2+1 hoparlor seçiminde tavsiyeniz bana yön verecek

Bu konuyu okuyanlar

refikilhan

Freedom of meetups, no obligations
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşlar, kısıtlı bütçem ile bilgisayarım için en fazla 150 TL yi geçmeyen hoparlör satın almak istiyorum, ancak bitişik komşum gece çalışıp gündüz uyuyor, yattığı odada bilgisayarımın bulunduğu odaya bitişik, ekmek parası için çalışan bu insanı rahatsız etmemek için kulaklık kullanmak zorundayım, bu nedenle alacağım hoparlörün kulaklık çıkışı olması çok önemli. Tabii birazda gösterişli olsa iyi olur.
Tavsiyelerinizi rica ediyorum,
Teşekkürler

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşlar, kısıtlı bütçem ile bilgisayarım için en fazla 150 TL yi geçmeyen hoparlör satın almak istiyorum, ancak bitişik komşum gece çalışıp gündüz uyuyor, yattığı odada bilgisayarımın bulunduğu odaya bitişik, ekmek parası için çalışan bu insanı rahatsız etmemek için kulaklık kullanmak zorundayım, bu nedenle alacağım hoparlörün kulaklık çıkışı olması çok önemli. Tabii birazda gösterişli olsa iyi olur.
Tavsiyelerinizi rica ediyorum,
Teşekkürler

ilgin için çok teşekkürler dostum, sanırım kulaklık çıkışı var görünüyor, sence varmı ? çünkü kulaklık çıkışı benim için çok önemli
ayrıca birde şu adrese bakarmısın aynı hoparlör takımı mı ?
LOGİTECH Z213 MULTİMEDYA HOPARLÖR

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Evet dostum buda güzele benziyor, acaba kulaklık çıkışı varmı, birde Eskişehir'de Carrefoursa var ama taksit yaptığını sanmıyorum, zira kredi kartıyla taksitle almayı düşünüyorum.
Üründe kulaklık çıkışı var hemen kumandanın orada. Kumandanın orada olması çok daha pratik. T3300 önerirdim fakat kulaklık çıkışı yok ve Logitech kadar iyi değil. Creative T3300 kullanıcısı olarak söylüyorum bu ses sistemi şuan fiyatına göre rakipsiz.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Üründe kulaklık çıkışı var hemen kumandanın orada. Kumandanın orada olması çok daha pratik. T3300 önerirdim fakat kulaklık çıkışı yok ve Logitech kadar iyi değil. Creative T3300 kullanıcısı olarak söylüyorum bu ses sistemi şuan fiyatına göre rakipsiz.

Arkadaşlarım, sonuç olarak bu iki hoparlör setinden birinin siparişini bu gün vermeyi düşünüyorum sizler hangisini tavsiye edersiniz.
Logitech z313 mü yoksa fiyat olarak biraz daha uygun olan Logitech z213 mü zira ikisinde de kulaklık çıkışı var sanıyorum, aralarında bariz fark varsa bu gün Logitech z313 siparişi vereceğim.
Sizlerin tercihlerine göre hareket edeceğim

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Arkadaşlarım, sonuç olarak bu iki hoparlör setinden birinin siparişini bu gün vermeyi düşünüyorum sizler hangisini tavsiye edersiniz.
Logitech z313 mü yoksa fiyat olarak biraz daha uygun olan Logitech z213 mü zira ikisinde de kulaklık çıkışı var sanıyorum, aralarında bariz fark varsa bu gün Logitech z313 siparişi vereceğim.
Sizlerin tercihlerine göre hareket edeceğim
Logitech z213 çok rezil bir ses sistemi sakın alma hiç doyurucu ses vermiyor. Z313'de baslar tok, baş ağrıtmıyor kulağa hoş geliyor. Uydulardan gelen ses çok kaliteli ve net. Toplam 50w ses çıkış gücü var, son seste bile ses netliği bozulmuyor.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Tamam dostum senin önerdiğin z313 siparişini hemen şimdi veriyorum, baştan beri bana çok yardımcı oldun , çok destek oldun, bunun için sana ayrıca teşekkür ediyorum.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Tamam dostum senin önerdiğin z313 siparişini hemen şimdi veriyorum, baştan beri bana çok yardımcı oldun , çok destek oldun, bunun için sana ayrıca teşekkür ediyorum.

Z313 Eskişehir Bimeks de varmış, bir koşu gittim aldım, şimdi kurmaya çalışacağım, nasıl kurulacağınıda bilmiyorum ama başarmaya çalışacağım.
Şunu söylemeden geçemeyeceğim, yakın ve sıcak ilgisi ile beni bu siteye KadıköyRap kankam alıştırdı, sizde bu alışkanlığı perçinlediniz. Çok ama çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Hoparlörleri kurdum ancak bas-tiz ayarlarını yapamadım bu yüzdende büyük hoparlörün sesi kulağını dayamadan duyulmuyor.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Hoparlörleri kurdum ancak bas-tiz ayarlarını yapamadım bu yüzdende büyük hoparlörün sesi kulağını dayamadan duyulmuyor.

Lütfen kızmayın, seninde sorunların hiç bitmeyecekmi demeyin.
1-Hoparlörleri kurdum ancak bass-tiz ayarlarını yapamadım bu yüzdende büyük hoparlörün sesi kulağını dayamadan duyulmuyor.
2- Küçük hoparlörleri monitörün sağına ve soluna koymamın zararı varmı. hoparlörde miknatıs var bu nedenle mönitöre zararlı denir, eski tüplü monitörlerde bu böyleydi ama ayni tehlike LCD monitörlerde de bu böylemi, yani zararlımı ?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Lütfen kızmayın, seninde sorunların hiç bitmeyecekmi demeyin.
1-Hoparlörleri kurdum ancak bass-tiz ayarlarını yapamadım bu yüzdende büyük hoparlörün sesi kulağını dayamadan duyulmuyor.
2- Küçük hoparlörleri monitörün sağına ve soluna koymamın zararı varmı. hoparlörde miknatıs var bu nedenle mönitöre zararlı denir, eski tüplü monitörlerde bu böyleydi ama ayni tehlike LCD monitörlerde de bu böylemi, yani zararlımı ?
Subwooferin çalışmıyor mu yoksa ? Telefonuna takıp dener misin aynı sıkıntıyı yaşayacak mısın ? Bazı laptoplarda yazılımsal olarak böyle sorunlar oluyor. Ses sistemi monitöre zarar vermez.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Subwooferin çalışmıyor mu yoksa ? Telefonuna takıp dener misin aynı sıkıntıyı yaşayacak mısın ? Bazı laptoplarda yazılımsal olarak böyle sorunlar oluyor. Ses sistemi monitöre zarar vermez.

Küçük hoparlörlerin soketini çıkardım, muhteşem yüzyılın müziğini telefondan çaldım, büyük hoparlörden sadece bass sesler geliyor ve yeterli değil. Ayrıca benim bilgisayarım masa üstü.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Küçük hoparlörlerin soketini çıkardım, muhteşem yüzyılın müziğini telefondan çaldım, büyük hoparlörden sadece bass sesler geliyor ve yeterli değil. Ayrıca benim bilgisayarım masa üstü.
Buyuk hoparlor dedigin subwoofer. Subwoofer sadece bass verir. Uydular ses verir. Sen montaji dogru yaptigina emin misin ?

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Buyuk hoparlor dedigin subwoofer. Subwoofer sadece bass verir. Uydular ses verir. Sen montaji dogru yaptigina emin misin ?

Montajı söyle basitce anlatayım, Küçük hoparlörlerin soketini senin subwoofer dediğin büyük hoparlörün arkasına taktım. onun arkasından gelen ve üzerinde kulaklık çıkışı bulunan soketi kasaya taktım, hepsi bu tabii elektrik kablosunu da

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Fakat sevgili dostum, ben şu andaki sesten memnunum, subwoofer den gelecek ses çok önemli değil,

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Onda bi ariza var olmaz oyle saglam bass vurmasi lazim subwooferin

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38

İstanbulda teknik servise telefon ettim, aldığınız yere götürün denesinler bir sorun varsa bize gönderirler dedi, bu gün ben bunu Bimeks e götüreyim birde onlar denesinler.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Şimdi Bimeks den geliyorum, ilgili bölüm; cıhazın kontrolunu yaptı, bu cihaz normal çalışıyor dedi, sen evinde kısık sesle dinliyorsan bass sesi fark edememiş olabilirsin dedi.