18yaş altı borsada alışveriş yaptıracak uygulama varmı?

Bu konuyu okuyanlar

Silindi58

Doçent
Reaksiyon puanı
235
12yaşımdayım. e malum kredi kartım fln yok.böyle tosla gibi 18yaş altı kullanmaya izin veren işletim ücreti almayan bi uygulama biliyormusunuz.

ben şimdi gidicem.şoktan,bimden veya en kötü atm'den bi 50tl atıcam.onu orda borsada veya altında büyütücem.ama böyle kuyumcuya gitmekle uğraşmicam. al dicem alıcam.sat dicem satıcam.sonra ayda bir kazandığım parayı çekicem.böle bi uygulama lazım

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Yapamazsın. Hem ne yapıcan borsa da. Yaşın kaç başın kaç :D Altını da fiziksel alırsın anca.

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Borsaya giremezsin diye biliyorum. Banka hesabı lazım sanırsam.
12yaşımdayım. e malum kredi kartım fln yok.böyle tosla gibi 18yaş altı kullanmaya izin veren işletim ücreti almayan bi uygulama biliyormusunuz.

ben şimdi gidicem.şoktan,bimden veya en kötü atm'den bi 50tl atıcam.onu orda borsada veya altında büyütücem.ama böyle kuyumcuya gitmekle uğraşmicam. al dicem alıcam.sat dicem satıcam.sonra ayda bir kazandığım parayı çekicem.böle bi uygulama lazım

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Öyle bir şey yapmanı önermem. Hem fazla kar olmaz hem de bu yaşta böyle şeyler yapmanı önermem. En iyisi altın alman.
Ama illa da yapacam ben kendime güveniyorum dersen uygulama öneririm.

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Yasal/resmi olarak yapamazsın 18 altı olduğun için.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808

Ön ödemeli kartlarla olmaz. Yani Tosla gibi kartlarla altın alım-satımı, borsa işlemleri yapamazsın. Bunun için banka hesabın olması gerekir. Onda da 18 yaş sınırı var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Reddit'te GameStop hisseleri alınmıştı. Öyle bir şey mi düşünüyordun :D

Silindi58

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Öyle bir şey yapmanı önermem. Hem fazla kar olmaz hem de bu yaşta böyle şeyler yapmanı önermem. En iyisi altın alman.
Ama illa da yapacam ben kendime güveniyorum dersen uygulama öneririm.
ben borsanın kralını bilirim.zararıda bana değilmi zaten.siz önerin

Yapamazsın. Hem ne yapıcan borsa da. Yaşın kaç başın kaç :D Altını da fiziksel alırsın anca.
yaşım 12 başım 1.50 falandır ölçmedim.borsada napıcam para kazancam

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
ben borsanın kralını bilirim.zararıda bana değilmi zaten.siz önerin
Neremle gülsem ki? Giremezsin borsaya 18+ olmadan. Yasal olarak imkanı yok. Hem annen/babana söyledin mi? Ayrıca 50TL ile ne kadar altın alırsın muallak.

Scratch ile uğraş, ders çalış kitap oku, forumda gez. Bu yaşta borsayı ne yapacaksın? Borsaya girince sürekli takip ediyorsun, bağımlılık gibi oluyor.

yusufpicix

Asistan
Reaksiyon puanı
66

İninal kart kullanabilirsin 13 yasina girince

Silindi58

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Neremle gülsem ki? Giremezsin borsaya 18+ olmadan. Yasal olarak imkanı yok. Hem annen/babana söyledin mi? Ayrıca 50TL ile ne kadar altın alırsın muallak.

Scratch ile uğraş, ders çalış kitap oku, forumda gez. Bu yaşta borsayı ne yapacaksın? Borsaya girince sürekli takip ediyorsun, bağımlılık gibi oluyor.
anneme babama söyleyipte napıcam izin vermezler.peki böyle okuldan fln 18+ birinin adına açıp yapamazmıyım

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Ben de 18 yaşının altıyım ve yatırım ile biraz ilgileniyorum. Ailenden birisi hesap açmalı onun hesabından borsada yatırım yapabilirsin.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Ön ödemeli kartlarla olmaz diye bir şey yok, tebin kartı var mesela içine para atıyoruz attığımız kadar kullanıyoruz ailemden birinin üstüne o hesaptan yatırım yapabiliyorum.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
anneme babama söyleyipte napıcam izin vermezler.peki böyle okuldan fln 18+ birinin adına açıp yapamazmıyım
Onu önermem ki şöyle bir şey var borsa icin yatırım hesabı açmak sadece banka hesabı ile olmuyor. Bazı formlar doldurmalı hesap sahibi.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Ön ödemeli kartlarla olmaz diye bir şey yok, tebin kartı var mesela içine para atıyoruz attığımız kadar kullanıyoruz ailemden birinin üstüne o hesaptan yatırım yapabiliyorum.
O kart tam ön ödemeli değil :) Mesela İş Bankası İlk İmzam var. O banka hesabı ama borsa, eft, internet alışverişi kapalı.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
İninal kart ile hersey yapabilirsin ben 13 yasindayim takipci satin aliom bimden alisveris yapiom oluyo hersye
Bende de ininal vardı ama kapattım. Herşeye para kesiyor.

@ortaokullu60, gi-re-mez-sin! OLMAZ

Debit kartın olmalı, o da 18 altına verilmiyor. Verilenler var ama onda da borsa, eft falan kapalı.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Kendi adına borsaya girmen mümkün değil ve bilmiyorsan çok riskli. Onun yerine fiziksel olarak altın alabilirsin mesela birikimlerinle. Veya ailen senin yerine istediğin yatırımı yapabilir. Daha çok erken :)

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Dostum bak sana tek çıkış kapısı ailen. Ben de -18 olduğum için seni anlayabiliyorım. Eğer ailen izin vermiyorsa bulaşma. İnternetten görüp heves ettiysen de doğru araştırma yapmadan o gördüğün hisselerle kar edemezsin.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Borsa deneyim ister, bilgi ister, takip ister. Hevesle girersen olmaz. Redditteki olayı görüp mü heveslendin.

Borsanın kralını biliyormuş arkadaş :) 2 tüyo verse de zengin olsak :D
Benim babam bile eskiden tavsiye ile hareket ederdi. Hareket etmesini bilmezsen gg olursun.

Bir de 50TL ile neyi alıp satacaksın?

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Borsa deneyim ister, bilgi ister, takip ister. Hevesle girersen olmaz. Redditteki olayı görüp mü heveslendin.

Benim babam bile eskiden tavsiye ile hareket ederdi. Hareket etmesini bilmezsen gg olursun.

Bir de 50TL ile neyi alıp satacaksın?
Tavsiye ile hareket etmek için kaynağının çok aşırı sağlam olması gerek. Öyle kaynak bulunmaz değil tbii bulunur :)

Son mesajlar