2.el iphone neden değer kaybetmiyor ?

Bu konuyu okuyanlar

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Neden değer kaybetmiyor bu iphone ?
Kaç senelik cihazlar kaç bin liralar isteniyor. Dolar vs de anlarım ama 3 senelik cihaza da dolar denmez ki??? Şu konuda bilgisi olan beni aydınlatır mı?
(O değilde neden daha önce böyle bir konu açmışım gibi hissettim....)

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
çünkü android cihazlar gibi inanılmaz performans düşüşü olmuyor mesela 6 yıl önceki aldığım iphone 6 halen daha tıkır tıkır ağır olmayan oyunlarıda kasmadan donmadan oynatabiliyo

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
çünkü android cihazlar gibi inanılmaz performans düşüşü olmuyor mesela 6 yıl önceki aldığım iphone 6 halen daha tıkır tıkır ağır olmayan oyunlarıda kasmadan donmadan oynatabiliyo
6 sene önceki cihazlar 1000 lira altına düşmüş iphone 6 2000 lira örnek veriyorum ne kadar bir bilgim yokta her türlü pahalı demek istediğim. Ayrıcs 2015 de çıkan note 5 de kasma donma yapmayan cihazımdı. Bence farklı bir pencereden bakmalısın. 6 senelik cihaz ile de oyun oynanmaz ki yaw...

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Android amiral gemisi cihazlar 5-6 yıl performans konusunda kullanıcıyı memnun ediyor.Geçmişteki gibi 2 yılda pert olma gibi bir şey söz konusu değil.Sen gidipte android giriş seviyesi cihaz kullanırsan "ne kadar ekmek o kadar köfte" misali 6 yıl performans beklememen lazım.Arkadaşımda S7 edge var.İlk çıktığında aldı.Android 7 ye güncelledi.Hala android 7 sürümünde sorunsuz kullanıyor.İphone 6 nın şu anda güncel sürümde çok performanslı çalıştığına inanmıyorum.Eski sürümde performanslı çalışabilir ama çoğu uygulamayıda kullanamazsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden değer kaybetmiyor bu iphone ?
Kaç senelik cihazlar kaç bin liralar isteniyor. Dolar vs de anlarım ama 3 senelik cihaza da dolar denmez ki??? Şu konuda bilgisi olan beni aydınlatır mı?
(O değilde neden daha önce böyle bir konu açmışım gibi hissettim....)
Hocam İphoneların değer kaybetmemesinin en temel sebebi Apple'ın piyasada az model bulundurması.Adamlar senede taş çatlasın 4 model çıkartıyor.Birde sosyal medyada çok iyi kalite sunmasından dolayı çok talep oluyor.Talep fazla olduğu içinde değer kaybetmiyor.