2.El HPPavilion g7 Laptop Kasıyor-Windows 7

padfoot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Bu laptopun özellikleri:

8gb Ram ve bilgisayarcının dediğine göre 5 gb (4+1 sanırım) ekran kartı varmış.Bu işlemcinin yanında gömülü bir ekran kartı (İntel HD 4000) ve harici bir tane daha takılmış ona bakamıyorum,lazım olursa nasıl bakıldığını söylerseniz birkaç günlüğüne burdayım.

Bunlar olmasına rağmen kasıyordu,evet aklıma virüsler geldi gittik "bilgisayarcıya" formatı attırdık üstüne eniştemin keşke almasın dediğim Bitdefender Total 2013'ü 50 TL bayılarak aldık.İçim yandı.Bir yıllık ama güncel olmayışı kötü oldu.

Fiyatı 850 yada 900 TL'mış.Sizce bu fiyata 2.el bu laptop iyi mi,yoksa fiyatı dengesiz olduğunun bir işareti mi? Formatı onlar attıktan sonra (şuan) kasıyor.Küçük kuzenim offline Minecraft oynuyor,o piksel piksel grafik gerektirmeyen oyunda bile kasıyor.Çocuğa yazık,oynayamıyor.Sorduk internet hızınızdan dolayı (8mbits ve kablosuz bağlantı Modem: Huawei hg521) dedi.Hiç zannetmiyorum.Başka oyun yüklemeyi denedim: Wolfteam yükledim ancak ilk seferlerde birkaç sefer serverlere kadar açsada şimdi takıla takıla farenin ucu kasarak girmeye çalıştım olmadı.Pc yavaş.Aklıma şey geliyor,laptoplardan pek anlamam ama sanırım harici kartın (söylediğini göre iyi bir kartmış AMD marka bir kart bulursam ekleyeceğim) devreye girip-girmemesi gibi bir durum vardı.Ancak ben buna rağmen kasmanın doğal olmadığını düşünüyorum 8gb ram varken.

• Eğer ekran kartını devreye sokma oyunlarda ve normal kullanımda çalışmıyorsa nasıl devreye sokabilirim?

• Bitdefender'in 2013 versiyonun yüklü olması sıkıntı yapar mı,virüsler o kadar etki yapar mı?

• Combofix'i bende kullanmak istiyorum ama yapmak istemiyorum.Eniştem bilgisayardan anlamaz ancak ben bozuk olan laptopla bu işlerle yardım etmeye çalışırken şöyle bir imada bulundu: bilgisayar ben geldiğimde kasmaya başlamıştı yükleme yada başka birşey yapmamama rağmen.Kötü niyetle söylemediğine eminim,bilgisayardan anladığı tek Facebook'a girmek olduğu için mantıken hak veriyorum.

• Şuan Bitdefender'da taratıyorum ve 2 tehdit algıladı.Daha öncedenki uyarılarda sadece Photoshop'un crackine (zararsız) uyarı vermişti sadece.

Arkadaşlar bütün önerilerinizi bekliyorum,eğer yinede Combofix ile tarat diyecekseniz laptopa bir zararı olur mu? 2 kere bilgisayarcıya götürdük bedava yaptı ama yapmamazlık (bir nevi garanti dışı gibi) durum olmaz değil mi sonuçta 2.el ve ben hiç kullanmadım bilmem).

Ve şüphelendiğim hiç bakmadım ama donanım parçalarında bir hasar mı var acaba,gerçi Windows puanlamalarında verilen puanlar şu: Acaba bu sisteme göre bu puanlar normal mi?

Yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar.