1800 - 2000 TL Arası Telefon Önerisi?

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Arkadaşlar babama telefon alacağız. Kendisi 52 yaşında. Şuan Samsung Galaxy C5 Pro 64 GB Gold kullanıyor fakat telefon şuan insanı kanser ediyor. Her arama da her telefon görüşmesin de telefonu ilk açtığımız zaman ses hep hoparlörden geliyor ekrandan hoparlör butonuna 2 kere basarsak normal ahizeden devam ediyor bunu yapmazsak sürekli hoparlörden geliyor bu sorunu çözemedik. İkinci bir sorunu ise güncelleme yaptık yapmaz olaydı telefonun yarısı ingilizce yarısı türkçe oldu babam da pek kullanamıyor bu şekilde. Kendisine telefon alacağız ama karar veremedik. Şarjının uzun süre dayanması lazım çünkü genel olarak sürekli dışarı da ve arabada oluyor ikinci olarak kamera kalitesi çok iyi olması lazım resim çekmeyi seven bir babamız var :) üçüncü ve son olarak dayanıklı ve şık bir telefon istiyoruz. Geçen gün Xioami Redmi Note 8'e bakıyordu bu telefonu pek bilmediğim için önermedim şimdilik ayrıca Xioami markası telefonlarının kutularına kulaklık koymuyor diye duydum doğrumudur?

Bütün herşeyi yazdım arkadaşlar güzel bir telefon önerirseniz sevinirim. Bütçe 1800 TL ile 2000 TL arasında. Eğer biraz daha iyi öneriler gelirse bütçe 2200 TL'de olabilir.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
29 kasımı bekleyin derim kara cuma.

O zaman redmi note 8 pro 2400 TL den 2100-2200 TL lere iner ve o telefon tam fiyat performans telefonu. Evet kulaklık içinden çıkmıyor ama telefonun o fiyatta sunduğu kalite bu farkı kapatıyor bence. Xiaomi kullanıcısı da git gide artıyor çevrem de de dahil ve diyebilirim ki xiaomi ye güvenin.

13YearOldKidddd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence Alabileceğin En Iyi Cihaz Redmi Note 8
Ve Dediğin Gibi Kulaklık Çıkmıyor Fakat Kalan Parayla Alabilirsiniz

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Arkadaşlar babama telefon alacağız. Kendisi 52 yaşında. Şuan Samsung Galaxy C5 Pro 64 GB Gold kullanıyor fakat telefon şuan insanı kanser ediyor. Her arama da her telefon görüşmesin de telefonu ilk açtığımız zaman ses hep hoparlörden geliyor ekrandan hoparlör butonuna 2 kere basarsak normal ahizeden devam ediyor bunu yapmazsak sürekli hoparlörden geliyor bu sorunu çözemedik. İkinci bir sorunu ise güncelleme yaptık yapmaz olaydı telefonun yarısı ingilizce yarısı türkçe oldu babam da pek kullanamıyor bu şekilde. Kendisine telefon alacağız ama karar veremedik. Şarjının uzun süre dayanması lazım çünkü genel olarak sürekli dışarı da ve arabada oluyor ikinci olarak kamera kalitesi çok iyi olması lazım resim çekmeyi seven bir babamız var :) üçüncü ve son olarak dayanıklı ve şık bir telefon istiyoruz. Geçen gün Xioami Redmi Note 8'e bakıyordu bu telefonu pek bilmediğim için önermedim şimdilik ayrıca Xioami markası telefonlarının kutularına kulaklık koymuyor diye duydum doğrumudur?

Bütün herşeyi yazdım arkadaşlar güzel bir telefon önerirseniz sevinirim. Bütçe 1800 TL ile 2000 TL arasında. Eğer biraz daha iyi öneriler gelirse bütçe 2200 TL'de olabilir.
Redmi Note 8 ne kadar iyi bir cihaz olsa da yeni bir cihaz ve kendini kanıtlayabilmiş değil ondan dolayı uzun süre bir cihazı kullanan ve telefondan çok anlamayan bir kişiye önermem(problem çıkarsa uğraşmasın diye yoksa telefona lafım yok telefon güzel telefon F/P olarak) (Note 7'ye bak istersen), kulaklık çıkmıyor ama gene Mi'nin piston fresh'leri var onlar çok iyiler (ben 2 defa aldım açıkcası)

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Babam zaten sürekli N11 ve Hepsiburada'dan Xioami Note 8 Pro'ya bakıyor sanırım onu seçecek ama biz bir kaç tane de alternatif olsun istemiştik. Huawei cihazlar önermenizi istesek hangileri olurdu yine bu fiyat bandında? Mesela ben Mate10 Lite kullanıyorum çok memnunum 1700 TL'ye almıştım. 2000-2200 TL gibi bütçe ile en iyi hangi Huawei cihaz alınabilir?

13YearOldKidddd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Babam zaten sürekli N11 ve Hepsiburada'dan Xioami Note 8 Pro'ya bakıyor sanırım onu seçecek ama biz bir kaç tane de alternatif olsun istemiştik. Huawei cihazlar önermenizi istesek hangileri olurdu yine bu fiyat bandında? Mesela ben Mate10 Lite kullanıyorum çok memnunum 1700 TL'ye almıştım. 2000-2200 TL gibi bütçe ile en iyi hangi Huawei cihaz alınabilir?
2300 Civarında P30 Lite Var Ama Note 8 Promu P30 Litemi Derseniz Tabiki Note 8 Pro

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Daha uzun güncelleme desteği için Mi A3’e, genel paydada daha iyi bir deneyim için RN8 Pro’ya bakmanızı öneririm.

11-11 ve Black Friday civarı RN8 Pro 2050’ye kadar düşer.

G-cam kurunca Mi A3 mutlu eder...

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Babam zaten sürekli N11 ve Hepsiburada'dan Xioami Note 8 Pro'ya bakıyor sanırım onu seçecek ama biz bir kaç tane de alternatif olsun istemiştik.
Alternatif olarak babanın PUBG CoD vs. oynamadığını düşünerek Mi 9 Lite'ı rahatlıkla önerebilirim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alternatif olarak babanın PUBG CoD vs. oynamadığını düşünerek Mi 9 Lite'ı rahatlıkla önerebilirim ?
Redmi Note 8 Pro'dan daha şık ve daha hafif bir telefon

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Babanıza ağır performans lazım değil ona daha çok stabilite ve devamlılık lazım olduğu için ben Mi 9 Lite öneririm. 2300 TL bandında şuan Kara cuma indirimlerinde 2100 TL gibi fiyatlara düşer diye düşünüyorum. Snapdragon 710 var.
Huawei tarafında full ekran flan hoşuna giderse şu telefonda 1990 TL bandına düşer büyük ihtimal işlemci ile işi olmaz sonuçta babanın direk kağıt üstü performansa bakmasın. Yada P30 lite modelide düşecektir 2100 TL gibi fiyatlara. Foto konusunda üzmez Huawei modellleri.

Yazan Adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Dediğiniz gibi Xiaomi telefonlarının kutularından kulaklık çıkmamaktadır. Xiaomi Redmi Note 8 almanızı tavsiye ederim. Şık bir telefondur ve telefonun MIUI arayüzünü seviyorum.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
P30 lite derim ama note 8 pro daha iyi bir tercih olabilir bu arada 11.11 e bakın indirimleri pek beğenmesseniz 29 Kasım black friday bekleyin daha iyi indirim olur

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
bütçeyi azıcık çıkarabilirseniz a50 ya da mi 9 se öneririm

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Bence mi 9 Lite'ı ciddi ciddi düşünün birde gcam kurulursa redmi note 8 pro'nun stock kamerasından daha iyi sonuç verir
Not: Redmi note 8 pro'ya mediatek işlemciden dolayı gcam kurulmuyor
Buyrun inceleme videosu

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bence mi 9 Lite'ı ciddi ciddi düşünün birde gcam kurulursa redmi note 8 pro'nun stock kamerasından daha iyi sonuç verir
Buyrun inceleme videosu
Muhammed İkbal Tansu adamın dibidir neden İPhone videosunu izlerseniz ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaksınız

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Buyrun inceleme videosu

gcam falan nedir? Başka bir forumda Xioami cihazlar stok kullanılmaz diyenleri gördüm çünkü. Mesela custom rom kuruyorlarmış kamera yazılımı ses için dolby yazılımı vs vs yani bu Xioami cihazlar stok kullanılmaz almayın diyorlar merak ettim valla.

Reaksiyon puanı
628
gcam falan nedir? Başka bir forumda Xioami cihazlar stok kullanılmaz diyenleri gördüm çünkü. Mesela custom rom kuruyorlarmış kamera yazılımı ses için dolby yazılımı vs vs yani bu Xioami cihazlar stok kullanılmaz almayın diyorlar merak ettim valla.
GCam, Google'ın Pixel cihazlar için geliştirdiği yazılım. Ama portlama yoluyla yüklenebiliyor başka cihaza da. Google aşırı iyi bir yazılım yapmış çünkü. Fotoğraf kalitesi artıyor.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
GCam, Google'ın Pixel cihazlar için geliştirdiği yazılım. Ama portlama yoluyla yüklenebiliyor başka cihaza da. Google aşırı iyi bir yazılım yapmış çünkü. Fotoğraf kalitesi artıyor.

Yok öyle uğraşacak bir şey istemiyoruz bu durum bile şuan Xioami almaktan uzaklaştırdı beni.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Samsung bir cihaz alın bence.

A20s
M20 vb

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Yok hocam Gcam vs uğraşayamayız. Samsung olarak ne öneriniz var peki?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
A50 olabilir Samsung. GCam daha üst kalite isterseniz yani. Mesela Xiaomi'nin stock kamerası ile RN 7 ile A50 kameraları aynı kalitede.
Katılıyorum gcam daha üst kalite fotoğraf isterseniz diye gcamsizde gayet yeterli oluyor

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Gcam mevzusunu kapatsak arkadaşlar?