2. El anakart alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Erhanylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar 2. El bi anakart buldum msi b350m pro vdh ürün 2017 ekimde alınmış 4 aydır kutuda olduğunu söylüyor satılmış parçalardada 1050ti ram vs satmış fakat ben güvenemiyorum elimde şuan kasa dişinda bi parça yok ve karşida oturuyor yarin iş için bizim bu tarafa geçecekmiş ama ben stajda olacağim babam alabilir ama dediğim gibi güvenemiyorum sizce alinir mi 1 yildan fazla garantisi devam ediyor ve 250tl

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Temiz ise alınır tabi.

Reaksiyon puanı
143
Cpu yuvasına dikkatli bir şekilde bakın. Pinlerde yamulma, anakart üzerinde çizik (tornavida gibi), yanık izleri gibi bir şey yoksa alabilirsiniz. Garantisi var ve ilerleyen süreçte fabrikasyon bütün arızalara karşı bir sorun olmaz.

Erhanylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Cpu yuvasına dikkatli bir şekilde bakın. Pinlerde yamulma, anakart üzerinde çizik (tornavida gibi), yanık izleri gibi bir şey yoksa alabilirsiniz. Garantisi var ve ilerleyen süreçte fabrikasyon bütün arızalara karşı bir sorun olmaz.
Yardımın için çok teşekkür ederim google dan bakayım bi cpu yuvası falan nerde ben bilmiyorum babam hiç bilmez ss atmak lazım ??

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yardımın için çok teşekkür ederim google dan bakayım bi cpu yuvası falan nerde ben bilmiyorum babam hiç bilmez ss atmak lazım ??
Bu arada cpu yuvasına ne için bakmalıyız nede sorun olabilir yani ?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
143
Buraya işlemci takılacak. Ancak sokette bulunan pinlerde yamulma v.s. olduğu için işlemci ile temas etmeyecektir. Bu da bilgisayarınızın çalışmaması veya görüntü vermemesine sebebiyet verecektir. Anlamıyorsanız veya babanız alacaksa sıfırını alın en temizi...

Ekli dosyalar

• 378ea15d5d9f392cf338ec3c0923e9f5.jpg
    378ea15d5d9f392cf338ec3c0923e9f5.jpg
    58.8 KB · Görüntüleme: 976

Erhanylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bütçem olsa 0 dizerim zaten

Reaksiyon puanı
143
O vakit dediğim gibi bunlara dikkat etmemiz veya babanızın dikkatli bir bakmasını öneririm. Satan kişiler direk bunlara bakılacağı için böyle satmazlar diye düşünüyorum. O ayrı bir konu.

Erhanylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
O vakit dediğim gibi bunlara dikkat etmemiz veya babanızın dikkatli bir bakmasını öneririm. Satan kişiler direk bunlara bakılacağı için böyle satmazlar diye düşünüyorum. O ayrı bir konu.
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için.Ben aslında bi sorun olmadığını düşünüyorumda 2. El tecrübem az o yüzden çekindim başarılı satışlarıda var bozduğu sistemden ekran kartı ram vs

Reaksiyon puanı
143
Bende 2.El satıyorum veya alıyorum. Bunlara dikkat ettiğinizde en azından başınız ağrımaz ve kısıtlı bütçeniz çöp olmaz. Şimdiden iyi günlerde kullanın :)

Erhanylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bende 2.El satıyorum veya alıyorum. Bunlara dikkat ettiğinizde en azından başınız ağrımaz ve kısıtlı bütçeniz çöp olmaz. Şimdiden iyi günlerde kullanın :)
Backplate denilen arka demiri kayıpmış ona göre fiyat kırdı 225 e düştü de alınır mı sizce bi sorun yaratırmı yenisi

Reaksiyon puanı
143
Yani alınabilir. Dikkatli kullanır ve montajını yaparsanız bir şey olmaz. Plaka olmadığı için arka tarafa USB v.s. görmeden takmazsanız sorun olacağını düşünmüyorum.

Hatta ilgili markanın Türkiye ofisini arayıp rica üzerine temin edilmesi konusunda da ricada edebilirsiniz. Bu da bir çözüm yolu...

Erhanylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Yani alınabilir. Dikkatli kullanır ve montajını yaparsanız bir şey olmaz. Plaka olmadığı için arka tarafa USB v.s. görmeden takmazsanız sorun olacağını düşünmüyorum.

Hatta ilgili markanın Türkiye ofisini arayıp rica üzerine temin edilmesi konusunda da ricada edebilirsiniz. Bu da bir çözüm yolu...
Abicim sana bi sorum olcak tekrardan 8gb 2400mhz crsair vengeance ram buldum 18 ay garantisi varmış test etme imkanım yok maalesefte alınabilir mi sence fiziksel olarak bi sorun yoksa herşeyi kapsar mı garantisi?

MrKadir

Profesör
Reaksiyon puanı
371
Alinir fatura ve garantisi olduguna dikkat et
Anakartin her yerinin fotografini iste ciplerde kirik varmi bak sokete ozellikle bak yamulmus mu diye iyi alisverisler

Erhanylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Alinir fatura ve garantisi olduguna dikkat et
Anakartin her yerinin fotografini iste ciplerde kirik varmi bak sokete ozellikle bak yamulmus mu diye iyi alisverisler
Anakartı aldım.bide üstte yazdığım ram için öneri istiyorum büyük ihtimal alcamda

DeliHalid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buraya işlemci takılacak. Ancak sokette bulunan pinlerde yamulma v.s. olduğu için işlemci ile temas etmeyecektir. Bu da bilgisayarınızın çalışmaması veya görüntü vermemesine sebebiyet verecektir. Anlamıyorsanız veya babanız alacaksa sıfırını alın en temizi...
Arkadaşın almak istediği anakart amd tabanlı olduğu için yamulma ihtimali bulunan pinler anakartta değil işlemcide bulunacaktır. Resmini koymuş olduğunuz anakart intel tabanlı, amd değil.

Erhanylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
2. Soruma yanıt verebilcek olan yok mu ramla alakalı olana

MrKadir

Profesör
Reaksiyon puanı
371
Dostum internetim yoktu mesajlari okumadim direk girdim yazdim