2 Bilgisayar arasında kablosuz ağ kurmak nasıl olur

Bu konuyu okuyanlar

catli42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
selam sayin arkadaslar sizlerden bilgi ve görüslerinizi almak istiyorum söyle benede iki bilgisayar var ben resim yada muzik gibi seyleri gönderip almak icin nasil baglanti kurabilirim bana resimli yada videolu aciklama yaparmisiniz cok memnun olurum iki bilgisayarda vista yüklü

selamlar saygilar

suleyman242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modemsiz switchsiz (HUB) bi bağlantımı soruyosun yoksa
şayet
elinde modem varsa ki zaten hepimizde var
her iki pc ninde çalışma grup isimlerini aynı ver ve ağ denetiminden paylaşıma aç pc ler birbirini görürler zaten

gaydurugubbak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her iki bilgisayarınız da da wireless kartınız varsa tarif edelim yoksa kartı aldıktan sonra tarif edelim.

X_Codesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
2 wi fi adaptörle saniyeler içinde kurabilirsin

ayrinti28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bu kadar para vermene gerek yok bir pc tamircisindende ( 2pc arası mesafen nedir bilmiyorum ) ethernet kablosundan yapılan cross kablo'yu kullanabilirsin 2pcnin ethernet kartından giriş yaparak birbirlerine veri aktarımını kolayca halledersin kolay gelsin sana ethernet kablo fiyatınıda söyliim metresi 1,25 tl.

suleyman242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bu kadar para vermene gerek yok bir pc tamircisindende ( 2pc arası mesafen nedir bilmiyorum ) ethernet kablosundan yapılan cross kablo'yu kullanabilirsin 2pcnin ethernet kartından giriş yaparak birbirlerine veri aktarımını kolayca halledersin kolay gelsin sana ethernet kablo fiyatınıda söyliim metresi 1,25 tl.
arkadaşın sorduğu 2 pc arasında kablosuz şekilde
şimdi sorusunu okudum gerçi öyle bir ifade yok ama başlığı açarken galiba başlıkta kablosuz ifadesi yazıyodu
soru içerisinde kablosuz ifadesini göremedim
kablosuz olunca aparat deniliyo ama kablosuz modem de o şekilde bi aparat zaten interneti olmasa bile kablosuz modemle bu işi halledebiliyo

ayrinti28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
doğru wireless ile ağ bağlantılarından halledebilir ama bence çok daha yavaş veri akışı olur bende soruyu okumuştum şimdi başlığa baktım kablosuz aktarım diyordu ancak bizde diğer seçenekleri sunmuş olduk..:)

gaydurugubbak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Piyasada 54 mbit altında kartlar yok, saniyede 54 mbit bence çok büyük bir transfer hızı :)

catli42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
selam söyle söyleyim bendeki DSL wlan firiztbox 7170 var birisine kaploylan giriyorum birisinede wlan usb sticklen giriyorum suan ikiside calisiyor yani iki bilgisayarda calisiyor internete girebiliyorum sorun yok benim yapmak isdedigim iki bilgisayar arasinda dosya alip gönderme isi yada müzik resim dosya büyük dosya degil yani ufak yani iki sistemde vista1 yüklü bunun konu acmistim hani bir söz varya bilmedigin ise kalkisma diye bende acemiyiyim o yüzden cekiniyorum yani bu konuda yardimci olurdaniz memnun olurum

selam saygilar

gaydurugubbak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Anladıgım kadarı ile, iki tane pc ve iki farklı modeme bağlı, sen bunlar arasında dosya paylaşımı yapmak istiyorsun. Doğrumu anladım?

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
selam söyle söyleyim bendeki DSL wlan firiztbox 7170 var birisine kaploylan giriyorum birisinede wlan usb sticklen giriyorum suan ikiside calisiyor yani iki bilgisayarda calisiyor internete girebiliyorum sorun yok benim yapmak isdedigim iki bilgisayar arasinda dosya alip gönderme isi yada müzik resim dosya büyük dosya degil yani ufak yani iki sistemde vista1 yüklü bunun konu acmistim hani bir söz varya bilmedigin ise kalkisma diye bende acemiyiyim o yüzden cekiniyorum yani bu konuda yardimci olurdaniz memnun olurum

selam saygilar
Senin bahsettigin ev agi olusturmak bunun yardimcisi vistada var ama yapamadiysan.
Denetim masasinda sistem'e daha sonra gelismis sistem ayarlarina gireceksin.
Acilan pencerede ilk secenek olan bilgisayar adi bolumunde calisma grubuna gireceksin ve orya calisma grubunun adini yazacaksin.
Iki bilgisayarida ayni calisma grubuna kaydedeceksin.
iki bilgisayardada paylasimlari acacaksin.
Ag baglantilarimda bilgisayar olarak adlarini gorursun ama vista ve windows7 de giris icin sifre gerekli bu yuzden iki bilgisayarin yonetici parolasiyla ag uzerinden baglanacaksin.
cok basit bir islem.
ayni sistemi ben mediacenter icin kullaniyorum film / muzik / resim gibi dosyalari izlemek/dinlemek/bakmak icin yeterli ama dosya transferinde kablosuz agindan dolayi pek hiz bekleme.

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar bende masa üstü pc var ve wireless kartıda var pc de.Ayrıca kablonet modem kullanıyorum kablolu.yeni laptop aldım masa üstünden kablosuz bi şekilde ağı ve interneti laptop a paylaştırdım.yani laptop dada interneti kullanabiliyorum.
Fakat modemin bağlı olduğu masa üstü bilgisayarında bağlantıyı(bilgisayardan-bilgisayara) kesince yada masa üstü pc sisini kapatınca bütün ayarlar bozuluyor.
bi daha ki açışımda artık internete de giremiyorum.
Şunu fark ettim masa üstündeki oluşturduğum ağ 192.168.137.1 i veriyor.fakat pc yi yada bağlantıyı kapatıp açtığımda bu ayar adsl in bağlantısına kayıyor.yani ona atıyor.
Bu problemi nasıl düzeltebilirim acaba.
(2 bilgisayardada win-7 64bit ultimate kurulu)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar aparata gerek yok başka yöntemi var iki pcnin ethernet kartında wireless özelliği varsa 2 veya daha fazla pcnin birbirine bağlanması mümkün :wink: