Bu konuyu okuyanlar

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Gençler direk konuya gireyim benim wd black 1TB hard diskim var. Bu hard diskin 230gb'ını C diskine veriyorum falan ve ben hard diski yiyen bi işlem yaptığımda arkadaki tüm işlemler tamamen ölüyor mesela D diskine oyun kuruyorum tüm sistem o oyun kurulumu bitene kadar ölü kalıyor falan sadece buda değil böyle 10larca sebebi var.

Bu yüzden bende biraz eski olan Maxtor DiamondMax 21 250GB 7200RPM 8mb cache hard diskimide bu sisteme c diski olarak atamak istiyorum. D diski direk 1TB kalacak
c diski ise sadece bu hard diskin olacak böylece D de çalışan programlar hard disk yerse falan sistemin yavaşlama oranı minimuma iner falan

şimdi soru
Sizce böyle yapmalı mıyım bi hard diski hem C hem de D diskine paylaştırıp her işlemi ondan çalıştırmaktansa C diskinin kendisine koskoca yeni bir hard disk atamak kulağa daha cazip geldi.

yapabilirsin sorun olmaz derseniz bu performansımı ne derecede etkiler? c yi tamamen bir hard disk yapmak yerine 1tb hard diskimi bu ikisine paylaştırmam performansımı daha mı olumlu etkiler

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bana kalırsa en azından 120 GB SSD al sistemi oraya taşı. 1 TB WD diskini de D diski yaparsın. Sistemin uçar.

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Bana kalırsa en azından 120 GB SSD al sistemi oraya taşı. 1 TB WD diskini de D diski yaparsın. Sistemin uçar.
hard disk elimde duruyor zaten satın almayacağım :D. açıkçası pek bütçe ayırmaya niyetim yok en fazla 50 lira falan ayırabilirim. :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Demek istediğim elindeki disk pek iyi değil. Sistemi oraya kurarsan yine iyi performans almazsın. En net çözüm SSD olur o da ucuzları 130 TL civarı.

ADATA SU650 120 GB 520/450MB/s 3D NAND Sata3 2.5'' SSD Fiyatı
cidden para harcamaya niyetim yok. şuanki performansım düşmesin yeter bana azıcık artar desen tamamdır.

ilerde ssd tabiki düşünüyorum ama şuanda malesef olmaz :D yer sıkıntım da hiç kalmaz böyle yaparsam ve yazdırma işlemleri nin hepsi d de yapılacağı için performansımı çok etkilemez. tüm disk test programları ile test ettim diski sapasağlam görünüyor