Öneri 2 Adet Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,560
Merhabalar,
Günlük işler için 2 adet sıfır telefon alacağız. İlk telefon için en fazla 6500-7500TL, diğeri için 7500-10000 TL bütçemiz var.

Günlük işlerden kastım;
(Önceliğe göre sıraladım.)
  • Çok sık telefon görüşmesi (Konuşma)
  • Evrak işleri (Office, PDF vb.)
  • Fotoğraf çekme
  • Dizi/film izleme
  • Clash of clans ve Bubble shooter benzeri oyunlar oynamak
Şuan bu işleri hallettigimiz A7 2017 32GB var. Ancak depolaması ve kamerası yetersiz geldiğinden değiştirme kararı aldık. Benzer şekilde uzun ömürlü, dayanıklı, kronik sorunu olmayan ürünler arıyoruz.

Aklımda Samsung Galaxy A23, A33, A53 var. Samsung'dan ağzımız hiç yanmadığı için tercihimiz o yönde ama istediğim özelliklere sahipse başka bir marka deneyebiliriz.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhabalar,
Günlük işler için 2 adet sıfır telefon alacağız. İlk telefon için en fazla 6500-7500TL, diğeri için 7500-10000 TL bütçemiz var.

Günlük işlerden kastım;
  • Fotoğraf çekme
  • Dizi/film izleme
Şuan bu işleri hallettigimiz A7 2017 32GB var. Ancak depolaması ve kamerası yetersiz geldiğinden değiştirme kararı aldık. Benzer şekilde uzun ömürlü, dayanıklı, kronik sorunu olmayan ürünler arıyoruz.

Aklımda Samsung Galaxy A23, A33, A53 var. Samsung'dan ağzımız hiç yanmadığı için tercihimiz o yönde ama istediğim özelliklere sahipse başka bir marka deneyebiliriz.
2.el temiz Samsung Galaxy S20 FE öneririm Snapdragon versiyonu ama Exynos versiyonunu önermiyorum

Reaksiyon puanı
10,560
2.el temiz Samsung Galaxy S20 FE öneririm Snapdragon versiyonu ama Exynos versiyonunu önermiyorum
Hocam belirttiğim gibi 2. el değilde sıfır düşünmüyorum maalesef. Ama bütçeyi biraz aşıp sıfırını almaya çalışacağım gibi duruyor herkes onu önerdiği için.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,989
Bende S20 FE öneriyorum, Exynos'lu veya Snapdragon'lu modeli fark etmez. Mobil veri kullanıyorsanız 1440p de 4-5 saat ekran süresi anca alırsınız. 1080p ye almanızı öneririm.

7.500 içinde Redmi Note 10 Pro önerebilirim.

Reaksiyon puanı
10,560
Bende S20 FE öneriyorum, Exynos'lu veya Snapdragon'lu modeli fark etmez. Mobil veri kullanıyorsanız 1440p de 4-5 saat ekran süresi anca alırsınız. 1080p ye almanızı öneririm.

Exynos başa bela olmaz dimi ekran yanığı oluyor ısınmadan diyenler var

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Merhabalar,

Günlük işlerden kastım;
  • Fotoğraf çekme
  • Dizi/film izleme

İkinci el temiz sd865 li Galaxy S20 FE almanızı tavsiye ederim.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam belirttiğim gibi 2. el değilde sıfır düşünmüyorum maalesef. Ama bütçeyi biraz aşıp sıfırını almaya çalışacağım gibi duruyor herkes onu önerdiği için.
Hocam şuanda S20 FE sıfırı 10 binlerde eğer ikinci el alırsanız en azından 2-3 bin cebinizde kalır
Mesaj otomatik birleştirildi:

S20 FE varken Redmi çöpüne 7500 verilmez hocam

Reaksiyon puanı
10,560
Hocam şuanda S20 FE sıfırı 10 binlerde eğer ikinci el alırsanız en azından 2-3 bin cebinizde kalır
Mesaj otomatik birleştirildi:

S20 FE varken Redmi çöpüne 7500 verilmez hocam
2. El hep ucuza geliyor mantıklı duruyor ama telefonun nasıl kullanıldığı veya garanti durumu değişken oluyor. Bir tanıdık var teşhirde felan varsa alırım da diğer türlü mecbur sıfır alacağım.

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Merhabalar,

Günlük işlerden kastım;
  • Fotoğraf çekme
  • Dizi/film izleme

Yapıcağınız İşlerde Yani Yazdığınız Üzere Evrak İşleri Office,PDF Vb... Olarak Belirtmişssiniz. iPhone Cihazlar Maalesef Yeterli Olmayacaktır. Bu Noktada Ya Bir iPad Yada Android Bir Telefon Edinmeniz İşlerinizi Kolaylaştırır Zira Dosya Erişimi İşlemleri Daima Her Köşede Hızlandırıyor.

Bu Noktada Sizin Telefon Görüşmesi Yapıcağınızı'da Düşünürsek iPad Seçimi Otomatik Elenir. O Yüzden Android Cihaz Önericeğim.

Önerim Bu Noktada S20 FE Olucaktır Sizlere Efenim.

Zaten Samsung Sağolsun Dex Özelliği İle Telefonu Bilgisayara Yansıtırp Klavye Mouse İle İşlerimizin Devamlılığını Sağlamaya Yönelik Araçları Var. Zamanında Çok Faydasını Gördüm.

Reaksiyon puanı
10,560
Yapıcağınız İşlerde Yani Yazdığınız Üzere Evrak İşleri Office,PDF Vb... Olarak Belirtmişssiniz. iPhone Cihazlar Maalesef Yeterli Olmayacaktır. Bu Noktada Ya Bir iPad Yada Android Bir Telefon Edinmeniz İşlerinizi Kolaylaştırır Zira Dosya Erişimi İşlemleri Daima Her Köşede Hızlandırıyor.

Bu Noktada Sizin Telefon Görüşmesi Yapıcağınızı'da Düşünürsek iPad Seçimi Otomatik Elenir. O Yüzden Android Cihaz Önericeğim.

Önerim Bu Noktada S20 FE Olucaktır Sizlere Efenim.

Zaten Samsung Sağolsun Dex Özelliği İle Telefonu Bilgisayara Yansıtırp Klavye Mouse İle İşlerimizin Devamlılığını Sağlamaya Yönelik Araçları Var. Zamanında Çok Faydasını Gördüm.
Teşekkür ederim. Exynos ve Snapdragon fark eder mi sizce?

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Exynos 990 İşlemcisi Hala Benim İçin Berbat Ve Korkunç Bir İşlemci Çıktığı İlk Dönemlerde Throttling,Verim Sorunları Ve Pil Problemleri İle Piyasayı Çalkaladı Bu İşlemci. Forumda O Dönem Hep Onlar Tartışılırdı İnternette De Çok Videosu Düştü. Şuanda Düzeltildiği Ve Güncellemeler Dahilinde Çözüldüğü Söyleniyor.

Fakat Benim Tavsiyem Direkt Snapdragon Modelini Almanız Olucaktır. Daha Önce Sorunlu Geçmişi Olan Bir Chipset İle Telefon Seçmenin Bir Anlamı Yok Bana Kalırsa Açıkcası Ne Kadar İyi Oldu Deselerde Ben Sizin Yerinizde Olsam Sorunlu Geçmişi Olan Bir İşlemci Tabiki Tercih Etmem...

Snapdragon İşlemcili S20 FE Sizi Çok Mutlu Edicektir Emin Olabilirsiniz.

BbglGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,989
Exynos 990 modelinin fotoğraf ve video işlemesi daha hızlı ve bir nebze daha iyi. Verimlilik ve pil olarak SD 865 modeli daha iyi. Şahsen Exynos modelini öneririm, gelen güncellemeler ile pil olayı vesaire çözüldü, belki SD modelinde 5 dakika daha geç kapanır bu kadar.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Merhabalar,

Günlük işlerden kastım;
  • Fotoğraf çekme
  • Dizi/film izleme

Snapdragonlu S20 Fe ile Se 2020.

orhanpolat

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Exynos 990 İşlemcisi Hala Benim İçin Berbat Ve Korkunç Bir İşlemci Çıktığı İlk Dönemlerde Throttling,Verim Sorunları Ve Pil Problemleri İle Piyasayı Çalkaladı Bu İşlemci. Forumda O Dönem Hep Onlar Tartışılırdı İnternette De Çok Videosu Düştü. Şuanda Düzeltildiği Ve Güncellemeler Dahilinde Çözüldüğü Söyleniyor.

Fakat Benim Tavsiyem Direkt Snapdragon Modelini Almanız Olucaktır. Daha Önce Sorunlu Geçmişi Olan Bir Chipset İle Telefon Seçmenin Bir Anlamı Yok Bana Kalırsa Açıkcası Ne Kadar İyi Oldu Deselerde Ben Sizin Yerinizde Olsam Sorunlu Geçmişi Olan Bir İşlemci Tabiki Tercih Etmem...

Snapdragon İşlemcili S20 FE Sizi Çok Mutlu Edicektir Emin Olabilirsiniz.
6 GB ram li modeli sıkıntı yaşatır mı? Ram plus özelliği ile 2-3 sene sonrasında 6 gb ram yeterli gelir mi sizce?