Yardım 2 doz biontech sonrası pozitif çıkanlar Favira kullanmalı mı ?

Bu konuyu okuyanlar

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Arkadaşlar ben aşılarımı oldum pozitifim normal grip belirtilerim var 3 gündür. Ilaç bugün geldi. Getiren personeller demedi ağır mı geçiriyosun hafif mi. Sadece ilacı verdiler. Bende içecektim normalde ama annem ve babam sen hasta değilsin içme sakın 8 tane hap birden içilmez falan demeye başladı. Allah allah dedim anne bir şey olmaz sadece ağır geçiren içsin demiyor ki adam her pozitif çıkan içsin diye getiriyor.
İnternetten biraz araştırmak istedim ancak doktorlardan tüm açıklamaların tarihi eski, aşı olmayan bireyler için yapılan yorumlar.
Ilac 5 günde toplam 40 adet hap içmenizi istiyor. Inanın cahillik de yapmak istemiyorum ama çevremdeki herkes sakın içme deyince bir affalladım.
Yardımcı olursanız sevinirim ?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Ağır geçirmiyorsan kullanma gerek yok ben kullanmamıştım ekipler arayınca ilaç getirmenize gerek yok diyenler bile oluyor adamlar gelmiyor bile..

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Test yaptırmadan önce 2 gün grip belirtileri yüksekti, şu an azaldı her geçen gün azalıyor. Hastalığın tepe noktası geçti azalan seyirdeyim diye düşünüyorum. O yüzden almadım ilaçları.