. Bence biraz daha araştırın.

ebehadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2. El bilgisayarların değeri çok düşüyor. Pek para etmiyorlar yani. Ki bu bilgisayarın parçaları kaç yıllık,garantileri bitmiş. Bence biraz daha araştırın.

Bilgisayarin parçaları eski olmasina rağmen şuan ekran kartı 0 olarak almaya kalksam dolardan sebep 900 lira fiyat biçiliyor sistem şuan için istedigim oyunuda oynatacak durumda geleceğe dönük bir bilgisayar değil belki 1 sene daha oyun oynatir oda low ayarda ama zaten sonra ben üniversiteyi bitiricem işe başlayinca vaktim olmaz oyunlar için diye düşünüyorum bana 1.5 sene gidecek lazım

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Bilgisayarin parçaları eski olmasina rağmen şuan ekran kartı 0 olarak almaya kalksam dolardan sebep 900 lira fiyat biçiliyor sistem şuan için istedigim oyunuda oynatacak durumda geleceğe dönük bir bilgisayar değil belki 1 sene daha oyun oynatir oda low ayarda ama zaten sonra ben üniversiteyi bitiricem işe başlayinca vaktim olmaz oyunlar için diye düşünüyorum bana 1.5 sene gidecek lazım
Size yeterli geldiyse alabilirsiniz. Uzun süredir bakmıyorum 2. el pclere. Çok saçma kasalara saçma sapan fiyat çekiyorlar bilmeyenler atlasın diye, sinirim bozuluyor. Eğer almaya kesin karar verdiyseniz iyice inceleyin derim. Çekinmeyin, gidin deneyin, kasanın içine bakın. Herşeyinden emin olun yani. Sonra pişman olmaktansa.

ebehadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Size yeterli geldiyse alabilirsiniz. Uzun süredir bakmıyorum 2. el pclere. Çok saçma kasalara saçma sapan fiyat çekiyorlar bilmeyenler atlasın diye, sinirim bozuluyor. Eğer almaya kesin karar verdiyseniz iyice inceleyin derim. Çekinmeyin, gidin deneyin, kasanın içine bakın. Herşeyinden emin olun yani. Sonra pişman olmaktansa.

doğru diyosun ama hani dedigim gibi şöyle bakıyorum bu işe ben eger 2. El almasaydim 0 almak zorunda olucam ve 0ina baktigimizda sadece ekran karti için 900 lira vermem gerekicek 1500 lirada anlaştık yarin bir bilgisayarciya goturucem orada baktirip duruma göre alicam

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
doğru diyosun ama hani dedigim gibi şöyle bakıyorum bu işe ben eger 2. El almasaydim 0 almak zorunda olucam ve 0ina baktigimizda sadece ekran karti için 900 lira vermem gerekicek 1500 lirada anlaştık yarin bir bilgisayarciya goturucem orada baktirip duruma göre alicam
Gayet mantıklı. Ben 3400TL verdim. Aslında dolar yükseldi satsam güzel fiyattan satarım ama her türlü zarar edicem. Aldıktan sonra oyun oynamaktan sıkıldığımı farkettim. Sadece birkaç oyun oynuyorum arkadaşlarla. Keşke almasaydım veya 2. el alsaydım dediğim noktalar oluyor ama.

ebehadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gayet mantıklı. Ben 3400TL verdim. Aslında dolar yükseldi satsam güzel fiyattan satarım ama her türlü zarar edicem. Aldıktan sonra oyun oynamaktan sıkıldığımı farkettim. Sadece birkaç oyun oynuyorum arkadaşlarla. Keşke almasaydım veya 2. el alsaydım dediğim noktalar oluyor ama.

dolar gercekten yükseldi bu yuzden 0dan elimi cekmek.zorundayım öğrenciyim gelirim yok bir maaş aliyor olsam 2 aya 0 adam akilli bir bilgisayar çekerim ama yani fiyattan kismaya çalışmam gerekiyor Aslinda sistem eski ama türkiyede dolar pahalı bu yuzden 900 liralik ekran karti almasi zor ve parasına gore bakinca guclu sanilsada değil bunu biliyorum zaten kasayi uygun.fiyata kapattığımi düşünüyorum suanki doların durumuna bakınca bu yüzden çokda pişmanlık yok umarim kasa elime gecince zamanla beraber sorun yasayip pişman olmam