18000 Tl Toplama Pc / Yanına Fiyata Dahil Olmadan Monitör

Bu konuyu okuyanlar

Lavinia.a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Genel bir oyun amaçlı pc arıyorum. Tam olarak ne fps için oynanacak ne de strateji. O yüzden böyle ekran kartı ağırlıklı bir sistemdense her şeyin iyi olduğu bir sistem arıyorum ama bu yıl bu işlere biraz uzak kaldığım için kendim ayarlayamadım ve size sormak istedim. Eu4, total war, valorant, rainbow, lol, vermintide, battlefield gibi oyunlar oynuyorum. Render felan için kullanılmayacak ama ileri de belki de video çekmeyi deneyebilirim ondan da emin olamıyorum. Belirttiğim fiyata dahil olmadan bir monitör de söyleyebilirseniz çok minnettar kalırım. Onun için çok bütçem yok ve çokta bir şey aramıyorum. O yüzden güzel bir f/p ürünü arıyorum. Eğer fiyatı konusunda acaba bu olur mu derseniz tek öneri yerine birkaç tane belirtirseniz kendim incelersem daha hoş olur. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Genel bir oyun amaçlı pc arıyorum. Tam olarak ne fps için oynanacak ne de strateji. O yüzden böyle ekran kartı ağırlıklı bir sistemdense her şeyin iyi olduğu bir sistem arıyorum ama bu yıl bu işlere biraz uzak kaldığım için kendim ayarlayamadım ve size sormak istedim. Eu4, total war, valorant, rainbow, lol, vermintide, battlefield gibi oyunlar oynuyorum. Render felan için kullanılmayacak ama ileri de belki de video çekmeyi deneyebilirim ondan da emin olamıyorum. Belirttiğim fiyata dahil olmadan bir monitör de söyleyebilirseniz çok minnettar kalırım. Onun için çok bütçem yok ve çokta bir şey aramıyorum. O yüzden güzel bir f/p ürünü arıyorum. Eğer fiyatı konusunda acaba bu olur mu derseniz tek öneri yerine birkaç tane belirtirseniz kendim incelersem daha hoş olur. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...
Monitör için ayırdığınız fiyatı söylerseniz belki ben değil ama başka arkadaşlar yardımcı olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitör için ayırdığınız fiyatı söylerseniz belki ben değil ama başka arkadaşlar yardımcı olabilir.
@niyazi5859

Lavinia.a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

@niyazi5859
2000tl yi geçsin istemiyorum ama değer denirse ki şu 2000 i geçiyor ama hani aradaki farka değer o zamanda düşünebilirim. Ama aklımda en azından 1.5 civarına halledebilmek var

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
2000tl yi geçsin istemiyorum ama değer denirse ki şu 2000 i geçiyor ama hani aradaki farka değer o zamanda düşünebilirim. Ama aklımda en azından 1.5 civarına halledebilmek var
Hocam bekleyebilir misiniz eğer bekleyemezseniz bu olabilir rtx 3070 gücüne sahip bir ekran kartı var ama biraz daha az güçlü Sinerji Avior Ryzen 5 5600X 16GB 512GB NVMe M.2 SSD RX6700XT veya bu MESUT CEVIK-MC1 / AMD Ryzen 5 5600X / ASUS TUF RX 6700 XT OC 12GB / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR veya nvidia tarafında bunu öneririm MERT KUSKAPAN-MK1 / INTEL i5-11400 / ASUS TUF RTX 3060 OC 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Hocam Mesut cevik bilgisayar yaklaşık %50 indirimde gerçek bir indirimmi sahte bir indirimmi ?

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Hocam Mesut cevik bilgisayar yaklaşık %50 indirimde gerçek bir indirimmi sahte bir indirimmi ?
Gaminggen den bir sürü insan sistem alıyor ama güvence veremem hiç bir site için veremem ancak attıklarım iyi rx6700xt ekran kartı neredeyse rtx 3070 gücünde

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Yok hocam fiyatı gerçekten 37.000 eder mi anlamında sormuştum :D
Bu dönemde eder GIGABYTE RADEON RX 6700 XT EAGLE 12GB GDDR6 192Bit AMD Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da AMD RADEON RX 6700 XT piyasada kart yok

Yok hocam fiyatı gerçekten 37.000 eder mi anlamında sormuştum :D
Ve hocam içinize sinmeyecekse sinerjiden alın

UnFrGvnG

Profesör
Reaksiyon puanı
989
7000tl daha artırısanız eğer ekran kartı fiyatına sistem var RTX3080

biraz abartı olur ama oda :), mümkün değilse niyazı hocamın sistemine bakın bi

zam gelmiş sisteme 3000tl :(

Lahmacun Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
monitör dahil değilse
işlemciyi ryzen 5 5600x yap 17.000₺ ediyor

zam gelmiş sisteme 3000tl :(
çağatay akman pc 23 bin tl adam 18 bin tl istiyor

UnFrGvnG

Profesör
Reaksiyon puanı
989
monitör dahil değilse

Mümkünse dedim zaten !

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
monitör dahil değilse

Ve sen yanlış yönlendirdin rx6700xt rtx 3070 gücünde yani rtx 3060 ı geçiyor

®Shift®

Profesör
Reaksiyon puanı
1,805

Lavinia.a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Attığınız sistemler çok güzel ben hep nvidia ve intel gibi düşündüm onlarla çok daha az performanslı bir pc ye denk geliyor ve bildiğim kadarı ile de amd artık eski amd değil. Attığınız sistemler çok güzel ama ben sinerji olmayan siteyi hiç daha önce duymadım ve parça da değiştiremiyoruz sanırım . Ben yazın ortasına doğru almayı planlıyorum sizce o zamana ne olur bu amd ekran kartlarının durumu? Şu an şu hali ile içime sindi kafam nvidiadansa amd ye kaydı biraz. Yani sanki amd den bu işlemci ekran kartı kombosu çok daha iyi nvidia ve inteldense. Acele etmeli miyim almak için yoksa biraz beklese olur mu?

Hocam o monitör benim bildiğim 4 ms. 4 ms olduğu sürece kaç hertz olursa olsun 1 ms'ten daha kötü bir performans vermeyecek mi?

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Attığınız sistemler çok güzel ben hep nvidia ve intel gibi düşündüm onlarla çok daha az performanslı bir pc ye denk geliyor ve bildiğim kadarı ile de amd artık eski amd değil. Attığınız sistemler çok güzel ama ben sinerji olmayan siteyi hiç daha önce duymadım ve parça da değiştiremiyoruz sanırım . Ben yazın ortasına doğru almayı planlıyorum sizce o zamana ne olur bu amd ekran kartlarının durumu? Şu an şu hali ile içime sindi kafam nvidiadansa amd ye kaydı biraz. Yani sanki amd den bu işlemci ekran kartı kombosu çok daha iyi nvidia ve inteldense. Acele etmeli miyim almak için yoksa biraz beklese olur mu?

Hocam o monitör benim bildiğim 4 ms. 4 ms olduğu sürece kaç hertz olursa olsun 1 ms'ten daha kötü bir performans vermeyecek mi?
Ohoo o zaman düzelirse stoklar rtx 3080 toplarız

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
18.000tllik sisteme 1.500tllik monitör çok düşük. En az 2k çözünürlüklü bi monitör güzel olur. Bunun da fiyatı 1,5kyı geçer.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
18.000tllik sisteme 1.500tllik monitör çok düşük. En az 2k çözünürlüklü bi monitör güzel olur. Bunun da fiyatı 1,5kyı geçer.
Zaten şimdi almaycak taslak hazırlıyor yazın stoklar bir nebze düzelsin rtx 3070 veya 3070 ti toplar

Lavinia.a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Zaten şimdi almaycak taslak hazırlıyor yazın stoklar bir nebze düzelsin rtx 3070 veya 3070 ti toplar
Yani önümüz çok karanlıksa yazın birdaha bakarız şu an olabilitelerle kimsenin vaktini çalmayalım. Ben buradan sonraki 2 ay çok yoğun olacağım için bir taslak oluşturmak istemiştim ve buralara biraz uzak kaldığım içinde bu kadar olabiliteye düştüğünü bilmiyordum işin. Ama böyleyse ben yazın birdaha yazarım artık zaman ne getirdi ise ona göre bakılır.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Yani önümüz çok karanlıksa yazın birdaha bakarız şu an olabilitelerle kimsenin vaktini çalmayalım. Ben buradan sonraki 2 ay çok yoğun alacağım için bir taslak oluşturmak istemiştim ve buralara biraz uzak kaldığım içinde bu kadar olabiliteye düştüğünü bilmiyordum işin. Ama böyleyse ben yazın birdaha yazarım artık zaman ne getirdi ise ona göre bakılır.
ALLAHIN izniyle umarım alabilirsiniz hocam

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Yazın düzelir mi veya düzelmez mi biz bilemeyiz. Sonuçta üretim yapan firmaların patronlarıyla falan arkadaş değiliz. Düzeldi diye haber vermedikleri sürece bilemeyiz. Ama yine ben beklerim derseniz bekleyin. Stoklar düzelince ekran kartı fiyatları da düşer.

Lavinia.a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yazın düzelir mi veya düzelmez mi biz bilemeyiz. Sonuçta üretim yapan firmaların patronlarıyla falan arkadaş değiliz. Düzeldi diye haber vermedikleri sürece bilemeyiz. Ama yine ben beklerim derseniz bekleyin. Stoklar düzelince ekran kartı fiyatları da düşer.
İşi olabilite olarak tanımladım zaten. Kimseyi zan altında bırakmıyorum, okunursa zaten aslında Niyazi hocamın lafı ile ertelediğimi değil bunun halihazırda ileri de olan bir plan olduğunu göreceksiniz. Niyazi hocam da zaten düşecek veya düşmeyecek demedi. Yine de temize çektiğiniz için teşekkür ederim. Konuyu okuyup yanlış anlayabilecek insanlar için bir önlem olarak sayalım bunu.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Gigabyte GeForce RTX 3070 Vision OC 8G (GV-N3070VISION OC-8GD) Ekran Kartı 6600 tl ye rtx 3070 bulunuyordu ve bu gaming sürümü msi nin kide 6000 küsürlerdeydi İnşALLAH bu fiyatlara düşer düşerse rahat sistem toplarız

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
@Lavinia.a, Ben gördüm sizin dediklerinizde. Sadece kendi fikrimi söylemek istedim. ? Bu korona yüzünden her şey bozuldu. Stok sorunu belki daha da uzayabilir. Ama belli değil şimdilik.