Haber 2. Bir Çernobil Faciası mı geliyor?

Creative

Patr10
Yönetici
Admin
Ukrayna'daki yangınlar Çernobil faciasının yaşandığı bölgeye 1 km kadar yaklaştı. Çevre örgütü Greenpeace, Ukrayna'da geçen hafta çıkan yangının Çernobil nükleer faciasının yaşandığı bölgeye bir kilometre kadar yaklaştığını belirterek durumun radyasyon riskini artırabileceği uyarısında bulundu.

ahm@

Profesör
Pripyat şu an hayalet şehir zaten kimse yok. Ancak işin kötü tarafı Çernobil faciasındaki tarihi dokuyu bozmamak için mesela o dönem yangını söndürmek için giden itfaiyecilerin radyasyon dolu kıyafetleri hala Pripyat Hastanesi'nin bodrum katında saklanıyor eğer oradaki radyasyon da açığa çıkarsa daha büyük bir durum yaşanabilir. Ancak olası bir radyasyon açığa çıkması durumunda ben Türkiye'yi fazla etkileyeceğini sanmıyorum. En fazla 1986'daki gibi bazı Karadeniz şehirlerini vurur.

utkuversus

Mustafa Kemal'in izinde...
Yönetici
Moderatör
1986'da sadece karadeniz şehirlerini vurmadı, oradaki radyasyona maruz kalmış çayları içen onbinlerce insan kansere yakalandı, hala yakalanıyor. Hala etkisi devam etmekte olan bir facia zaten.

yangın eğer çernobile ulaşırsa işimiz zor virüs mutasyona uğrarsa yandık
Mesaj otomatik birleştirildi:

1986'da sadece karadeniz şehirlerini vurmadı, oradaki radyasyona maruz kalmış çayları içen onbinlerce insan kansere yakalandı, hala yakalanıyor. Hala etkisi devam etmekte olan bir facia zaten.
o yıl gerçekten insanlar çaydan soğumuştu

ahm@

Profesör
doğrudan vuran şehirleri kasettim dolaylı yoldan elbet diğer şehirleri vurur ama bence şu an daha çok önlem alınır çay konusunda

utkuversus

Mustafa Kemal'in izinde...
Yönetici
Moderatör
O zamanki hükümetin radyasyonlu çayları millete içirdiği düşünülürse... Şu anki hükümetten bunu asla beklemem ben.

Usain

Efendiler yarın Cumhuriyet'i ilan edeceğiz
Yönetici
Moderatör
Eey Çernobil, sen kimsin ya?
Kendine gel kendine

SwateR

Rektör
2020 yılı gerçekten de gudubetliğiyle geldi. Gün geçmiyor ki bir felaket haberi gelmesin. Zombilere ne kadar kaldı acaba :)