1980'lardan Günümüze İntel İşlemcileri

Peter

Dekan
Onursal Üye
[sdntv]http://hardwaremania.com/news/wp-content/uploads/Videos/Intel_History.flv[/sdntv]
Beğendim paylaşayım dedim.Umarım beğenirsiniz.
^^Edit:
Forumda bazı arkadaşlar Dowland linki istediler bende vereyim dedim : Tıkla İndir
Rar şifresi : SDN-PETER

orcnd

Dekan
celeron 466'ım hala gözlerimin önünde 8 mb s3 marka ekran kartım. o zamanlar teknolojinin gelişmesi daha çok koyuyordu adama küçkü alım gücü çok düşüktü 2-3 nesil sonra yenileyebiliyorduk pc yi şimdi en geç 2 senede parçalar değişmiş oluyor.

Big

Doçent
Şimdi benim anlamadığım birşey var yardımcı olan olursa sevinirim.
Soru şu neden işlemcileri bukadar küçük yapmaya çalışıyorlarki hani abartmadan makul ölçülerde ( yani biraz daha ) büyüterek şu Megaherz olayını aşamayızmı yani şöyle 5 -6 megahertz falan olsa fenamı olur illa küçük yapmaya gerek yok büyük olsun hız artsın hem güç tüketiminide azaltabilirler yok 45nm üretim yapma inadı niye veya bu inat bir gerekliliktenmi doğuyor.

Peter

Dekan
Onursal Üye
Şimdi benim anlamadığım birşey var yardımcı olan olursa sevinirim.
Soru şu neden işlemcileri bukadar küçük yapmaya çalışıyorlarki hani abartmadan makul ölçülerde ( yani biraz daha ) büyüterek şu Megaherz olayını aşamayızmı yani şöyle 5 -6 megahertz falan olsa fenamı olur illa küçük yapmaya gerek yok büyük olsun hız artsın hem güç tüketiminide azaltabilirler yok 45nm üretim yapma inadı niye veya bu inat bir gerekliliktenmi doğuyor.
kardeşim iş büyüklükte/küçüklükte değil
iş içinde kullanılan parçada ;)

Peter

Dekan
Onursal Üye
Ozaman neden 65nm den 45 nm ye geçiyorlar üretim bandında.? ( sadece soru )
65nanometre yada 45 nanometre üretim şekli oluyor.yani basitçe bu rakam küçüldükçe daha iyi.45 nm destekiyorsa anakartın yeni çıkacak işlemcilerede destek verecek.;);)