2. El Iphone Alınır mı

Bu konuyu okuyanlar

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Başlıkta yazdığı gibi 2. El iphone alınır mı sizce. Alır iken nelere dikkat etmeliyim. Ve en önemlisi 3 4 sene kullanabilmek için en düşük hangi modelini almalıyım.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Kullanım sürenize göre 8 plus kaldırır ama bana tasarımı çok kötü geliyor o yüzden xs diyeceğim. İkinci el iphone alınır mı? Alınır neden alınmasın fakat sıfırı ile aralarında fazla fiyat farkı olmuyor. Sıfır 5000 ise ikinci eline adam 20 ay kullanmış 4700 yazıyor. Ben 300 lira daha verir 5000 e alırım. Alırken nelere dikkat etmen gerekiyor? Öncelikle geçmişini öğren tamir vs görmüş mü garanti durumunu öğren cihazı eline al ölü piksel var mı ahizesi çalışıyor mu bak ekranı kırık mı değil mi değişti ise yan sanayi mi kullanıldı öğren ve en önemlisi yüz tarama veya parmak izi okuyucusu çalışmıyor ise kesinlikle alma. Bildiğim kadarı ile telefonda her şey değişebiliyor fakat yüz tarama veya parmak izi okuyucusu çalışmıyor ise değişimi yapılmıyormuş. Yapılsa bile telefon yazılımsal olarak kabul etmiyor kilitliyormuş kendisini. Bu konuda yanlış biliyor isem lütfen beni de düzeltin...

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Başlıkta yazdığı gibi 2. El iphone alınır mı sizce. Alır iken nelere dikkat etmeliyim. Ve en önemlisi 3 4 sene kullanabilmek için en düşük hangi modelini almalıyım.
Xs in altına inme derim.İkinci el alırken garanti belgesi,imei numarası,cihaz tamir görmüşmü,temiz kullanılmış mı bunlara dikkat et.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Almanızı çok önermem. Mümkün oldukça 0 cihaz almaya çalışın fakat 2. el almak istiyorsanız, alacağınız telefonun garantisinin olmasına, içindeki parçaların orijinal olmasına, temiz kullanılmış olmasına dikkat etmelisiniz.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
iPhone XR dan aşağısını almayın. Cihazda çizik ve çatlak olmadığına bakın ve iCloud locklu olmamasına çok dikkat etmenizi tavsiye ederim.

YonT4N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
iPhone alınmaz bence Xiaomi not 8 Pro çoğundan üstün.. iPhone almak için mantıklı sebep yazabilir misiniz

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

XR altına inmeyin. Temiz ve garantili cihazsa bir de makul bir fiyattaysa alınabilir.

YonT4N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sosyal medya kullanımı.
Sosyal medya her telefonda çok rahat kullanıyor şuan benim telefonumda 6Gb ram 128 GB depolama var ama bu telefon parasına (Not 8 Pro kullanıyorum) iPhone 64gb 3 GB ramli modelini değil almak elimi süremem

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
iPhone alınmaz bence Xiaomi not 8 Pro çoğundan üstün.. iPhone almak için mantıklı sebep yazabilir misiniz
Video performansı, işlemci performansı, sosyal medya ve android cihazlara göre daha fazla güncelleme alması
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sosyal medya her telefonda çok rahat kullanıyor şuan benim telefonumda 6Gb ram 128 GB depolama var ama bu telefon parasına (Not 8 Pro kullanıyorum) iPhone 64gb 3 GB ramli modelini değil almak elimi süremem
Arkadaşın demek istediği Android bir cihazda story attığınızda görüntü kalitesi düşüyor. Samsung,Galaxy S10 ve sonra çıkan cihazların kamerasına instagram modunu ekledi ama iPhone lar kadar iyi değil. Ram iOS için önemli değil.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Aynı cihazı bende kullanıyorum, iyi bir cihaz olsa da amiral gemisi cihaz değil sonuçta? Çok abartmayalım.

İphone cihazlar video performansı ve sosyal medya( çekilen fotoğrafın kayıpsız paylaşılması) konularında şuan rakipsiz.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Sosyal medya her telefonda kullanılıyor bu doğru ama benim bahsettiğim bu değil.Kullandığınız Xiaomi cihazı ile bir video çektiniz ve çektiğiniz videoyu Instagram storiese attığınızda videonun kalitesi düşüyor.İphone da kalite düşmüyor.İnstagram uygulaması İphone larda özellikle video tarafında daha iyi çalışıyor.

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Müzisyenim telefonumu değiştireceğim, 5000TL elektro gitar ve bass gitar pedalına vermek yerine app store daki uygulamalara 50tl vererek pedal kullanmak istiyorum. Ve senin android bunu karşılamıyor ?

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
şu anda iphone x den aşağı bir ikinci el iphone un 3-4 sene götürebileceğini sanmıyorum.

Reaksiyon puanı
6,381
Eğer Iphone alınacak ise Xr'dan aşağıya inmeyin. Xr'dan aşağı alacağınız bir cihaz sizi 3*4 yıl götürmez. Ki Xr'da ikinci el alınmaz. 6 ay kullandığı cihazı sıfırından daha fazlaya satan var.

Stabilite, optimizasyon, IOS, performans, Ön kamera kalitesi, hissiyat, kalite, satış sonrası destek, müşteri memnuniyeti.

Reaksiyon puanı
7,999
Yani ben olsam ben de iPhone 6S yerine onu alırdım. iPhone 7 üstü tüm cihazlar Note 8 Pro'dan kalite ve performans olarak üstün çünkü.

Eğer tasarım önemli değil dersen minimum iPhone 8 , çerçevesiz istiyorsan minimum XR. Bu arada iPhone 2. el piyasası çok aktif alırsan da satarken çok zarara uğramazsın.