2 alkollü genç 120 aracın lastiğini kesti

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
2 alkollü genç 120 aracın lastiğini kesti

2_alkollu_genc_120_aracin_lastigini_kesti13564310730_h969189.jpg

Çorum'da 17 yaşındaki 2 alkollü genç bir mahalledeki bütün araçların lastiğini kesti.

Olay Çorum merkez Gülabibey Mahallesi'nde meydana geldi. Dün gece alkol alan Mustafa Can P. (17), Enes Çetin B. (17) isimli gençler mahalledeki bütün araçların 4 lastiğinden ikisini ya kesti ya da deldi.

Şahıslar traktör, kamyonet ve otomobillerin lastiklerine de zarar vermeyi ihmal etmedi! Kesilen lastiklerden araç sahipleri sabah işe gitmek için dışarı çıktığında haberdar oldu.

Vatandaşların durumu haber vermesinden sonra polis araçların lastiklerine zarar verdikleri tespit edilen 2 şahsı gözaltına aldı. 100'den fazla vatandaş olay sonrası karakola giderek şikayetçi oldu.

Yakalanan Mustafa Can P. ve Enes Çetin B.'nin yakın zamanda hapisten çıktığı ve suç dosyalarının kabarık olduğu öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

kaynak

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] , buradaki sorun gençlerin alkollü olması mı yoksa serseri olmalarımı.

Alkol aldıkları için mi serseri oldular yoksa yeterli eğitimi ve terbiyeyi almadıkları için mi?

Şimdi bu medya grubunun yayınlarını ısrarla paylaşmaya devam ediyorsun ama haberindeki asıl amacı sezemiyorsun. Haberdeki asıl amaç alkol kullananlara karşı toplumsal nefret yaratmak ve tüm kötülüklerin sebebi gibi göstermek. Haberin veriliş sebebine bak!!! Bu olaydaki tüm kabahat alkol demi? Öyle göstermeye çalışıyorlar ama alkol kullansınlar kullanmasınlar böyle serseriler benzer suçları işleyecekler.

Hatırlıyorsan namaz kılan gençleri öcü gibi gösteren haberler yüzünden birilerine kızıyordun. Bu medyanın birçok haberi de aynı **k'un farklı renklisi.

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Şaka gibi ya. Yazık o kadar insan mağdur olmuş. Düşünün ya işe değilde hastaneye öteye beriye gitmeleri gerekseydi.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Boşuna dememişler, alkol her kötülüğün anasıdır.

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
lastikçi ile ortak çalışma yapmışlar sanırım :)

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@|SeYYaH| , buradaki sorun gençlerin alkollü olması mı yoksa serseri olmalarımı.

Alkol aldıkları için mi serseri oldular yoksa yeterli eğitimi ve terbiyeyi almadıkları için mi?

Şimdi bu medya grubunun yayınlarını ısrarla paylaşmaya devam ediyorsun ama haberindeki asıl amacı sezemiyorsun. Haberdeki asıl amaç alkol kullananlara karşı toplumsal nefret yaratmak ve tüm kötülüklerin sebebi gibi göstermek. Haberin veriliş sebebine bak!!! Bu olaydaki tüm kabahat alkol demi? Öyle göstermeye çalışıyorlar ama alkol kullansınlar kullanmasınlar böyle serseriler benzer suçları işleyecekler.

Hatırlıyorsan namaz kılan gençleri öcü gibi gösteren haberler yüzünden birilerine kızıyordun. Bu medyanın birçok haberi de aynı **k'un farklı renklisi.
Dostum çok yanlış düşünüyorsun.O gençler aklı başında olsa, alkol almasa sence 100 küsür aracın lastiğine yine zarar verirler miydi? Alkol alan bir adamla aklı başında birisinin kıyasını burada yapmayalım istersen. Ha serseri diyorsun yapar diyorsun. Bana bir serseri göster ki aklı başında - herhangi bir uyuşturucu,sersemletici bir madde almasın- ve bu kadar aşırıya kaçsın...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
@|SeYYaH| , buradaki sorun gençlerin alkollü olması mı yoksa serseri olmalarımı.

[MENTION=142972]tambjk[/MENTION], haberi beğenirsin, beğenmezsin, bunu zaten bir yorumla belirtir, görüşlerini açıklarsın. bunu anlarım, ama...
şimdi sen haber kaynağı olarak da bir zihniyet profili çıkararak ayrımcılık yaparsan bunu anlayamam.

burda hiçbir zaman tasvip etmediğim, ideolojik olarak da karşı olduğum birçok kaynaktan arkadaşlarımız alıntı yapıyor, ama ben kimseye niye o kaynaktan alıntı yapıyorsun diye ithamda bulunmadım.

diğer bir konu ise, alkolün zararı vurgulanmak istenmişse bunun kime ne zararı var, seni niye böyle gocunduruyor bi türlü anlamıyorum. ne yani alkolun faydaları(!) mı vurgulanacaktı?

ha bir de şu var, bu bahsettiğin kaynaktan sade ben değil, bi sürü arkadaş alıntı yapıyor, bir yasak ya da mahzur söz konusu ise bunu yönetime bildirirsin bi daha kimse alıntı yapmaz olur biter.

muhalif düşünmek ile muhalif kalmak arasındaki nüansı ayırtedebilirsen daha kolay anlaşabileceğimizi düşünüyorum.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Dostum çok yanlış düşünüyorsun.O gençler aklı başında olsa, alkol almasa sence 100 küsür aracın lastiğine yine zarar verirler miydi? Alkol alan bir adamla aklı başında birisinin kıyasını burada yapmayalım istersen. Ha serseri diyorsun yapar diyorsun. Bana bir serseri göster ki aklı başında - herhangi bir uyuşturucu,sersemletici bir madde almasın- ve bu kadar aşırıya kaçsın...

Ben ne diyorum sen ne diyorsun.

Ben bu çocuklar aklı başında mı dedim?

Bu cocuklar o kadar ahlak ve edep yoksunu ki alkol alsalar da almasalarda yinede o 100 küsur aracın lastiğine zarar verirlerdi. Bu arkadaşlar alkol aldıkları için o suçu işlemediler, suç işlemeye meyilli oldukları için işlediler. Yani suç alkol de değil, çocukların kendilerinde.

Hapishanedeki binlerce insan alkol yüzünden mi oraya düştüler?

Ben haftanın en az 2-3 günü alkol alan biriyim. Ama değil birine , karıncaya bile zarar vermedim.

Alkol iyidir, faydalıdır demiyorum sakın yanlış anlaşılmasın. Niyeti kötülük olan insanın önüne geçemezsiniz diyorum.

@tambjk, haberi beğenirsin, beğenmezsin, bunu zaten bir yorumla belirtir, görüşlerini açıklarsın. bunu anlarım, ama...
şimdi sen haber kaynağı olarak da bir zihniyet profili çıkararak ayrımcılık yaparsan bunu anlayamam.

burda hiçbir zaman tasvip etmediğim, ideolojik olarak da karşı olduğum birçok kaynaktan arkadaşlarımız alıntı yapıyor, ama ben kimseye niye o kaynaktan alıntı yapıyorsun diye ithamda bulunmadım.

diğer bir konu ise, alkolün zararı vurgulanmak istenmişse bunun kime ne zararı var, seni niye böyle gocunduruyor bi türlü anlamıyorum. ne yani alkolun faydaları(!) mı vurgulanacaktı?

ha bir de şu var, bu bahsettiğin kaynaktan sade ben değil, bi sürü arkadaş alıntı yapıyor, bir yasak ya da mahzur söz konusu ise bunu yönetime bildirirsin bi daha kimse alıntı yapmaz olur biter.

muhalif düşünmek ile muhalif kalmak arasındaki nüansı ayırtedebilirsen daha kolay anlaşabileceğimizi düşünüyorum.

Bu haber ile toplumun bir kesmi açık hedef gösterilmektedir. O lastiği patlamış adamlardan biri bu tarz haberleri okuyup doldurulduktan sonra marketten alkol alan bir genci gördüğünde dövmeyeceği yada alkol alıp millete zarar vereceğini düşünerek tepki göstermeyeceği ne malum? Alkol kullanan insanlar resmen aslanların önüne atılıyor, çok büyük bir mahalle baskısına maruz bırakılıyor bu tür yönlendirici haberler ile.

Bu yayın grubundan paylaşılan birçok haberi yanlı tutumundan dolayı eleştirdim doğrudur. Paylaşmak senin hakkınsa eleştirmek de benim hakkım.

Amacın sadece alkolun zararını vurgulamak olduğunu sanmıyorum ne yazık ki!! Böyle haberlerle hedef gösterilen ve zarar gören insanlardan biride ben olabilirim.

Elbette ben alkolun faydaları vurgulansın demiyorum. Zararları vurgulanmalı ama bu haberdeki şekliyle değil, haberin manşetine ve verilişine bakarsak "alkol alanlar potansiyel suçludur" muamelesi çekiliyor. Dediğim gibi beni gocunduruyor çünkü alkol kullanan biri olarak böyle saçma sapan şeyler yüzünden hedef olmak istemiyorum.

Ben bu medya yasaklansın istemiyorum, öyle bir niyetim yok. Düşünce özgürlüğü ne kadar savunduğumu buradaki birçok kişi bilir. Ama burada iş düşünce özgürlüğü sınırını biraz aşıp insanların canını tehlikeye atacak derece hedef gösterme olduğu için sadece dikkatli olunmasını istiyorum.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bütün lastik lerin parasını onlardan tahsil edilsin sonra les