18 yaş altı şehirler arası otobüs yolculuğu

Bu konuyu okuyanlar

Emre greer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şehirler arası otobüs yolculuğunda 18 yaş altı yasağı varmış galiba 20 yaş üstündeki kuzenimle gitsem sorun olur mu biletimi alsa(covid yasakları sonrasında)

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
İzin alman ve geçerli bir sebebin olması gerekir bu izni alabilmen için, aksi halde gidemezsin.

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Sıkıntı yok ya corona sonrasında rahat gidersin ufak form dolturlar kuzenine sıkıntı olmuyor

Emre greer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sıkıntı yok ya corona sonrasında rahat gidersin ufak form dolturlar kuzenine sıkıntı olmuyor
İnşallah öyledir ya 18 yaşıma yaz sonu giriyorum aslında ama yazın ortasında 1 2 günlük gitmem gerekiyor kendimce Bi nedenden ötürü kuzenimi yanıma alıp şansımı denicem olmazsa mecbur 1 ay bekliycem

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Doğum tarihi 01.01.2000 - 01.01.2002 tarihleri arasında (18-20 yaş aralığında) olmakla beraber
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında memur, sözleşmeli personel veya işçi statüsünde görevli olanlar,
  • Özel sektörde düzenli bir işe sahip olan ve sosyal güvenlik kayıt belgesi ile bu durumu belgeleyenler,
  • Tarımsal üretimin sürekliliği açısından önemli bir fonksiyona sahip olan ve iller arasındaki planlama, seyahat ve konaklama koşulları 03.04.2020 tarih ve 6202 sayılı Genelgemiz ile düzenlenen mevsimlik tarım işçileri,
Sokağa çıkış yasağından muaf tutulacaktır. Bu istisnalar 01.01.2002 tarihinden sonra doğanlara (18 yaşından küçüklere) uygulanmayacaktır.
Sokağa çıkış yasağından muaf tutulanlar istisna kapsamında olduklarını kanıtlayacak belgeleri yanlarında bulundurmak ve denetimler sırasında bu belgeleri ibraz etmek zorundadırlar.

Bu maddelerden birini karşılayamıyorsan bağlı bulunduğun yerden o izni alamıyorsun. Hali hazırda 0-20 ve 65+ sokağa çıkma yasağı devam ediyor zaten, bu kurallarda geçerli. Haziran başında belki değişiklikler olabilir.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı halen devam etmiyor mu

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Ediyor ama 2 haftaya yasaklar biticek kontrollü dönem başlıycak
20 Yaş altı yasak olmadığı zaman her yere gidebilirsin birisi form doldursa seni bindirse bile yeter gelmesine bile gerek yok ben kaç kere tek başına gelen 10 yaşında çocuklar gördüm ailesi otogarda karşılıyor muavin dikkat ediyor mola yerlerinde inmesinler diye kafan rahat olsun.

Emre greer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
20 Yaş altı yasak olmadığı zaman her yere gidebilirsin birisi form doldursa seni bindirse bile yeter gelmesine bile gerek yok ben kaç kere tek başına gelen 10 yaşında çocuklar gördüm ailesi otogarda karşılıyor muavin dikkat ediyor mola yerlerinde inmesinler diye kafan rahat olsun.
Çok teşekkürler hayırlı geceleriniz olsun Bayadır aklıma takılıyor gidip soramıyorum kafayı yiyodum ?

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı olduğu sürece bence şehirlerarası giderken falan çevirmeye denk gelirsen ve bakarlarsa ceza yazarlar.

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Çok teşekkürler hayırlı geceleriniz olsun Bayadır aklıma takılıyor gidip soramıyorum kafayı yiyodum ?
Rica ederim dert edicek bir şey yok sözümede güvenmiyorsan ara herhangi bir firmayı otobüs firmasını zaten sesin az kalındır çoçuğumu göndercem önümüzdeki coronadan sonraki süreçte diye kendin için değil o tarz sor benim dediğimi söylerler o formda çok kısa basit bişi bazıları doldurmuyor bile velinin tc si cep telefonu alıyor o kadar

Emre greer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rica ederim dert edicek bir şey yok sözümede güvenmiyorsan ara herhangi bir firmayı otobüs firmasını zaten sesin az kalındır çoçuğumu göndercem önümüzdeki coronadan sonraki süreçte diye kendin için değil o tarz sor benim dediğimi söylerler o formda çok kısa basit bişi bazıları doldurmuyor bile velinin tc si cep telefonu alıyor o kadar
Hayırlı sabahlar saolun ararım bugün